Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy küzdöttétek le a...

Ti hogy küzdöttétek le a szeparációs szorongást?

Figyelt kérdés
Illetve mennyi idő volt?

2019. dec. 12. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mentett kutyám van, de szerencsére sose volt vele ilyen gondom, pedig még szabadságot sem tudtam kivenni az érkezését követően, annyira gyorsan történtek a dolgok. Viszont kíváncsi vagyok mások tapasztalataira, úgyhogy figyelem a kérdést.
2019. dec. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szobakennel sokat segíhet ilyenkor.
2019. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem volt baja vele. Azert eleg sokat vele vagyok. Otthonrol dolgozok. :)


Van ketrece,de 3 nap alatt leragta a zarat. Azota hagytuk a ketrecet.


:D

2019. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Határozott tiltásokkal a lakás körül. Mikor elmentem otthonról egy adott lezárt területe volt - előszoba és a konyha. Kanapé mániás, mikor nem voltam otthon ez értelemszerűen tiltott zóna volt. Mikor elmentem nem köszöntem el tőle, egy marad parancsal a fekhelyére parancsoltam. Először csak rövid időre mentem el, majd mikor visszajöttem nem szóltam hozzá. Ha rám ugrott tiltottam, ha nem hallgatott a szóra, ellöktem magamtól. Amint lenyugodott kapott fejsimit és egy finom falatot. Kb. 3 hét kellett és már kibír 7 órát egyedül. Pár nyüszögés még van, de ezek nem zavarják a szomszédot se. Illetve az alfa szerep erősítésre nálunk bevezetésre került a kaja protokoll, azaz parancsra ehet csak a kutya. Szegénynek egyszer elfelejtettem szólni a nagy pakolásban és fél óráig ült a teli tál előtt, de nem nyúlt hozzá, mert nem hangzott el a tied parancs. xD
2019. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy nekünk tenyésztőtől van a kutyánk, tehát nem hozott magával előzetes gazditól negatív mintákat, így könnyebb volt vele dolgozni. Mentett kutyával nehezebb dolgunk lett volna. Találkoztam olyan kutyával, aki lakásban volt tartva, soha életében nem volt lent az utcán sétálni és pelenkára volt szoktatva még 1 éves koráig is! Az ő szeparációs szorongását például nehezebb lett volna kezelni. Az idő pedig teljesen a kutya korábbi negatív tapasztalatainak feloldásának idején és a te türelmeden múlik.
2019. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Fennel: Kutyapszichologia c konyvet ingyen le tudod tolteni! Olvasd el! Etologus az iroja! Ezt veszi alapul a legtobb kutyaiskola is.
2019. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy szeparációs szorongás, és nem egyszerűen unatkozik? Több adat kellene - pontosan mit csinál a kutya (ugat, üvölt, rág, bepisil?), és mi váltja ki az illető viselkedést? (Egy bizonyos személyhez kötődik, vagy olyankor van baj, mikor teljesen egyedül marad? bír legalább néhány percet egyedül tölteni?) Mennyi idős? Mindig voltak gondok, vagy csak később adódtak? Ha az elején nem volt gond, akkor történt valami változás a család életében, aminek következtében megjelent a szorongás?


Súlyos esetekben hónapokig tartó munkáról van szó, nagyon apró lépésekkel, fokozatosan kell haladni, illetve gyógyszeres kezelés is szükséges lehet.

2019. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
9hónapos, költözés óta ilyen, ugat, vonyít ha teljesen egyedül van, addig ugat, míg vissza nem jön valaki hozzá.Akár 8órát is végig ugat, 2perc alatt is ugat. Reggelente 1-1,5óra séta, kutyákkal játszás,agy fárasztás, rágófalat van neki, sok játék is tv is megy. Mégis ezt csinálja. Alapjáraton szót fogad mindig. Már tanácstalan vagyok. Ha másik kutyával van itthon hagyva csendben van.
2019. dec. 27. 11:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Menhelyi kutya. Kapott maga mellé egy társat. Azóta maximum 2 percig ugat, utána csendben van és nem rombol. A kicsi jó hatással volt rá, tenyésztőtől érkezett. Régen szétbontotta a fekhelyét is, azóta semmi ilyen nem fordult elő.
2019. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most olvasom a kommented. Akkor nálatok is ez lesz a megoldás. Pánikol egyedül. Mi is próbáltuk a szoba kennelt, még rosszabb lett. Már indulás előtt lihegett, mintha maratont futott volna. Utána persze ment a sírás, ugatás is. Mióta van társa, azóta csak ajtó záráskor ugat. Direkt megfigyeltem. Elkezd ugatni, mikor fordul a kulcs a zárban, 2 percig ugat, utána elnémul. Régi állapotához képest ez csoda. Sajnos lehet régi trauma is, ha menhelyi. Kirakták, magára hagyták stb. Másik kutya társasága sokat segíthet.
2019. dec. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!