Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarja a kutyám a pofáját?

Miért vakarja a kutyám a pofáját?

Figyelt kérdés

Mellső lábaival a pofáját dörzsöli és fejét rázza.

Fülgyulladása van de azt Otodine fültiszítóval és kövirózsa cseppel kezelem.

Ez a tünet fülgyulladással jár?



2019. dec. 18. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, azzal jár. Amig nem múlik el, a betegség nincs kikezelve.
2019. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

És ez már a súlyosabb tünet egyike?

Mert ezt ma kezdte el csinálni amikor végeztem a sétáltatással vagyis inkább a kaparással mert valahol érzett nagyon valamit. És eddig akárhányszor belenyultam a fülébe és ő is amikor vakarta a fülét eddig egyszer sem nyüszített.


Amúgy meg köszönöm a gyors válaszod :) !

2019. dec. 18. 16:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Amikor en vittem ezzel a tünettel dokihoz engem már lecsesztek hogy hamarabb kellett volna mert már csunya volt neki. Folytasd a kezelést, de en elvinnem most pénteken még dokihoz hogy nézzen ra, mert jonnek lassan az ünnepek.
2019. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

És az orvos az Otodine használata mellett adna valami gyulladáscsökentő cseppet?

Szerintem gombás a füle mert ugye az atkánál fekete szinű váladék lenne.

Az idegen test a fülében mint például a toklászt azért tartom lehetetlenségnek mert már egy olyan növény sincs igy télére ami gondot tudna okozni.

2019. dec. 18. 17:48
 5/16 anonim ***** válasza:
57%
Te vagy az, aki 1 hete kérdezte, hogy mit csepegtessen a begyulladt fülébe a kutyájának? Azóta nem sikerült orvoshoz vinni?
2019. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészről ő akar olyan mintat is tud venni ha például baktérium, gomba, amit tovabb kuld tenyésztésre. Másrészről pedig nyilvan tobb ilyet látott már mint egy laikus kutyatulaj. Igen, ad ra célzott kezelést, és ki is takaritja neki bódítás mellett, mivel ez egy vakarózó, fájó gyulladas a fülben.

Jol ertem hogy hazilag kezeled a kutyád, és meg nem latta orvos?

2019. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Jézusom ötös, remélem nem. En meg itt próbálok vele rendes lenni, szal remelem nem egy ilyen kutyakínzó. 😞
2019. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért gondolom, mert annak is Otodine mániája volt és mindenáron azzal akarta kezelni. Ugyanez a stílus, ugyanezek a kifogások az orvosra. Mondjuk ha így áll a helyzet, akkor hatalmas pacsi, mert azóta szarabbul van a kutya.
2019. dec. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyen akkor minek tart kutyát jesszus..a gyerekét se viszi orvoshoz? 😑
2019. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Otodinnal nem kezeled a fül problémát. Az egy fültisztító folyadék, aminek használata után kell a megfelelő gyógyszert a fülbe juttatni.

Az én kutyámnak is gombás fertőzés volt az egyik fülében. Mintát vettek mindkettőből és pontosan meg lett állapítva a fertőzés fajtája.

Ezek után tabletta-fülbe adandó gyógyszeres kezelés következett.

Ügyes vagy, ha ránézésre analizálni tudtad a kutyád fülében található váladékot.

Ahogy a kérdésed is mutatja, nem gyógyult a "kezelésedtől", hanem rosszabb lett.

2019. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!