Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítók ellen? Most mivan?...

Szaporítók ellen? Most mivan? Kik ezek? Van honlapjuk? Nem rég tettem fel egy hirdetést az expressz.hura és kaptam rá egy választ. Az üzenet:

Figyelt kérdés

Üdv!


A kutyus törzskönyves, kiállítási eredményekkel rendelkezik, tenyészszemlén megkapta a "tenyészthető" minősítést, örökletes betegségekre szűrt? Ha mindezek megvannak, fedeztethet a kutyájával, de ha ezek nincsenek meg, Ön szaporítónak,más néven: kutyával kereskedőnek minősül, mivel mindenféle szakértelem nélkül fedeztet a kutyájával.


Akciónk keretében igyekszünk az ilyen emberek szemét felnyitni, hogy mennyit ártanak ezzel egy fajtának. A szaporítók olyan emberek, akik vesznek egy fajtatiszta kutyát (jó esetben tenyésztőtől, rossz esetben szaporítótól), majd miután a kutyus felnőtt, egyből meggondolatlan pároztatásba kezdenek. Nincsenek a szülőknek eredményeik, szűréseik, stb. és sorra születnek a kölykök, akik ugyan "fajtatiszták" (fajtatiszta az olyan kutya, amelynek van tkv-e; ha nincs tkv, a kutya keveréknek minősül), de a kutyák egészsége, idegi állapota katasztrófális, melyek nem kölyökkorban, hanem felnőttkorban válnak láthatóvá. És így lesz az olcsó kiskutyából drága kiskutya (állatorvosi költségek). Ilyenkor már jobb, ha kicsit tovább spórol az ember, és szakértő tenyésztőtől vesz kiskutyát, aki garanciát vállal a kölyök egészségére is, valamint egy tenyésztő az általa eladott kiskutyák életét nyomon követi. Valamint a tenyésztőnél megnézhetünk több kutyát is, melyeket ő tenyésztett.


Csapatunkkal igyekszünk elérni, hogy a tenyésztésbe nem vonható kutyákat, gazdáik ivartalanítsák, amint lehet. Szukák esetében az első tüzelés után, kan kutyák esetében 6-8 hónapos korban.


Levelünkkel nem vádaskodni szeretnénk, csupán felnyitni az emberek szemét, hogy ezzel csak ártanak a fajtáknak.


Köszönjük, hogy elolvasta levelünket!



Üdvözlettel: Szaporítók ellen csapata"


2010. aug. 8. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2010. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Harrr ***** válasza:
90%
Ha elolvastad, akkor mit nem értesz????
2010. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
93%

Nem tudom, az oldalt ki hozta létre.

A kezdeményezés jó, de mikor megláttam, hogy a két legnagyobb, meg néhány kisebb husky szaporító jelentkezett ismerősnek, gyorsan kitöröltem a listámról.

2010. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

majd, ha a tenyésztők nem kérnek horror árat a hobbi célra eladott törzskönyves kiskutyákért, na majd akkor küzdjenek a szaporított ebek ellen, mert addig semmi értelme.

a laikus ember mindig is az olcsóbbat fogja választani, ezt kellene megérteniük.

2010. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Mi számít horror árnak egy törzskönyves hobbi célra vásárolt kutyáért?
2010. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, ez senkit sem fog érdekelni. Így is mindenki szaporítani fog.


A tenyésztők meg nem kérnek horror árakat. Szerinted talán, a kutyák tartása ingyen van? Az oltások ingyen vannak? Az orvos ingyen van? A betegségekre szűrés ingyen van?


Egy rendes tenyésztő örülhet ha nem veszteséges. Nem a haszonért adja ennyiért a kutyákat, hanem hogy legalább ne teljesen mínuszba menjen!

2010. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Ebben csak az a gáz, a tenyésztők sem egyformák. Csili-vili eredmények, kupák ,címek tömkelege,a kutya szép és itt a vége.:((
2010. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Persze, de én igazi tenyésztőkről beszéltem. A tenyésztőt pedig nem címek, a kupák teszik tenyésztővé, hanem ahogy a kutyákkal bánik.


Az igazi tenyésztőnek a fajta a mindene, annak a nemesítése.

2010. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
76%

17:15


Valami módon bizonyságot kell szerezni, hogy az ember jó úton halad.

Akármennyire is igyekszik az ember objektív maradni, akkor is elfogult a saját kutyáival.

Erre valók a kiállítások.

Persze, vannak olyan címek, amiket vagy nem a kutya érdemelt ki, vagy csak mázli kérdése, de azt szoktam mondani, hogy először is olyan kutyát kell tenyészteni, akit nem lehet megverni, másodszor meg ha sok bíró és sokszor mondja, hogy a kutyának 3 lába van, ideje lenne nekiállni számolni.

Ha nem egészen világos, ezzel azt akartam mondani, hogy nem a címek meg a serlegek határozzák meg a kutyát, de ha nincs neki, az is jelent valamit.

Az ember elsősorban a saját dicsőségére tenyészt. A kutyának mindegy, ki fedezi be, nekem kell a legjobbat választanom hozzá. A kutyát nem fogja érdekelni, hogy mennyire felel meg a standardnek, az én kívánságom, hogy minél jobban közelítsen hozzá. Nekem dicsőség, ha mások is dicsérik, nekem öröm szép kutyákat látni és az én szívem vérzik, ha látom a szörnyű példányokat.

2010. aug. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

ma 16:41

Nem értek egyet. Egy igazi tenyésztőnek a hobbi célra eladott kutyák tenyésztésében is ugyanannyi pénze, energiája, és ideje van. Tovább megyek, egy igazi tenyésztő szerintem nem ad el tk. nélkül kölyköt. Ugyanis ennek a kiváltása 6.000 Ft, tehát nem múlik ezen, hogy hobbi célra, vagy kiállításra tervezi valaki a kutyát.

Ismerek 2 tenyésztőt is, és az egyiknek nemrég 4 puli kölyke született. Kölykönként csak az önköltségi ár volt 28 ezer ft, nem beszélve arról, hogy 4 hónapot kell végig asszisztálni a fedeztetéstől addig, amíg a kutyák a gazdihoz kerülnek.

Nem vagyok egy tenyésztő ügynök, az én fajtatiszta kutyám sem törzskönyves, de azért ezt jobbnak láttam tisztázni:)

2010. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!