Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a házában...

Mit tegyek, hogy a házában maradjon?

Figyelt kérdés

Beagle kiskutyám van, lassan 1 éves. Éjszaka már elég hideg van, de a semmiért sem akar bent maradni a házában, pedig ki van bélelve, ott nem fázna.

De inkább a háza előtt fagyoskodik. Bármikor kimegyek hozzá esetefelé rázza a hideg.

Direkt vittem is ki neki pokrócot de azt sem használja.

Esetleg van valami tippetek?

Nagyon féltem, de sajnos a viselkedése miatt nem jöhet be a házba.


2019. dec. 1. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"de sajnos a viselkedése miatt nem jöhet be a házba."

Ha félted, a fent leírtakra csupán némi foglalkozás, nevelés szükséges, és a rövid szőrű kutyád nem fog vacogni kint a hidegben.

Amúgy szalmával kell kibélelni a házát, és remélhetőleg működni fog nála az életben maradás ösztöne, ha fázni fog.

2019. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi az a viselkedés, de én a helyedben vennék egy szobakennelt, és legalább éjszaka bent aludhatna a házban. Rövidszőrű kutyának nem kellene kint lennie, így meg végképp, hogy nem megy be a házába.
2019. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
De miért kellett rövid szőrű kutya, ha nem akarod bent tartani? Miért nem nevelted meg úgy, hogy bent normálisan viselkedjen?
2019. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam leszoktatni arról hogy mindent szétrágjon és tönkre tegyen, de semmiért sem hagyja abba, mikor csak pár hetes volt bent élt, de a szobatisztaság sem ment neki, akármivel próbáltuk.

Bízom benne hogy idővel kinövi, még fiatal és sajnos nem engedhetjük meg hogy mindent szétszedjen a házban.


Ha továbbra sem megy be a kenneles megoldás lesz a nyerő, köszönöm az ötletet!

2019. dec. 1. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Szobakennel.

Rengeteg felsdatot kapnon jutfalattal tsnitsd.

Csontot adj nemi napi tobbszor. Gondolom szaraztap a kajaja.

2019. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nevelést nem próbálni kell, hanem rendesen csinálni! Persze, hogy nem megy, ha csak próbálgatod, majd ráhagyod! De újra csak, minek kellett beagle, ha lefárasztani, nevelni nem tudod és így nem vagy hajlandó lakásban tartani?
2019. dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jujjjj!!!


Pár hetes korában nem ment neki a szobatisztaság? Nahát... még jó, hogy fizikailag 4 hónapos korára jut el oda a kiskutya fejlettsége, hogy képes legyen konrtollálni a pisi/kakit. Értsd, ezelőtt a kor előtt biológiailag képtelen visszatartani, csak jön neki. A csecsemődet is kirakod majd az udvarra, ha 1 éves korára nem lesz szobatiszta, vagy ő azért kap majd némi haladékot, hogy testi fejlettségben ott tartson, hogy az elvárásaid teljesítésére képes legyen?


Mindent szétrág? Na ne... egy kölyök kutya ilyesmire vetemedik? Aztapaszta, sose hallottam még ilyesmiről. Biztos nem azért, mert szájjal érintéssel fedezi fel a környezetét, nem is azért mert pl fogzik, meg nem is azért mert tele van energiával. És ami még ennél is biztosabb, hogy azzal, hogy veszel neki csomó rágcsát, játékot és lefárasztod, azzal ezt nem lehet kiküszöbölni... kizárt, mert még soha senkinek sem sikerült...

2019. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Adjál rá kutyakabátot is amíg meg nem oldod.

Rosszul vagyok ahogy olvasom, hogy látod, hogy vacog, mégus kint hagyod.

2019. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!