Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan viselkedjünk a kutyával...

Hogyan viselkedjünk a kutyával, ha kiszökik az utcára? Lehet ebben a helyzetben "büntetni"?

Figyelt kérdés
Mielőtt nekem estek, a háttérsztori dióhéjban: én soha nem akartam kutyát tartani, nem is értek hozzájuk. Tavasszal kölyökként bedobták a kutyust az udvarunkra egy csúnya sérüléssel. Elvittem állatkórházba és mivel egyik menhely sem vette be, a segítségükkel hirdetni kezdtük, de mivel nem volt normális jelentkező, a nyakunkon maradt. Tisztában vagyok vele, hogy többet kellene vele foglalkozni, és rendezni a viszonyokat, ezen rajta is vagyunk. Arra vagyok kíváncsi, hogy ha kiugrik a kapun amíg nem vagyunk vele, és behozzuk, akkor konkrétan ebben az adott szituációbam hogyan viselkedjünk vele? A kiképző azt mondta, ilyenkor azonnal be kell zárni, vagy láncra tenni, hogy tudja azt, ha kimegy akkor rosszul jár. De ezzel nem pont azt büntetem, hogy visszajön? 8-9 hónapos, ivartalanított kan kutyáról van szó, a kerítést most csináltattuk, de ezen is kiugrik. Kénytelenek vagyunk másikat csináltatni, de ez ugye nem megy egyik napról a másikra... Sajnos nincs mindig 3, vagy akár több órám arra, hogy csak vele foglalkozzak, de nagyon úgy tűnik, hogy még akkor is menni akar. :( A kiképző azt is mondta, hogy amíg nem tudom tökéletesen kontrollálni, addig ne vigyem sétálni, csak itthon foglalkozzak vele. De itt nem tudom órákig lekötni, mert nem érdekli 10 percnél tovább semmi.

2019. dec. 15. 08:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A láthatatlan kerítést nem kell leásni, nekem konkrétan az igazira volt belül ráhúzva a drót. A wifis változatot meg elég csak lerakni valahová, az a körön belül tatja a kutyát. A nyakörv mindig a kutyán van, pont azt "figyeli" helyetted, hogy megközelíti -e a kutya a tiltott zónát. A figyelmeztetés és a büntetés is azonnali, ami biztosan segíti a hatékony tanulást.
2019. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, igen, én csak pszichológiai szempontból közelítettem meg a problémát, mert általánosabb, és más téren is egészségesebb és harmonikusabb kutya-gazda kapcsolatot eredményez.

De tény, hogy vannak jól működő technikai megoldások.

2019. dec. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jó tanácsokat kaptál, és én is tanulok ezekből.


Ezt a kiképzőt szerintem hagyd a francba, butaságokat tanácsolt, de ezt a többiek is írták már.

Van valami kedvenc kajája, amit jutalomfalatként be tudsz vetni? Ami a világ legjobb falatja számára? Az én kutyámnál ilyenek a sonka, a virsli és a sajt (szerencsére nem laktózérzékeny a kutyám, ha sajttal próbálkoznál, figyelj oda, mert vannak kutyák, akiknek probléma). Egyébként ösztönös reflex, hogy a kutya után futsz, ha meglép, de mint írták, ez nem jó módszer, max. akkor fuss utána, ha komolyabb veszély van és így meg tudod előzni a nagyobb bajt, de írtam, reflexből utána fut, akinek nincs tapasztalata, hiszen első gondolatod, hogy baj lesz, de ha hozzád szokott, visszajön, ha megtorpansz, az enyémmel ezt egyszer eljátszottuk, de még időben kapcsoltam, hogy úgysem érem utol, és szépen vissza is kanyarodott.

Ha van egy kedvenc nasija, amit gyorsan le tud nyelni, és apróra lehet szeletelni, azzal nagyon jól lehet nevelni, tanítani, és igenis vidd sétálni, de legyen nálad ez a nasi, és tartsd az orra elé. Szerintem már most lehetne menni vele kisebb túrákra, az jól fáraszt, sok inger, nem kell túlterhelni, de látni fogod rajta, mennyi az elég, és mindenképp legyen pórázon kint, egyrészt közterületen kötelező, másrészt ne legyen esélye kergetni a vadakat.

2019. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

A kikeozod nem ert hozza.


Jarj vele futni porazon. Km hiany mistt szokik meg a felfedezesvagy miatt.

2019. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megerősítettetek abban, hogy nem kéne a kiképzőre hallgatnom!


Sétálni egyébként igaz, hogy mostanában nem túl sűrűn, de szoktuk vinni, viszont soha nem a faluban, hanem tópartra, határba. Félek a faluban vinni, mert nagyon sok a rossz kerítés, és tele van az utca a cigányok kóborló kutyáival - de ezt szó szerint értsétek. (pont én beszélek...) Viszont ma a faluba vittük, és nagyon tetszett neki, most nyugton is van. Séta közben az elején szokott húzni, aztán egészen szépen jön mellettünk, de mostmár rá fogunk állni a mindennapos sétára, és gyakoroljuk a leírtakat!


Az a gond, hogy mindig reggel megy ki, amikor mi már nem vagyunk itthon, úgyhogy tetten érni nem nagyon tudjuk. Viszont ha haza akarjuk hozni, akkor szólnunk sem kell neki, azonnal jön velünk póráz nélkül is, és egy szó nélkül bemegy a kapun. Soha nem kell futni utána, nem is tudom mi lenne akkor, ha még el is szaladna... :S Az más kérdés, hogy ha eljövünk, utána megint azonnal kiugrik. Sajnos emiatt amíg dolgozunk, és nem találunk más megoldást, kénytelenek vagyunk megkötni, mert egyrészt nagyon féltjük, másrészt meg már egy csomóan hőbörögnek miatta (nyilván jogosan). Viszont az is kiderült, hogy az egyik szomszéd, meg egy boltos többször is adott neki enni az utcán, van aki megdögönyzi.... Persze, hogy így ki akar menni. :(


Futtatni nem tudom, mert az én térdem teljesen tropa pont a futástól, másrészt ő még fiatal ehhez, ha jól tudom.


Most akkor első körben kipróbáljuk a láthatlan kerítést, rendszeresen sétálunk, és megpróbálok keríteni egy megbízható trénert

2019. dec. 15. 16:39
 16/16 anonim ***** válasza:

Túrázni lehet azért, ha futni nem is futtok, és a túra jó rehabilitációra is, ezt a térded miatt írom. Persze nem a Kinizsi 100, de vannak könnyű terepek.

Fedett kennelt lehetne még építeni az udvarra, ahol lehetne, amíg nem vagytok otthon.

2019. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!