Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a Facebookos...

Mit lehet tenni a Facebookos szaporítók ellen?

Figyelt kérdés
Rengeteg csoportot, bejegyzést jelentettem már. Egyetlen egy eset sem volt amikor bármit is tettek.
2019. dec. 20. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Kb. semmit. Én is láttam a napokban egy husky-s, és egy tacskós hirdetést. Mindkét helyen 10-10 kutyát árultak. Majd itt olvastam egy kérdésnél, hogy valaki a bolognese kutyáit akarja szaporítani, majd ingyen elajándékozni, mert így legalább másnak is lehet. Ezért nem ivartalanítja őket. Engem is felháborít, úgy, hogy befogadott kutyusom van. És amennyi kutyatámadásról lehet hallani... rengeteg a felelőtlen gazda. De figyi, nem csak a facebook van ott. Ott van a jófogás is, ahol lehetne ritkítani a szaporítókat, mégsem tesz senki semmit ellene. Elég lenne annyit tenni, hogy ne lehessen állatot árulni ilyen oldalakon. De nem történik semmi. :(
2019. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A jófogás annyit tett, hogy törzskönyv nélkül nem lehet fajtatisztának hirdetni. Amúgy ez szélmalomharc, amíg van kereslet, lesz kínálat is.
2019. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy semmit. Ahogy mondtad, Facebookon rengeteg ilyen hírdetés van, de akkor a különféle Jófogáshoz hasonló oldalakon is. Az egyetlen megoldás az lenne, ha több ember belátná, hogy mi is a szaporító és a tenyésztő közti különbség, és hogy szaporítót nem kell támogatni. Más lehetőség nem nagyon van szerintem, mivel olyan sok szaporító van, olyan sok hírdetés, hogy ezt nem nagyon tudják korlátozni. :/
2019. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Törvényileg kőkeményen szabályozni, terepszemkézni. Na de az állatkínzás szankcióját is leszavazták... Szóval nem várok semmit.
2019. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos semmit, a célközönséget kéne edukálni.
2019. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg van kereslet addig kínálat is.


Ha az emberek tisztességes tenyésztőtől vásárolnának vagy örökbe fogadnának,akkor szépen a szapikon maradnának a kölykök. Ha nem sikerül nekik eladni,nem biztos,hogy következőleg pároztatná a kutyáit. Nem akarná,hogy rajta maradjon.


De amíg az emberek keresik az olcsó törzskönyv nélküli fajtajellegű keverekéket addig szapik is lesznek.


A másik,hogy az államnak lenne pénze pedig ha keményen utána járna és bírságolná a szapikat.


Nem kell több hozzá,mint a hírdetésekre reagálni elmenni ,megnézni a körülményeket, ha rosszak az állapotok az összes kutyát elvenni, kutyák orvosi költségét,meg kaja pénzét behajtani. Ha csak tényleg úgy néz ki véletlen alom akkor a kutyák ivartalanítására kell kötelezni mondjuk,hogy 3 hónapon belül oldja meg,ha nem sikerült akkor pénz bírság. Annyi pénzt be lehetne hajtani a szapikon,csak tényleg kellenének rá emberek. De amíg az államban nem bűncselekmény az állatkínzás,mert kb mindegyik megússza egy enyje bennyével,meg max pár hónap felfüggesztett, amíg ez sincs rendjén a szapikat sem fogják tudni vissza szorítani. Jófogáson nagyon behírdették,hogy nem árulhatnak tk nélküli kutyákat ehhez képest tele van tk nélküli szapis keverékekkel.


Élő állat hírdetését megkéne szüntetni egyébként valóban.

2019. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!