Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha baja lenne a kutyánknak...

Ha baja lenne a kutyánknak akkor annak már lenne jele?

Figyelt kérdés

Sajnos ma délután, kb. 7 órával ezelőtt elcsórt a kutyánk 2 tábla csokit, ebből kb. 1,5 táblát meg is evett (részben csomagolással együtt)

Állatorvos ma nem volt, el se tudtam érni. Aggódok érte nagyon, de sajnos nem tudom meg nem történtté tenni.

Nem hányt, rossz kedve sincs, evett, ivott azóta. Semmi se látszik rajta


2019. dec. 4. 20:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Pár korty sós víz után hányni fog.


Nekünk a 15kg kutyánk egy időben lopta a csokit. Egyszer lelegelte a karácsony fáról a szaloncukrokat. Egyszer bevert egy nagy tábla milkát. Nem tudtuk hova dugni a csokikat, még a fiókból is kiszedte. De sose lett baja.

Azért beszélj majd dokival, az a biztos

2019. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
7 óra után nem szabad hánytatni már.
2019. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hánytatni már boztos nem próbálom, sok idő eltelt már. Ma éjjel biztos nem alszok sokat, nyitásra pedig már megyek is az orvoshoz.

Köszönöm a válaszokat! Bízom benne hogy ha eddig nem jelentkezett semmi tünet akkor nincs nagy baj. Csokik azóta biztos, magas helyen!

2019. dec. 4. 22:51
 14/25 anonim ***** válasza:

Majd írj, hogy mi lett.

De az jó hír, hogy tejcsoki!

2019. dec. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz baja, a tejcsokinak alacsony a teobromin tartalma.
2019. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
17%
Elolvastam mindent a kutyák csokimérgezéséről. Egyetlen konkrét eset sincs leírva, amelyik halállal végződött volna, az összes cikk egymásra hivatkozik és utalgat. Az előző hozzászólók háromnegyede is írta, hogy evett csokit a kutyájuk, de semmi tünete vagy baja nem lett. Ez egy felkapott hájp, semmi több és szokás szerint az internet népe beette a sztorit.
2019. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
22%
Megnéztem a csoki teobromin tartalmát. 10-szer gyengébb mint a tea, és 130-szor gyengébb mint a kávé. Vagyis egy szelet csoki annyit jelent, mintha egy fél csepp kávét felnyalna a kutya a konyhapadlóról. És padlónyalásért még egyetlen kutya sem betegedett meg.
2019. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért írtam, hogy akkor hánytassa. Hanem ha kell, legközelebb tudni fogja, hogy orvos híján hogy lehet. De fontos, hogy elég pár korty a sós vízből.


Egyébként szerintem is parasztvakításcez a téma. Sose hallottam még olyan kutyáról, ami csoki a pusztult bele.

2019. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Voltunk reggel orvosnál, nem kapott semmit mivel nem volt tünete se. Figyelni kellett ma, de az ég világon semmi jele annak hogy baja lenne. Ő úgy látszik szereti a csokit, de ezt benézte....többet biztos nem lesze előtte.
2019. dec. 5. 18:03
 20/25 A kérdező kommentje:

Ma este kijött a csomagolás is, megnyugodtam :)

Szóval aki így jár....no para, ha tejcsoki akkor úgy látszik nincs nagy baj!

2019. dec. 6. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!