Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a szomszéd...

Mit lehet tenni a szomszéd állandóan ugató kutyája ellen?

Figyelt kérdés
Vidéken lakom már nagyon régóta, tudom mit jelent ez. Minden háznál van legalább 1 kutya, de az egész utca összes kutyája nem ugat annyit, mint ez. Éjjel-nappal, gyakorlatilag egy fűszál megrezzenésére is. Sokszor még akkor is, ha kilépek a saját udvaromra. Reggelente órákig ezt csinálja, egyértelműen unalomból. Nem kell hozzá nagy ész, hogy az ember felismerje ezt a fajta ugatást, meg az utcán se járkál olyankor senki, a többi kutya csendben van. Hónapok óta rá kelek, azt sem tudom mikor aludtam utoljára egy normálisat, teljesen kikészít. Hétköznap meló, és így még hétvégén sem tudom kipihenni magam. Megpróbáltam beszélni a gazdájával, de szerinte "a kutyának az a dolga, hogy ugasson", és természetesen "ő tud tőle aludni", szóval az én problémám nem számít. Szólt már más is, de nem tesz semmit, mert nem is érdekli. A gond az, hogy megkötve sincs, így még az állatvédőket se lehet kihívni. Viszont az etetésen kívül semmilyen más törődést nem kap és olyan agresszív, hogy a kerítést is széttépné, ha tudná. Lehet bármit tenni jogilag, hogy ez az állapot megszűnjön? :( Nyilván normális megoldásra gondolok, és nem olyanra, hogyan tegyem el a kutyát láb alól...

2019. dec. 23. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Beszélni a szomszéddal? Többen is, egyszerre? Meg kell kérni, éjszakára zárja hátra egy kennelbe pl. Nem hiszem, higy öt nem zavarja... De gondolom, úgy sem tenné. Aztán meg bemész a polgi hivatalba és kérsz birtokvédelmet (azt hiszem, ez a neve). Esetleg kérheted állatvédők segítségét, ha rossz körülmények között nem van a kutya, de hivatalosan ők is jegyzői végzéssel avatkoznak be.


Szerencsétlen jószág, nem jókedvében ugat.

2019. dec. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Őt, - nem

(bocs, este van)

2019. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam fentebb is, szólt már más is neki, de lepereg róla. A kutyának pedig ott a tágas udvar, nem sovány, nem koszos stb, így egyáltalán nem szerencsétlen. Egyszerűen csak nincs megnevelve. Soha 1x sem szólnak rá, ha 3 órán át ugat egyfolytában, vagy éppen hajnalban, akkor sem.
2019. dec. 23. 23:30
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is ez a problémám a szomszédokkal. Hiába beszéltem velük, én is ilyen nemnormális válaszokat kaptam tőlük, hogy az a dolga, hogy ugasson, ők tudnak aludni, beszéljem meg a kutyával a problémát, otthon azt csinál a kutya, amit akar, használjak füldugót, stb.


Nem tudom mit gondolnak, hogy füldugóval a fülemben beszéljek a rokonaimmal?

Olyan kutya, aki egész nap csendben figyel, az talán rossz kutya?


Jogilag azt lehet csinálni, hogyha 1 évnél nem régebbi a dolog, akkor a város jegyzőjével kell beszélni és birtokvédelmet kérni, ad nyomtatványt, amit ki kell töltetni.


Hogyha 1 évnél régebbi a dolog, akkor a járásbíróságtól kell ugyanúgy birtokvédelmet kérni.


A rendőrség leszarja ezt a problémát.


Én diktafonnal készítettem hangfelvételeket az ugatásokról, videókat pedig telefonnal. Sajnos nekem több éves a probléma, így a járásbíróságnak kell majd szólnom. Nem tudom, hogy ehez kell-e előtte ügyvéddel beszélni.

2019. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A jegyzőhőz menjetek be és inditsatok birtokvédelmi eljárást.
2019. dec. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

jaja, jegyző, birtokvédelmi eljárás


viszel egy videofelvételt, megmutatod


én nem tudtam a füvet lenyírni a szomszéd felől, mert a szomszéd idegbeteg kutyája habzó szájjal ugatott a kerítésnél 120 decibellel



azóta megoldódott

(mondjuk voltam a jegyzőnél vagy ötször is)

2019. dec. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2019. dec. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelmi eljárást kezdeményezhetsz
2019. dec. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Feljelenteni.
2019. dec. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5%

Azt a kutyat el kene vinni futni rendszeresen vkinek. En is most voltam 10 km-t futni a sajat es csaladtagom kutyajaval. (2 kutyaval) Budapesten divat a futas. Belvarosi lakaban lakunk. A szomszed 3 csivavaja egesz nap ugat,a tobbiek kutyai ritkabban,az enyem is ritkan,csak okkal.


Ti nem jartok futni vagy valamelyik szomszed? Elvihetne futni par kutyat,akar porazon is jo nekik. Manapsag veszelyes egyedul futni. Vinni kell kutyakat. En tiszta ideg voltam,amikor egyedul kellett mennem futni,’mer oreg volt a kutyam es egy szomszedomnak se volt tekintelyes meretu kutyaja,akit kolcsonkerhettem volna. :(


Beszeljetek tobben,ki jar futni.


Probald kihozni a szitukbol mindig a legjobbat. A futas stresszoldo ,szep izomzatot csinal,javitja a joncentraciot es memoriat. Beke legyen Veled. ❤️

2019. dec. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!