Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a szaporítók-k...

Mit lehet tenni a szaporítók-kutyakereskedők ellen?

Figyelt kérdés
A neten rábukkantam véletlen egy -feltehetően- szaporítóra. Több fajtával "foglalkozik" (csivava, amstaff, husky, bullterrier, malamut stb), orrba szájba elleti a kutyáit, majd meghirdeti eladásra. A képek alapján a kutyák nincsenek jó körülmények között, de személyesen nem ismerem az illetőt. Lehet tenni ez ellen valamit?

2012. szept. 16. 01:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Először is mentsd le a honlapot és a képeket a gépedre(Ctrl+S), mert ha törli a hirdetést, akkor nem lesz bizonyíték. A helyileg érintett állatvédő szervezetnek kell szólni szerintem.
2012. szept. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Hát de az sem bizonyíték, mert mondhatja, hogy te csináltad a honlapot.
2012. szept. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
7%
ha nem ismered honnan tudod hogy hogyan tarja az állatokat???A mai világba minden lehetőséget meg kell fogni.Amúgy meg ha nem lennének rendesen eltartva ,1 nem ellenének az állatok 2 el pusztulnának a kölykök 3 nem venné meg a kutya se a kölyköket.Miért kell mindenbe belekötni?Az nem zavar ha egy kisgyermek él rossz körülmények között,nincs rendesen ellátva,netán még meg is verik???Az ellen kéne inkább tenni!!!!
2012. szept. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
15%

Kedves utolsó!

Teljes mértékben igazat adok neked!

Kicsit/NAGYON/ kezd már mindenki átesni a ló túloldalára ezen és hasonló oldalakon, és lassan kérdés nélkül sütik rá a szaporító jelzőt! Tessék tudomásul venni, személy szerint is ismerek olyan TENYÉSZTŐ-t, akinek 4 fajta kutyája van!

a kutyái ágyban, lakásban vannak, nem ketrecben, minőségi táppal etetve, szűrésekkel, rengeteg kiállítással!

No, de ha véletlenül ő is több fajta eladó kutyát hirdetne, őt is le szaporítóznánk, és ráküldenénk mindenféle hatóságot? Ugyan már, kicsit kezdjen már mindenki a saját kis életével foglalkozni, ne azzal, hogy tegyünk keresztbe egymásnak vasárnap reggel!

2012. szept. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
Azért olyan ez a világ, amilyen, mert az emberek nem akarnak foglalkozni a köz érdekeivel. Az emberiség évezredes öröksége a fajtatiszta kutya. Ma valakik ebből akarnak meggazdagodni, s ez azt jelenti, hogy a lehető legkevesebb ráfordítással a lehető legnagyobb hasznot kívánják bezsebelni, ami sok dolgot hoz magával: nem tudatos és körültekintő párosítás, szűrések elmaradása, ellátás minimalizálása. Ezek pedig az állomány romlásához vezetnek. Pedig a tenyésztés valójában egy drága hobbi, a célja pedig az, hogy az állományt javítsa, ez a cél azonban egyszerűen háttérbe szorul. Az emberek közös érdeke, hogy ne legyenek idegbeteg, komoly egészségügyi gondokkal küzdő kutyák, mert ez vagy a gazdának, vagy a társadalomnak kerül valamibe. A világ legszegényebb országaiban a világ legszegényebb, legrosszabb sorsú női is képesek szülni, egy rossz sorsú kutya is képes rá. Én itt még olyat nem olvastam, hogy xy tenyésztő szaporító lenne, csak nevek nélkül voltak elmélkedések, akkor pedig kérdem én, mi végre vannak felháborodva egyesek? Aki tényleg tenyésztő, az nem veszi magára, aki meg szaporító, az azért nem, mert ha egy ilyen kulturális örökségre magasról tesz, akkor pár noname emberke írogatására még magasabbról fog. Közös érdekünk embertársaink védelme is, de vannak olyanok, akik inkább állatokkal foglalkoznak, egyszerre nem lehet mindenki állatvédő és emberjogi aktivista is.
2012. szept. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

És ha igaza van a kérdezőnek? Írja, hogy "A képek alapján a kutyák nincsenek jó körülmények között". Tehát vannak képek a tartási körülményekről.

A helyi Önkormányzat jegyzőjétől, vagy pedig Állatbarát Alapítványtól kérj segítséget! Én is utána járnék!

2012. szept. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Állatvédőrség. Nem egy szaporítótelepet ürítettek már ki.

Persze mondjuk ha van ott 20-30 kutya, azt nekik is nem kicsit problémás hipp-hopp elhelyezni, de biztos nem fogják annyiban hagyni a dolgot.

2012. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
2012. szept. 16. 13:41
 9/33 anonim ***** válasza:

hát fehér malamut szerintem nincs, ezek tuti nem fajtatiszta kutyák..


be kell jelenteni ezt,kimennek a helyszínre és megnézik a kutyák állapotát viszont ha nem soványak és nem betegek akkor nem hiszem,hogy tesznek vmit, max a kennel méretét illetően tudnak belekötni,mert már törvénybe van adva hogy x nm2-re hány kutyát lehet tartani..

elég koszosak a kutyák,de ez már mellékes..

2012. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

A 383-as végű kép szörnyű!

Tuti, hogy ennek az embernek csak a pénz számít, és semmi más....!

2012. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!