Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik vasárokban, piacon...

Akik vasárokban, piacon árulnak kölykök kutyákat azok szaporítók vagy tenyésztők?

Figyelt kérdés
sokzor látom hogy ilyen vasárnap délelőtti kiárusításokon sokan adnak el fajtiszta kutyákat. Általában azok tenyésztők vagy hogy van ez?

2017. okt. 10. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Azok a tipikus mintapéldányai a szaporítónak. Egy jó tenyésztő nem ad el minden jöttmentnek kutyát.. Beszél a gazdijelöltel, akár telefonon, akár más csatornán, találkoznak (ha úgy van többször), felméri mennyire tudja a jelölt kielégíteni az adott fajta igényeit. És csak akkor adja el, ha meggyőződött arról, hogy jó helyre kerül.

Én pl. először írtam egy emailt, hogy szeretnék egy kutyust lefoglalni a következő alomből. Aztán elkezdtünk levelezni, telefonálni. Végül 1 későbbi alomból lett kutyusom. Először 2 hetesen megnézhettem pket, akkor személyesen is beszélgettünk, hogy miért pont ezt a fajtát választottam, mik a tervek, a tenyésztő mesélt általánosságban az ő általa tenyésztett kutyákról, hogy kb mire számíthatok. Majd 5 hetesen is megnéztem őket (közben küldött képeket videókat) és bégül 8 hetesen elhoztam.

2017. okt. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) akkor onnan semmiképp se fogok venni, nem akarom tömni a zsebüket..
2017. okt. 11. 00:00
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg szaporítók, ha a vásárosokra gondolsz.


Örökbe is lehet fogadni, ha látsz egy év körüli kóbor kutyát, néha fajtatiszta szerű is van. Nagyon hálás jószágok szoktak lenni. Az emberek kiteszik őket kocsiból, főleg vidéken megy ez. Vannak hirdetések is, ahol 1 év körüli fajtatiszta szerű kutyust ingyen adnának. Vannak fajták, ahol teljesen jól be tud illeszkedni egy egyéves kutya. Pl. nekünk a Magyar vizslánk is ilyen volt ezelőtt 25 évvel és most is hallottam hasonlóról. Pl. Border Collie szerű kutya egy évesen képes már aznap elfogadni mindenkit, plusz az összes macskát, tyúkot, kisállatot! szerintem ez fajta függő és nevelés függő. Természetesen nekik nincs törzskönyvük és semmi garancia a fajtatisztaságra. De, ha nem kiállításra mész vele, akkor mi a gond?

2017. okt. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Tipikus szaporítós dolog piacon árulni a kölyökkutyákat. Tenyésztő ilyet sose csinál, legfeljebb kiállításra visz ki eladó kiskutyát.
2017. okt. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
Azért akadnak köztük tenyésztők is.De nagyon ritka.Igaz,ez jó 20 évvel ezelőtt volt,de a férjeméknek a pécsi állatvásárból lett egy törzskönyves Bordeaux dog kiskutyájuk,akik vittek fiatal korában kiállításokra,és a kutya Junior Champion bajnok lett.
2017. okt. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Az igaz hogy fajtiszta kutyát árulnak de egy tenyésztő ma már nem a piacon árul és szigorú figyelmet fordítanak arra hogy a kutya ne csak fajtiszta de fajtatiszta is legyen.
2017. okt. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Hiába pontoztok le.A sztori igaz.
2017. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!