Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy (szerintem) elég nagy...

Van egy (szerintem) elég nagy problémám, és nem tudom mit tegyek. (? )

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka németjuhász kiskutyám. Mostanában mint kiderült az egyik tanárom és a kislánya etetik a kutyát meg nyúlkálnak be a kerítésen keresztül. (A kutyám nagyon éhenkórász, mindig tudna még enni.) Mint kiderült nem is olyan kajákkal etetik amik mundjuk hús darabok vagy hasonló, hanem vesznek ilyen pomber krumpli chipset (nagyon zsíros) és etetik a kutyát. Az utca felől minden lyukat betömtünk, hogy ne nyúlkáljanak, ennek ellenére vagy a kapu alatt vagy nemtudom, de etetik. Igen, beszéltünk már velük. (a húgom a lány osztálytársa)

A lány azt mondta, hogy azért etetik mert neki az anyukája nem engedi, hogy kutyája legyen... mindegy.

Az a kérdés, hogy hogyan lehetne megtanítani a kutyát, hogy akkor se fogadjon el idegenektől ételt ha nem szólok rá?

Köszi, ha végigolvastad!



2019. dec. 23. 13:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy egyébként nagyon értelmes kutya, nagyon könnyű tanítani
2019. dec. 23. 13:55
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre nagyon nehéz megtanítani egy kutyát,pláne hogy erre már konkrétan rá van szokva.


Mondd meg a kislánynak és az apukájának, hogy beteg a kutya, speciálisan kell etetni, és ez nagyon nem tesz jót neki.

2019. dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Keresel hozzáértő kiképzőt, aki kimegy házhoz. Több alkalom szükséges, de ha jól csinálja, annyit elérhet a kutyával, hogy nem fogad el idegen kézből ott semmit. Valóban hozzáértő azt is meg tudja tanítani a kutyának, hogy a kerítés vonalában talált bármi ételt ne vegye fel.

Viszont a szinten tartáshoz időnként ismételni kell.

2019. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

Biztos, hogy ez akkora probléma ?


Nem hinném, hogy a kutyának ettől bármi problémája is lehet.

A csipszeket olajban sütik , ugyanúgy, mint ahogy a száraz / nedves kutyatápokban is van bőven zsír és olaj.

A zsír alapból is kell a szervezetnek, mivel bizonyos vitaminok felszívódásához elengedhetetlen.

2019. dec. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
#4 Remélem nem tartasz állatot. A chipsen lévő zsír az embereknek sem egészséges, nemhogy a kutyának. Mellesleg tele van tartósítószerekkel, színezékkel, sóval. A sima burgonya (már amennyit látott) sem túl egészséges a kutyának, mert nem mindegyik tudja megemészteni. Inkább édesburgonyát ajánlják a kutyáknak. És az sem elhanyagolható tény, hogy megtanítják a kutyát arra, hogy aki a kerítésnél van az barát, és amit ad az jó.
2019. dec. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#4, szerintem itt a legfőbb gond inkább az, hogy a kutya hozzászokott ahhoz, hogy idegentől elfogad bármit is. A kérdésben említettek lehet, hogy nem bántanák, de sajnos ez nem mindenkire igaz. De a kutya hogy tegyen különbséget?
2019. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kellene valami megoldást találni. Pl engedjétek meg neki, hogy idönként játszhat a kutyával, cserébe nem eteti. Esetleg megmondani neki, hogy csak husival etetheti. Ha semmi sem használ akkor marad a "feljelentelek szemetelésért, magánlak sértésért és kutya veszélyeztetéséért"
2019. dec. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod megtanítani, h ne fogadja el, akkor esetleg nádszövet a kerítésre, villanypásztor, h ne akarjon közel menni hozzá. De az is jó ötlet, ha azt mondjátok, kiderült, valami eü gond miatt csak spec tápot kaphat vagy elpusztul. Sajnos így akár mérgezett kaját is elfogadhat. Nekünk akkor lett egy második kerítésünk belül, amikor patkánymérges kaját dobtak be nekik és egyikük meg is halt.:(
2019. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha meg tudod oldani,hogy mindig azonos időben kapja meg az ételét az állat,akkor napközben nem fog enni.

A menhelyről hoztunk el egy kutyust és megtanulta,hogy napközben nem éhes,otthagyja a kajáját a tálban,vacsoraidőben elfogyasztja,amikor a vezényszó "tiéd" elhangzik.

2019. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 nagyon nagyon sajnálom :(

A kerítésről annyit, hogy senki nem tudja hogy a francba nyúlnak be hozzá, de nagyon idegesít...

Egyszer egy nő jött hozzánk és én a kertben voltam a kutyával. A nő rögtön jött, hogy ők milyen nagyon jóban vannak és elkezdett a feje felé nyúlni, meg idegesítette a kutyát ( de tényleg a fülét piszkálta, meg a hasához nyúlkált) a kutya meg odakapott. Erre a nő közölte, hogy csak szeretetből harap 😂

A lényeg, hogy a "kis"kutyám igenis megvédi magát

2019. dec. 23. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!