Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a szomszéd...

Mit lehet tenni a szomszéd állandóan ugató kutyája ellen?

Figyelt kérdés
Vidéken lakom már nagyon régóta, tudom mit jelent ez. Minden háznál van legalább 1 kutya, de az egész utca összes kutyája nem ugat annyit, mint ez. Éjjel-nappal, gyakorlatilag egy fűszál megrezzenésére is. Sokszor még akkor is, ha kilépek a saját udvaromra. Reggelente órákig ezt csinálja, egyértelműen unalomból. Nem kell hozzá nagy ész, hogy az ember felismerje ezt a fajta ugatást, meg az utcán se járkál olyankor senki, a többi kutya csendben van. Hónapok óta rá kelek, azt sem tudom mikor aludtam utoljára egy normálisat, teljesen kikészít. Hétköznap meló, és így még hétvégén sem tudom kipihenni magam. Megpróbáltam beszélni a gazdájával, de szerinte "a kutyának az a dolga, hogy ugasson", és természetesen "ő tud tőle aludni", szóval az én problémám nem számít. Szólt már más is, de nem tesz semmit, mert nem is érdekli. A gond az, hogy megkötve sincs, így még az állatvédőket se lehet kihívni. Viszont az etetésen kívül semmilyen más törődést nem kap és olyan agresszív, hogy a kerítést is széttépné, ha tudná. Lehet bármit tenni jogilag, hogy ez az állapot megszűnjön? :( Nyilván normális megoldásra gondolok, és nem olyanra, hogyan tegyem el a kutyát láb alól...

2019. dec. 23. 23:07
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egy ilyen agresszív kutyát senki sem fog elvinni sétálni, ha a saját gazdája nem teszi. Nyilvánvaló, hogy le kéne fárasztani időnként, de senki nem akar kutyaharapást. Amúgy is ez a gazda felelőssége, nehogy már a szomszédokra legyen áthárítva, elvégre nem nekünk kellett. Vicc, hogy ezután még nekem kéne eljárni vele futni, ha akarok este aludni. Értékelem a jó szándékot, viszont ne haragudj, de fordítva ülsz a lovon. Amikor a "kedves" gazdi hozott magának egy ebet, akkor tisztában kellett volna lennie azzal, hogy a kutyatartás nem csak annyiban merül ki, hogy enni ad neki meg takarít utána. Viszont sajnos nagyon sok ember eddig jut el szellemileg, ezért van olyan sok idegbeteg kutya vidéken. Gyalogosként félsz elmenni a ház mellett, mert széttépi a kerítést. A kutyával folyamatosan foglalkozni kell, nevelni, mint 1 kisgyereket. Akinek ez nem megy, az ne vállaljon kutyát, mert az egy élőlény, és nem egy két lábon járó riasztó. Ne másra próbáljuk hárítani a felelősséget. Sajnos elképesztően sok a felelőtlen kutyatartó, és ennek a kutyán kívül gyakran a szomszédok isszák meg a levét...
2019. dec. 24. 10:27
 12/15 A kérdező kommentje:

jav: a kutya mellett a szomszédok isszák meg a levét*.

Szóval nem csak az eb szenved, hanem mi is.

2019. dec. 24. 10:29
 13/15 A kérdező kommentje:
és négy lábon járó... :D
2019. dec. 24. 11:03
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Az enyem is szettepi a betorot,vedi a lakast. Ez nem szemelyes. Kozos teruleten,az utcan nem fog megharapni . Attol ne tarts. A keritesen ne nyulj be,mert az is serti a teruletet.


Videken atok elni,ott nem futnak az emberek,idegbetegek,agresszivek. Reszvetem.

Akkor koltozz Budapestre. Ott torodnek a kutyakkal.

2019. dec. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szomszédok dolga a kutya lefárasztása, és aki így gondolkodik, hogy a kutya dolga, hogy ugasson, kölcsön sem adná.

Írtak már a többiek, jobb ötletem nekem sincs, kitartás kívánok hozzá, ennek a kutyának jobb gazdi kellene, neki is szar így. Persze, hogy a tulaj tud aludni, a problémás szomszéd valahogy mindig tud, panelban is, ha hangos a tévéje éjjel... Az ilyeneket egy helyre kellene költöztetni.

2019. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!