Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők vs szaporítók?

Tenyésztők vs szaporítók?

Figyelt kérdés
Tegnap sokat gondolkodtam azon, tenyésztők jogosan fújnak a szaporítókra, mert sokszor embertelen körülmények közt tartják a kutyákat, stb stb, ÉS A SZAPORÍTÁSBÓL AKARNAK MEGÉLNI! viszont amit most tapasztaltam az döbbenetes. Egészen kicsi korom óta minden vágyam egy bullmasztiff kutyus, régen is volt egy bullma mentett szukám. Most lenne lehetőségem venni egy kiskutyát, adottak a körülmények stb... Nem is volt kèrdés hogy tenyésztőtől venném. De itt jött a hideg zuhany, horribilis összegeket kérnek el egy bullma kiskutyáért! Kb vicc kategória, szűrés nélkül származási lappal akarta 250.000 ft-ért adni a kölyköt. Ennél már csak fentebb mennek az árak szűréssel és TKvel... tulajdonképpen ők is nyerészkedni akarnak a kutyákkal, és a pénzt látják bennük...ti ezt hogy látjátok? Miért ilyen drágák?
2019. dec. 1. 12:47
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem odaírni, hogy családtagnak szeretnénk a kutyát nem pedig kiállításokra vinni, tovább tenyészteni.. De hétköznapi emberként, hétköznapi fizetéssel sajnos képtelenség venni tenyésztőtől bullmát
2019. dec. 1. 12:51
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem nyerészkedés. Nézz utána, mennyi a kutyák etetése normális táppal, a szűrések, versenyek, kiállítások, a féregtelenítések, oltások, stb... Jobb, ha tudod, hogy a tenyésztés csak egy drága hobbi. Jó, ha nullára kijönnek egy alom után.
2019. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
73%

Te... ez teljesen reális...


Amúgy a származási lapbaz maga a TK. Tehát byilván azt kapod hozzá, ez így korrekt.

Milyen szűrést szeretnél egy 8 hetes kölyöknek? Fél évesen szűrik először dp-ra, meg a fajtaspecifikus szűrések is kb 2 éves korig bezárólag esedékesek ( szem, gyógyszerallergia stb). A szűrések a szülőknek vannak meg.


Tehát ez a kutya teljesen normális áron (igen, 250 az korrekt), tk-vel, szűrt szülőkkel, teljesen normális módon és feltételekkel eladó. Egy kölyök ennyibe kerül.


Amit én foglalóztam le, az sportra kell, külföldről 600 ezer lesz.

2019. dec. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%

Az ahol a törzskönyv opcionális, az már kamu, ugyanúgy szaporit.

Normális tenyésztőt keress.

Az árak ettől függetlenül reálisak.

2019. dec. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Milyen szűrést... a szülők nem voltak szűrve ember. Azt hittem egyértelmű
2019. dec. 1. 13:11
 6/34 anonim ***** válasza:
85%

Ezt egy normál, korrekt ár.

Azért ilyen drága, mert

- drága a tenyészszuka felnevelése, normális eltartása, eü.szűrései, tenyészszemléje, esetleges kiállításai;

- a kölyök normális felnevelése eladásig (etetés, oltásai, chip, tk. > ami ua., mint a származási lap).

- kölyköt nem lehet még szűrni, a szülők, felmenők vannak szűrve.

Bővebben itt: [link]


Ha ezt elolvasod, jobban meg fogod érteni az egyébként nem magas árat.

2019. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

20ezres, jófogásos labrador gazdájaként tanácsolom, hogy mindenképpen szűrt szülőktől vegyél kutyát tenyésztőtől. 7 éves a kutyám, sajnos még gyerek voltam amikor elhoztuk és nem voltam tisztában a dolgokkal. Allergiás minden szarra. Az egy dolog, hogy hypoallergén étrenden van (ami kva drága), de csinaltattunk neki 70ezerért allergiavizsgalatot, kapott deszenzibilizáló oldatos kúrát kétszer is (90 nap, 35 ezer forint volt egy). Jobb a helyzet de még így is Apoquel tablettát kell szednie augusztustól október közepéig (10 napi adag 8ezer forint). Epilepsziás, hálisten gyógyszeres kezeléssel kordában lehet tartani de egy kész rémálom a gyógyszer beszerzése, nyár óta hiánycikk, úgy kell összavadászni. Ez egy hónapra 5500 ft. Csak remélni tudjuk, hogy nem fog súlyosbodni az állapota. Az pedig csak a szerencsén múlt hogy nem diszpláziás (mert ugye szűrés nem volt). De így kapja az ízületvédőket kúraszerűen.

Ha csak azt nézem, hogy egy hónapban a kaja 20ezer, az epilepszia gyógyszer 5500, külső-belső paraziaellenes készítmény 5000, akkor minimum 30500 ft. amit rá költünk (és akkor nem számoltam az allergiellenes szert, ízületvédőt, oltásokat, állatorvosi költsegeket, játékokat). Ha annó 1 évig félreszünk ennyit minden hónapban az 366000 forint. És akkor most lenne egy egészséges kutyám. (Bár nyilvan imádom őt.)

2019. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szülők nem voltak szűrve, úgy a kiskutya nem is törzskönyvezhető. Keress másik tenyésztőt.
2019. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%

Akkor nem tenyésztő, ember. Azt hittem, ez egyértelmű!


Te ülsz fordítva a lovon, nem kell ez a stílus.

2019. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
33%
250 ezerért már lovat veszek. Ne csodálkozzanak a tenyésztők, ha szapitól vásárolnak az átlag emberek. Törpe spicc 500 ezertől kezdődik. Persze, egy forintot nem nyer rajta. Ja, persze. Ezt el is hiszitek? Ha egyik tenyésztő ki tudja hozni a kölyköt 120 ezerből, a másik vajon miért nem? Keresnek rajta ők is.
2019. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!