Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha baja lenne a kutyánknak...

Ha baja lenne a kutyánknak akkor annak már lenne jele?

Figyelt kérdés

Sajnos ma délután, kb. 7 órával ezelőtt elcsórt a kutyánk 2 tábla csokit, ebből kb. 1,5 táblát meg is evett (részben csomagolással együtt)

Állatorvos ma nem volt, el se tudtam érni. Aggódok érte nagyon, de sajnos nem tudom meg nem történtté tenni.

Nem hányt, rossz kedve sincs, evett, ivott azóta. Semmi se látszik rajta


2019. dec. 4. 20:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Mekkora kutya?

Mennyi csoki? Mennyi kakaótartalommal?

(Amúgy jobb lett volna, ha hányt volna...)

2019. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%
Tévhit, semi baja nem lesz tőle, mert nincs benne semmi mérgező, legfeljebb nem tudja megemészteni. Mi évek óta adunk csokit a kutyának, semmi baja, sőt senki olyat nem is ismerünk, aki kutyájának bármi baja lett volna. Sőt szokott kapni süteményt, édestésztát is A cukor nem méreg (hiába is állítják az okosok), csak legfeljebb kikakálja.
2019. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

2-es él tévhitben!

A csokiban lévő teobromin is lehet halálos, a de süteményekben lévő xilithez képest tényleg nem mérgező:(

[link]

2019. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

Keserűcsokiból ez egy labrador méretű kutya halálos adagja. El kellett volna vinni hánytatni. Még lehet baj, semmiképp ne hagyd felügyelet nélkül.


2es Te meg guglizz kicsit a saját hányásukba kb belerohadt szerencsétlen kutyák sokaságát és erről szóló cikkeket.

2019. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
15 kiló, nem tudtam hova vinni hánytatni hisz írtam is hogy nem volt ma orvos, nem értem el. Megpróbáltam hánytatni, de Nekem nem sikerült
2019. dec. 4. 21:44
 6/25 A kérdező kommentje:
Ja, és tejcsoki volt, kakaótartalmat nem tudom mert pont az a része nincs meg a csomagolásnak :(
2019. dec. 4. 21:45
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Másfél tábla 15kg-osnak tejcsokiból is sok. El kelletz volna vinni oda ahol van orvos.

A mi kutyánk 23kg. Tavaly karácsonykor megevett egy szelet sacher tortát. Csomót számolgattuk, mennyi kakaó lehet. Nem vittük végül sehová, nem lett baja, de azért az jóval kisebb dózis.

2019. dec. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Tudom hogy el kellett volna vinni, de ismétlem NEM VOLT KIHEZ! Holnap reggel megyek vele az orvoshoz, engem az érdekelne hogy lenne-e már tünete ennyi idő elteltével?
2019. dec. 4. 22:00
 9/25 anonim ***** válasza:

A teobromin megemeli a szívfrekvenciát tudtommal illetve fekèlyt és hányást okoz.

Vsz már elkezdett felszívódni, de egy része még biztosan a vékonybélben van és szívódik felfele. Ezért szerintem lehet.

2019. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nagyon nyugodtan alszik itt mellettem, semmit nem vettem észre rajta, szép nyugodtan veszi a levegőt és a szive se kalapál
2019. dec. 4. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!