Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy nem megtéveszteni a...

Igaz hogy nem megtéveszteni a kutyát úgy, hogy eldobod a labdát de mégsem?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy nem szabad a hátadmögé tenni a labdát és úgy csinálni mintha eldobnád.

2019. dec. 14. 12:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*nem szabad megtéveszteni
2019. dec. 14. 12:13
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Mért kéne ezt tenni? Azért, hogy csalódjon és ne bízzon benned? Lehet, hogy egyesek ezt marha viccesnek találják, de az érintett, legyen az ember vagy kutya, biztos nem.
2019. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
60%
Nem hiszem, hogy ezt a kutya rossz szándéknak venné. Szerintem ez nagy butaság. Ha játszasz vele, és ő is játéknak veszi, akkor biztos, hogy nem lesz ebből semmi baj.
2019. dec. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Én nem csinálnám.

A kutya nem hülye, ha ellentétes (megtévesztő) jelzéseket lát tőled, összezavarodik és nem fogja érteni.

Nagy eséllyel akkor sem fog szaladni a labda után, ha tényleg eldobod, vagy leszokik a labdázásról.

Amúgy meg én sem értem, hogy ennek mi értelme lenne?

2019. dec. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Ez is egy játék. Eldugtam, keresd meg. A mi kutyánk pl imádja, és a "rendes" labdázást sem szereti ettől kevésbé.

Nincs ezzel semmi gond.

2019. dec. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

#5

Az "eldugtam-keresd meg!" nem azonos a "dobom a labdát, de mégsem"-el. Az egyik játék, a másik átcseszés.

2019. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
én sokszor csináltam és mindig kereste ,hogy hol van, utána megmutattam neki, hogy "nézd itt van".. ha látja, hogy eldobod keresni fogja, ha nem látja akkor is... nem fog lelki sérült lenni egy állat, mert megviccelted
2019. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Valaki linkelne nekem egy tudományos hivatkozást arra, hogy miért nem szabadna megtenni?


Ha a kutyád ez miatt bizalmatlan lesz feléd, akkor benned van a hiba vagy a kutyádban.


Ez nem több, mint egy szimpla logikai „teszt”. Ok-okozati összefüggés van, amit a kutyádnak észre kell(ene) vennie (ezt most nem egy borsó agyú csivavára értettem). Megváltozik a kéztartásod/helyzeted, a labda sem huppan sehol, tehát az érzékszervei által is érzékelnie kellene a különbséget, persze ehhez kell némi gyakoriság.


A kutyámnál míg ezt régebben 3-5x is el tudtam játszani, mostmár elég 1x az, hogy rájöjjön arra, hogy nem dobtam el, és a következő dobásnál már sokkal jobban figyel a karomra és a kezemre, és közelebb is áll hozzám, hogy jobban rálásson arra, hogy mire készülök. Ha nem dobom el következőnek sem, akkor terpeszkedik és vakkant, ami emberi nyelven olyannak tűnik, hogy: „áhhá, tudtam, hogy nem fogod eldobni, tudtam” és mint ha büszke lenne magára ezért a felfedezésért. Amióta ezt felfedezte, mint ha jobban szeretne labdázni, mert van benne némi szellemi kihívás és kiszámíthatatlanság, legalábbis ezelőtt sosem érdeklődött a labda iránt, ha a kezembe volt.



Ennél még meszebb is megyek. A macskám imád labdázni (azaz utána futni). A kertben szeret futkározni tárgyak iránt, amit elhajítok, és mindig várja a következőt türelmesen, és ha nevén szólítom amielőtt eldobom, akkor már rákészül. Vele is eljátszottam ezt, aminek a következménye az lett, hogy kb olyan fejet vág, „ Istenem, már megint ezt csinálod”, és csak néz rám úgy, hogy már a szemei inkább a közömbösséget suggalja, nincsenek úgy kitágulva a pupillái, mint amikor elhajításhoz készülnék. Vele is kb. 1x tudom már eljátszani ezt, csak Őt nem izgatja ezt mint a kutyát, mert sokkal jobban képes összefüggések értelmezésére.


Ennyi. Semelyiknek sem csappant meg a bizalma felém, ugyanannyira igénylik a velük való törődést, ugyanúgy viszonyulnak hozzám mint azelőtt. Az állatok sem hülyék, és nekik is kell néha a szellemi megeröltetés és a változatosság...


Egyébként ahogy az emberi fajnál is, a kutyáknál/macskáknál is vannak buta egyedek, lehet nem minden állat fogja felfogni, hogy mi történt... Ez még nem jelenti azt, hogy veszélyes lenne, vagy más állattal nem szabadna kivitelezni.

2019. dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Amit ti itt megviccelésnek meg játéknak finomítotok, az csak a gazdának vicc (a kutya eleve nem tud emberi fogalmakban gondolkodni) meg játék, a kutyának nem! Önzés. Kellene egy kis empátia!
2019. dec. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem csalódik az emberben. Játék, amit képes értelmezni, szórakoztatja. Az én kutyám kifejezetten imádta, jobban, mint magát a labda dobálást. Persze minden kutya más, van, amelyik labdázni sem szeret.

Nem értem az okoskodókat, akik nem próbálták (WTF? Akkor honnan veszed?), fogalmuk sincs a kutya reakciójáról, de már ontják magukból a hülyeséget.

2019. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!