Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát...

Hogyan lehet egy kutyát megtanítani arra, hogy normálisan sétáljon?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos westiem van. A séta során vagy leül és nem hajlandó jönni, vagy rohan előre húzva a pórázt, vagy pedig egészen más irányba akar menni mint én. Próbáltam már fix pórázzal, flexi pórázzal, egyik se jó, mindenképp egy össze-vissza rángatás az egész. Próbáltam úgy, hogy rendszeresen leguggolok és hívom ha nem akar jönni vagy másfelé megy, de egy idő után megunja és nem jön a hívásra sem. Próbáltam kajával csalogatni, de ahhoz meg nagyon le kell hajolni. Tényleg nem tudom, hogy lehet megtanítani, hogy jöjjön a lábam mellett, ő már a negyedik kutyám és még az előzőekkel sem sikerült soha elérnem, hogy ezt tudják.
2010. júl. 19. 21:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy mikor húzott, megálltam. Egy idő után megtanulta, hogy mi a helyzet.

Nem nagyon szabtam meg neki, hova menjen, csak ha üvegszilánk vagy kaki vagy kisbaba felé akart menni.


Sok embernél látom, hogy gondot okoz neki, hogy a kutyája nem akar a járdán vagy a kavicson sétálni, hanem a fűben, de a gazdi kirángatja onnan, mert jajj koszos lesz.

2010. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egyébként egy 3,5 hós kutyától ne várj sokat.

Örülj, ha szobatiszta ilyen idősen.

2010. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha megáll, rúgj bele vagy csap a pórázzal a hátára, mintha ostor lenne!

Ha előre rohan, rántsd vissza erősen a pórázt!

Ha váltogatja az oldalt, akkor rúgd vissza a helyes oldalra!

2010. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekünké már négy éves mégse tud rendesen sétáni mindig húzza a pórázt, ezért nem is visszük sétáni.
2010. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ha nagyon siet kicsit megrántod a pórázt és mindannyiszor használj valami vezényszót erre, de mindíg ugyanazt pl. lassan

a többi oldalnál is ez a helyzet de még ne várj tőle túl sokat

meg semmiképp se verd, egy életre elronthatod

2010. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én az egy és fél éves mini németjuhászomat úgy tanitottam, hogy amikor hét hónaposan hozzám került, már akkor úgy sétáltattam, hogy ha előrement, húzott, akkor megálltam, magamhozhúztam az anyag póráz segitségével, és ha hozzámjött, akkor azonnal piskóta. vagy csak simán, ha mész és a kutya adja az irányt és húz, akkor azonnal megfordulsz pont ellentétes irányban és magadhozrántod, hogy tanulja meg, hogy NEM Ő vezet. ha megint előre megy és huz, akkor megint pont az ellentétes irányba magazhozrántod és mész. És addig járkálsz igy fel-alá, amig meg nem szoki fokozatosan...lehet, hogy hülyén fog kinézni, a többiek nem fogják érteni, hogy miért jársz fel-alá, de ne evlük foglalkozz.

Aztán 2hete elkezdtem tanitani, hogy ha sétán elengedem akkor ne menjen el messze tőlem, emrt akkor sehogy nem tudtam visszahivni, megfogni. Vettem egy hosszú pórázt és sok sok piskótát, és séta közben elengedtem a pórázt, amit a kutya maga után húzott. Ha messze ment tőlem, ráléptem a pórázra, megfogtam a végét és magamhozhúztam és közbe mondtam, hogy: Hozzám! amikor elémjött, akkor azonnal piskóta. aztán ha előttem ül pár másodpercig, és teljesitette a feladatát akkor a piskóta után mondtam, hogy: Szabad! Ekkor tudja, hogy csak ekkor lehet elmenni és befejezni a parancsot. Nem hogy fogjamagát és amikor akarja elmegy. aztán csak úgy simán a sétán néha magamhozhivom, ha elémül (úgy ül le, hogy nem mondom ki az Ül! , hanem úgy hogy a piskótát a feje fülé emelem igy arra kényszerül, hogy leüljön) és vár pár másodperecet ami8g azt nem mondom, hogy Szabad!, akkor megdicsérem. és mehet tovább szaglászni. És azért hivom magamhoz csak ugy meg ha nincs is ott más kutya vagy ember, mert kell tudnia, hogy ha hözzámjön, akkor nem az lesz, hogy pórázrakapcsolom, ahnem csak piskótát kap. És ha jön más kutya, akkor a kutyát magamhozhivom ugy, hogy a pórázra trálépek és huzom magamfelé és leültetem a kutyát és mondom neki, hogy: Marad! és ha ott marad mellettem, amig a másik kutya el nem megy, akkor hatalmas dicséret....


uff, bocs az értehettlen szövegért

2010. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

22:13mas vagyok.

azt elfelejtettem, hogy vegyél a derekad köré olyan táskát, amibe teszed a piskótát, hogy kéznél legyen mindig, mert a kutya ha valamit jól megcsinál, azzonnal dicséretet vár, mert utáne meg nem érti meg, hogy miért lett megdicsérve.

2010. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez az a változat, amikor ő sétáltat téged.


-Ha elindul az egyik irányba, húzd a másikba. Ez nem fog neki tetszeni, és mivel érzi hogy nem ő irányít, inkább hagyni fogja. Ha nem is arra van dolgotok, 10 lépést menjetek a másik irányba, utána vissza.


-Ha leül és nem hajlandó jönni, akkor lehet az is, hogy fél. Te csinálj úgy mintha nem történne semmi, ugyanúgy sétáltok. De viszont ne húzdd erőszakosan, inkább guggolj le és bátorítsd. Ha makacs, akkor viszont ő hiszi magát falkavezérnek, és nem tudja elfogadni hogy te irányítod őt (tipikus westie tulajdonság)


-Ha húzza a pórázt, arra is megoldás ha a másik irányba mentek. Mert ha húzza, akkor lehet hogy nem is siet, csak így érzi a legjobban hogy ti *egymáshoz vagytok kötve* és ugye a falkavezér irányít, ezért is húz, hogy arra menj, hogy biztosan érezze hogy te őt követed. ez a viselkedés is erősebb a westieknél. először is tisztázni kell a falkasorrendet. azzal hogy megállsz, vagy elindulsz a másik irányba, sokat mondassz neki. de ha így se megy, lehet venni speciális hámot, hogyha húz akkor a mellső lábait felemeli, és mivel ez rossz neki inkább megy rendesen.


de szerintem nem lesz baj ha tisztázzátok hogy te sétáltatod őt és nem fordítva.

2010. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ja és még, hogy a kutyát hivd magadhoz egy sétán kb10x hogy megértse azt amit már irtam, hogy ha hozzádjön, az nem a pórázt jelenti.


ejha, én aztán nem tudok fogalmazni.

2010. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Megáll az ész már azt hiszik mini német juhász is van nem csak mini ölebet? xD
2010. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!