Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző ivartalanítá...

Mennyire jellemző ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
Sok olyat olvastam, hogy az ivartalanított szuka kutyusok hajlamosak lesznek az inkontinenciára. Igaz ez?
2019. nov. 29. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ritka mellékhatás, én rengeteg kutyát ismerek, de ilyet személy szerint még nem hallottam és nem tapasztaltam, de nem kizárható.
2019. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
Ivartalanított szuka kutyám van, és túlságosan is szobatiszta.
2019. nov. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

A tudomány mai állása szerint igaz, hogy az ivartalanítás mellékhatásaként előfordulhat inkontinencia, de ez függ az ivartalanítás idejétől (ivarérés előtt vagy után). Az egyik állatorvos ismerősöm ezért szereti megvárni az első tüzelést (jó, ezzel meg az emlődaganatnak ad valamivel több esélyt).

Lusta voltam kutakodni, hirtelen csak egy német juhászos cikket kapartam elő, ahol 1170 kutyát néztek, hogy mi és mennyivel gyakoribb az ivartalanított kutyákban és ott azt találták (leegyszerűsítve), hogy kb. ivarérés előtt ivartalanítva 5-7%-nál, az után 1-2%-nál volt ilyen gond, az ivaros szukák között nem fordult elő inkontinencia. Na most ez 1 adott fajta, ráadásul nagytestű, a véletlen játéka is benne van, szóval ezek közel sem kőbe vésett értékek. Itt van a cikk, ha érdekel: [link]

2019. nov. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!