Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedelmeskedik rögtön?

Miért nem engedelmeskedik rögtön?

Figyelt kérdés

Van egy rottweiler kutyusom 8 hónapos,napi szinten játszogatok vele próbálom tanítgatni több kevesebb sikerrel célom hogy egy szófogadó engedelmes hűséges kutyává váljon.


A problémám viszont az ,hogy a begyakorolt gyakorlatokat pl.:Ül,fekszik,gyere ide, jutalomfalattal egyből megcsinálja míg jutalom falat nélkül vonakodva kedvétől függően megcsinálja vagy egyáltalán nem teljesíti a parancsomat, nem érdekli, kérdésem az lenne hogy hogyan,miféleképpen tudnám megbüntetni(vagy hogyan tudnám elérni hogy rögtön jutalomfalat nélkül is megtegye) ha nem engedelmeskedik mondjuk a behívásomra(csak fekszik tovább,vagy nekiáll hemperegni),



Ezeket leszámítva nagyon aranyos szelíd kutyus,


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 22. 10:32
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem említeni hogy kan
2019. júl. 22. 10:33
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy nevelem hogy ha megcsinalja amit kérek először szóbeli jutalmazást adok pl, okos vagy, jó fiú és utána kapja meg a jutifalit vagy a labdát és előbb utóbb elhagyom a jutifalit és csak szóbeli dicséret meg simi
2019. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ha megbünteted, csak még annyira sem lesz kedve csinálni, szóval ezt felejtsd is el nagyon gyorsan.


Jutalomfalatot elhagyni csakis STABIL kutyánál lehet, a tiéd még nem az és ott sem úgy, hogy oké, akkor többet nem kap érte jutalmat.


Vezess be egy dicsérő szót. Ha valamit helyesen megcsinált jutalomfalattal, akkor előbb mondod a dicsérő szót ("okos" vagy "jó fiú" vagy "szép" vagy bármi lehet, valaki hallottam, hogy azt használja, hogy "tikk", mert rövid) és utána rögtön kapja a falatot. Mindig csak az egy kiválasztott dicsérő szót használd, ne váltogasd. És most még meg se próbáld elhagyni a jutalomfalatot. Majd ha a kutya maximálisan érti a dicsérő szó lényegét.


Ha ez meg van, akkor sem egyből nuki jutalom. Kérsz tőle valamit jutalomfalattal, ha végrehajtja dicsérő szó és jutalom. Kéred megint, akkor már csak dicsérő szó. Megint kéred, megint dicsérő szó és megint jutalom.

Tehát csak minden másodikat jutalmazod falattal, a többinél a dicsérő szó után simogatás vagy egy kis játék (mondjuk elkezdesz ugrálni vagy szaladgálni és hívod játszani)'

Később ritkíthatod a jutalmazások gyakoriságát, de dicsérő szó használatával és teljesen ne hagyd el, mert motiválatlanná válik a kutya. Néha kapjon egy-egy helyesen végrehajtott feladatért falatot.


Ez nem fog egyik pillanatról a másikra menni, ez nagyon hosszú folyamat.


Egyébként a kutyád most sem engedetlen, csak szimplán motiválatlan. A kettő nem is állhatna távolabb egymástól.


Amit ERŐSEN AJÁNLOK, hogy keressetek fel egy kutyaiskolát vagy kutyakiképzőt és kezdjetek el járni, mert nagyon nem értesz a kutyaneveléshez, így egyedül nem fogsz tudni egy "szófogadó engedelmes hűséges kutyát" nevelni.

2019. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. júl. 22. 11:24
 5/19 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tudna még ajánlani valamit a neveléssel kapcsolatban szívesen meghallgatnám! :)
2019. júl. 22. 11:25
 6/19 A kérdező kommentje:

Egyébként a büntetés dolgot innen szedtem:

Ebből adódóan gondoltam hogy a "fenyítési fázisban" milyen "büntetést" alkalmazzak


A kutya engedelmességi tréningjének helyes módja három fázisból áll:



- Tanulási fázis


- Fenyítési fázis


- Figyelemelterelési fázis



A tanulási fázisban a kutyának motivációs módszerekkel megtanítjuk egy parancs jelentését. Ez annyit jelent, hogy az akaratunk szerinti teljesítés esetén étel vagy játék felajánlásával különféle gyakorlatok, feladatok elvégzésére bírjuk rá a kutyát.


