Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kertszomszédom vett...

SOS! Kertszomszédom vett 1kutyát, bezárta 1hozzánk közeli, tőlük távoli"nyitott" helyre. Szerencsétlen itt vonít, de nálunk még a hálószobába is behallani, nem lehet aludni. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szolj át h mégis mitképzel.. vagy ha ebből se ért jelentsd fel
2010. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
26%

Én a saját kutyáimtól nem tudok aludni...

Az utcában elkezdenek a kutyák vonyítani szépen láncban majd a mi 4kutyánk is rázendít. Kész horror.

De sajnos ez van,mivel kutya beszélni nem tud,így ugat,vonyít...

2010. júl. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg a szomszéd elalszik, aztán lopózz át a kutyushoz, és engedd el. Reméljük , nem vezetett bele áramot...
2010. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
Nem értem az ilyeneket. Őket nem zavarja? Nálunk is az egész környéken csak én vagyok, aki nem hagyja üvölteni éjjel a kutyákat. Ha rákezdenek, rájuk szólok és mindenkit beparancsolok az előszobába. A szomszédé meg egész éjjel üvölt.
2010. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.Az a baj,hogy nem is hogy vonít,de sír,szegény,meg mérgelődik,meg fél.A szomszéd a házuktól legtávolabbi helyre zárta,úgyhogy őt nem zavarja.Bizti új a hely a kutyusnak azért,ilyen rem. hamar megszokja.
2010. júl. 20. 22:00
 6/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Ha kicsi még,akkor valószínűleg megszokja és csendben lesz a későbbiekben.

Az enyémek már felnőttek,velük kicsit nehezebb. A 4 kutyás voltam.

2010. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy, hogy mióta vonyít. Ha most került oda, akkor pár napon belül csökkenni fog a vonyítás hossza, majd teljesen megszűnik. Sajnos ez van. Ilyenkor kell egy kis tolerancia a szomszéd részéről is. Mi 4 hónapos koráig a lakásban tartottuk, de amikor kitettük az udvarra, akkor azért este volt egy 10 perces ugatáskoncert, majd reggel 5-kor ébresztőt fújt a környéknek. Az esti pár nap alatt megszűnt, a reggeli viszont jó sokáig tartott. Én beszéltem a közvetlen szomszéddal, azt mondta kibírja.
2010. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt a szomszéddal kéne megbeszélni, hogy oldja meg, te annyit tehetsz, hogy nem szólsz hozzá (azt se, hogy KUSS) és így nem erősíted meg, hogy a vonyításra kap reakciót. Ha még új kiskutya, és a szomszédok is figyelmen kívül hagyják a hisztijét, akkor valószínűleg pár nap alatt kialszik ez a viselkedés, ezért szerintem légy türelemmel. Lesz pár nehéz éjszakátok, de a vonyításról úgy lehet a leggyorsabban leszoktatni, hogy senki semmit nem reagál rá.


Ha egy hét múlva is vonyít, akkor bezsélj a szomszéddal, és kérd meg, hogy legyen kedves napközben eleget foglalkozni a kutyájával, hogy az éjszakát alvással töltse.

2010. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Mi 4 hónapig hallgattuk a szomszédban egy szerencsétlen kis kölyök visítását. Éjjel és nappal a lánc végéről. aztán megszűnt, mert eltűnt a kutyus is.
2010. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, egy láncos kutyánál más a helyzet, de aki amúgy szándékozik megnevelni, és szocializálni, illetve kielégíteni a kutya ingereit, és tanítani, annak is hagynia kell pár napig a vonyítást, különben megtanítja neki, hogyha vonyítok kijön a gazdi. Ezért mondtam, hogyha egy hét múlva is ez a helyzet, akkor el kell beszélgetni a gazdival. De az első pár nap a leglelkiismeretesebb gazdinál is éjjeli sírással, vonyítással kezdődik.
2010. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!