Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha támadnak a kutyák?

Mit tegyek ha támadnak a kutyák?

Figyelt kérdés
3 hónapot még falun tartózkodom, és 2 napja történt velem, hogy sétáltam a boltba, és elkezdett követni 1 kóbor kutya. Sétáltam tovább, nem figyeltem ra, de egyre közelebb jött és ugatott is. Egyszer csak ugatott 1 hosszabbat, és a bokorból kiszaladt egy kis lábtörlő kutya is. Az első aki követett, egy nagyobb darab keverék lehetett, mint a kishaverja. Megálttam ugattak jöttek egyre közelebb, de dobbantásokkal hátráltak. Futni is kezdtem de jöttek utánam. Már úgy voltam vele, hogy most megrugdosom a nagyobbat hátha elszalad, a pincsi meg nem árthat, de szerencsére jött 1 autós aki ledudálta őket, és elszaladtak. Mit tegyek, ha ne adj Isten legközelebb is megtámadna 1 kóbor kutya? Ha nagyobb lett volna, és autos nemjön, tuti végem. Nem akarok semmilyen paprika sprayt hordani, inkább valami olyan tippet kérnék ha pl orrba rúgom akkor elmennek.e vagy bármi.
2019. nov. 24. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Pedig a paprika spray nem árt annyit, mint az orrbarúgás. Falun mindenki ismer mindenkit. Nem tudod kié a kutya? Kérj segítséget önkormányzattól. Attól hogy orrba akarod rúgni a kutyát (nem az ő hibája hogy szabadon kóborolhat), még nem lesz megoldva a probléma. Hívj esetleg állatmentőket, akik befogják és gazdát találnak nekik.
2019. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem bántani meg kergetni kéne őket, hanem segíteni rajtuk. Én pl paprika spray helyett chipolvasót hordok mindig magamnál. Van, hogy én kergetem a kóboló kutyákat, de aztán olyan jó, ha hazakerülnek, vagy biztonságba.
2019. nov. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem idevalósi vagyok, ezért irtam, hogy még 3 hót ittvagyok, elnézŕst lemaradt. 3 hete vagyok itt, több kóbor kutyát is láttam de ilyen még nem volt. Lehet holnap este meg ott várnak majd, ezért született meg ez a kérdés. Beszartam nem kicsit.:(
2019. nov. 24. 21:25
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Én vettem volna vmi olcsó párzsit és dobtam volna a kóbor kutyának egy darabot
2019. nov. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

"Beszartam nem kicsit.:("


pont ez bátorítja őket, ha látják hogy el akarsz futni akkor úgy érzik nyert ügyük van, ha határozott vagy akkor nem bántanak


olyanok mint a "rejtett tartalék" :D

2019. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

#2: Az igen vigasztaló, ha tudod, hogy bechipelt-e a kutya és kié, ha megharapott. Úgy biztos kevésbé fáj.


A kérdésre: ha tudod, hogy olyan helyre mész (én sajna gyakran) akkor egy bot vagy pálca csodát tesz. A lényeg, hogy ne vágd hozzájuk, mert nekik semmi bajuk nem lesz, te meg ott állsz üres kézzel.

2019. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
37%

Paprikaspray és gázpisztoly!


Manapság ALAP, az agresszív emberek és állatok ellen IS.

2019. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%

Hajolj le egy kőért. Az sem baj, ha nincs ott kő, a kutya nem tudja, csak azt képzeli, hogy valamivel meg akarod dobni, rögtön nem lesz olyan harcias.

És nem fuss, de ne is mosolyogj rájuk, mert ha látják a fogadat, azt agressziónak értelmezik.

2019. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
na az állatvédők is megjelentek . NEM EZ VOLT A kérdés. szóval ne trollkodjanak. akinek nem inge.
2019. nov. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%

A koborkutyak mindig kedvesseggel etettetik meg magukat.


Nem tamadott meg egyik se. ne talald ki.


Minden kutya odafut,ha elkezdesz futni. Nekik ez jatek. Igy kell odahivni a kutyat,h elfutsz elole. Ez felhivas a futasra.


Tudjak,h a kaja a boltban van es gondoltak,h megszanod oket es veszel nekik vmit.


Az elozo kutyam koborkutya volt,amikor megismertem. A szomszedok mind etettek husszeletekkel!! Aztan en meglattam es megszerettem ,etettetem es hazavittem. 10 evig boldogok voltunk egymassal. Nagyon szerettuk egymast.



Bulgariaban Burgaszban rengeteg koborkutya van az utcan es nagyon barataagosak mind. A baratsagossag a kulcsa az eletben maradasuknak. Tudjak,h baratsagbol vesznek nekik etelt. En vettem volna nekik eteleket.


Mi alapjan akarsz megeugdosni egy szegeny ehezo koborkutyat,aki csak etelert megy a bolt kozelebe hozzad?? O nem tud vasarolni,nincs penze.


Segits neki gazdit keresni,akinel aludhat meg ehet jokat.

2019. nov. 25. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!