A fenyítési fázisban arra tanítjuk meg a kutyát, hogy ha nem követi a tanulási fázisban megtanult parancsokat, akkor megfenyítjük. Tudjuk ugyanis, hogy a kutya már tudja, mit kérünk tőle, ám mégis megtagadja annak végrehajtását. A még nem ismert parancsok megtagadásáért a kutyát nem szabad megfenyíteni.


A figyelemelterelési fázisban arra tanítjuk meg a kutyát, hogy minden körülmények között engedelmeskednie kell, tekintet nélkül arra, hogy mi folyik éppen körülötte.



A tanulási fázisban a tréninget egy, a kutya számára a lehető legjobban megszokott, ismerős környezetben és helyen folytatjuk, például a saját udvarunkon vagy lakásunkban.



A figyelemelterelési fázisban emeljük azoknak a külső zavaró körülményeknek a szintjét, amelyek közepette a kutyának teljesítenie kell a parancsokat, például az utcán, a parkban, más emberek vagy kutyák jelenlétében, stb. hajtsa végre a parancsokat.



A legtöbb szervezett engedelmességi tréningen nagyon jó munkát végeznek a trénerek a tanulási fázisban, és megtanítják a gazdáknak és kutyáknak a szükséges parancsokat, tudnivalókat, ám – tisztelet a kivételnek – csak keveset vagy egyáltalán nem foglalkoznak a másik két fázissal, a fenyítéssel és a figyelemeltereléssel. A legjobb példák erre általában azok a tréningek, ahol klikkeres kiképzést használnak, vagy ahol Halti-szájszíjjal tanítanak, illetve ahol a kiképzők ellenzik a kutyák fizikai fenyítését. A tréningek többsége sajnos ebbe a kategóriába esik.



Ha azonban a kutya nem kapott erős alapokat mindhárom fázisban, akkor nem fog minden körülmények között engedelmeskedni. Ha az ilyen kutyára erős figyelemelterelő ingerek hatnak, nem fog engedelmeskedni a parancsnak.



A kölyök-csoportba hordott kutyák esetében nem csupán a figyelemelterelési fázis, hanem már a fenyítési fázis is kimarad. Egy kölyköt ugyanis semmi másért nem szabad megfenyíteni, csakis azért, hogy nem engedelmeskedik a behívásnak. Ha a kölyök nem engedelmeskedik a behívásnak, annak nagyon könnyen a kutya pusztulása lehet az eredménye. A kölyökkutyát 6-8 hónapos koráig nem szabad komolyan megfenyíteni.

2019. júl. 22. 11:46
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez így, ilyen formában hülyeség. Plusz számodra lényegtelen, mert az engedelmességire,mint verdenysportra gondol. Te ezt nem akarod csinálni, szóval hanyagold a versenykiképzést. Amúgy is, ilyet csakis kutyakiképző felügyelete mellett lehetne alkalmazni.


De pl. behívásnál SOHA, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM FENYÍTÜNK. Mégis melyik kutya akarnak a gazdájához odamenni, ha kikap érte?


Még mindig azt tanácsolom, hogy keress fel egy RENDES kutyakiképzőt és ő makd MINDENBEN segít.

2019. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Te még nem tanítottad meg arra, hogy egy olyan szituációban, amikor nem lengeted az orra előtt a falatot, dolgozzon. Miért akarod büntetni olyanért, ami képzési hiba, amit ő még nem is ismer?
2019. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves 8as,

Esetleg lenne valami tipped hogy tudnam megtanítani jutifalat lengetese nélkül?:( most épp olyan kedve van hogy meg jutofaliert sem jon ide ,inkább fekszik ,

2019. júl. 22. 14:30
 10/19 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, mert te nem leszel képes. Nem értesz a kutyákhoz. Csak kérdés, hogy akkor mi a tökömnek vettél munkakutyát?
2019. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!