Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kuvasz szukám lehet...

7 hónapos kuvasz szukám lehet e már csibészelni? Mert nem hamis

Figyelt kérdés
2019. dec. 23. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Magyarán te vadítani akarsz egy kuvaszt, aki egyébként sem egy könnyű eset?

Térj észhez ember!

Utána már nem tudod visszafordítani és gondod lesz csak. Végül a kutya fogja meginni a levét!

De tudom úgyis hiába beszélek, a nyelvezetedből ítélve valami falusi lehetsz, ott meg nem sokat számít egy kutya élete.

2019. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Na megszólalt a butapesti. Falun is van akinek több a kutya élete mint az emberé. Pl. Falun születtem, embert nem sajnálnék(kivétel ártatlan gyerekek) kutyát igen.
2019. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
De azért egyetértünk hogy marhaság ez a csibészeltetés.
2019. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet járni kutyasuliba, ott van örző-védő tanfolyam. Otthon "csibészelni" felelőtlenség és nem is tudnád helyesen, jól megcsinálni. A kutya felesleges vadítása NEM egyenlő az ÖV.-vel.
2019. dec. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

#2

Nem vagyok budapesti, még csak városi sem. Falun élek már lassan egy emberöltő óta. Pont ezért alakult ki ez a véleményem a falusi kutya-macskatartási "kultúráról", ami alól lehetnek kivételek (magam is az vagyok és ezek szerint te is). De azt nyilván te is elismered, hogy a többségre a fogyóeszközmentalitás a jellemző és az állatok eszközként való használata. A sajnos csekély kivétel csak a szabályt erősíti.

(Ahogy a kérdés is ezt a szintet sugallja)

2019. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 ebben az estben elnézést. Ismerem azokat is akikről írsz. Apám mesélte gyerekkorából, hogy akkor ez volt az általános vélekedés, és le lehetett simán lövetni a “haszontalan” állatot akár a rendőrrel. Szerencsére ők már másképp gondolkodnak mint az előző generáció.
2019. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 IDon'tWannaLive4ever ***** válasza:

Az kérdésre válaszolva:


7 hónapostól még nagy örző-védő munkát ne várj. Persze hozzáértővel(!) lehet egy a kutya szintjének megfelelő szituációt létrehozni. A lényeg, hogy pozitív élménye legyen a kutyának.


A másfél éves kuvaszomon látom, hogy sokkal magabiztosabb, határozottabb ha a másik kutyánk (3 éves mentett puli keverék) is ott van mellette. Mivel a kutyák társas lények az őrző védő munkájuk is akkor a legjobb ha falkában vannak, falkaként dolgozhatnak.


A lényeg, hogy hozzáértő személy csinálja.

2020. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges dolog "csibészeltetni", sőt nem is javasolnám. Majd idővel belejön magától is, hiszen a vérében van az őrzés. Az első kuvaszom egy kan volt, ő sokkal később kezdte el az őrzést, mint a mostani lány kutyám, aki már hat hónapos kora óta keményen védi a területét, de elsősorban minket. :) Nem kell feleslegesen "vadítani", tudja ő majd a dolgát, csak türelem, meg fogsz lepődni. :)
2020. márc. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kuvasz nem érdemes csibészelni, ne akard h hamis legyen mert neked is képes neked támadni... A kuvasz vérében benne van a védelmezés, ahogy nő ez úgy alakul ki benne :)
2020. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!