Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám összeverekedett másik...

Kutyám összeverekedett másik kutyával, lett egy lyuk a lábán?

Figyelt kérdés

Most történt, fél órája. Feljöttünk a sétából, és már mutatta is a lábát hogy hol fáj neki. Nagyo aranyos volt szegénykém.

1 kisebb lyuk és 1 nagyobb van a lábán. De a nagy sem olyan nagy, kb 2 centi hosszú, és max 1 centi mély. Kicsit vérzett,de pl a hús nem látszódik ki. Betadinnal bekentem neki és be is kötöttem. Van itthon kék lukács krém, reggel teszek rá. Szerintetek dokihoz el kellene vinni? Mert legközelebb holnap este 8 körül tudnám elvinni. De szerintem nem annyira nagy a seb, varrni biztosan nem kell, csak az miatt aggódom hogy pl a szőre belemegy és belenő a sebbe vagy ilyesmi. De lehet ez csak paranoia.


2019. dec. 5. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Te állatorvos vagy? Vagy honnan tudod megítélni a sebről, hogy kell e varrni? Mélysége szélessége stb...
2019. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy mekkora, max 1 centi mély, de szerintem csak fél centi. Még a hús vagy az inak sem látszódik ki. Ilyen kis sebet biztosan nem varrnak...
2019. dec. 5. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős macskájának így lett tályogos, elfertőződött majd végül amputált lába, hogy verekedett majd gondolták nem súlyos ez, begyógyul magától otthon. Hát nem gyógyult be... Biztosan megnézetném orvossal.
2019. dec. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Nezesd meg.


Mindig figyeld a kutyad,ha jatszik masikkal. En mar latom elso masodpercben,h lesz-e jatek vagy verekedes. Olyankor azonnal hivd le vagy huzd le a kutyad. Ne menjenek el a harapasig. IlEn aerules nem azonnal keletkezik verekedesnel.


Addig meg,amig nem tudod orvossal megnezetni: koromviragszirmot szornek a kajajara. Az sebgyogyito. Gabonat ne adj neki,mert nagyon gyulladaskelto. Ha rossz az etrend,nem gyogyul szepen a seb. Nyerskoszttal (barf etrend) gyogyul jol.


A doki elmondja,h a gxogyulas stadiumaban mivel kezeld a sebet es hogy kotozd. Galler kell-e. Ha mar szep uj bor van rajta,akkor en sea vajjal kentem be,hogy gyorsan visszamojjon a szor. (10 evig volt verekedos,dominans,kotekedos kutyam. Serulesei voltak boven. Hamar megtanultam eszrevenni,mikor lesz verekedes.)

2019. dec. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A másik kutyának voltak oltásai?


Én mindenképp elvinném orvoshoz. Inkább aggódd túl, mint hogy nagy baj legyen belőle.

Ha az orvos nem nyúl hozzá, akkor úgysem fog túl vaskos számlát kiallitani.

2019. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Nem is feltétlenül a seb mérete a gond, hanem, hogy harapott seb. A nyálban meg rengeteg baktérium tenyészik, még az embereknél is fogmosás után is. Egy kutya esetében ez fokozott veszélyt jelent az elfertőződés miatt. Szóval szerintem vidd el mindenképpen, mert ha varrni nem is kell antibiotikumot mindenképpen kapni fog rá.
2019. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Más okból lévő sebünk szétnyílt, visszavittük a dokihoz. A kötőszövet, ha ép(0.5cm épnek kell lennie), fel fog töltődni a seb, és begyógyul. Betadine, vagy egyéb fertőtlenítővel kezelgesd naponta többször, NE KÖSD BE, vagy takard le.


Azonnal látni fogod a seben(duzzadt, vörös körülötte, stb.), ha baj van, és akkor irány a doki.

2019. dec. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!