Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya, szobatisztaság. Mit...

Kiskutya, szobatisztaság. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hetes kiskutyám, egy hete van nálam. Szuper okos, azonnal veszi a lapot minden esetben, ezért vagyok szinte biztos benne hogy a szobatisztaság kapcsán valamit én nem csinálok jól, de nem tudom, mit.


Az első pár napban minden rendben ment, 1-2 óránként kivittem, ott pisilt, mindig jól megdícsértem meg adtam neki jutalomfalatot. Bent nem volt gond. Egy pár napja viszont már azt veszem észre hogy összekötötte ő a kis fejében hogy pisi = jutalomfalat, viszont sajnos hiányzik neki az egyenletből az hogy KINTI pisi = jutalomfalat.


Egy pár napja viszont sajnos úton útfélen pisil bent a házban is (a kis szobakenneljébe, ahol alszik oda nem pisil, akár órákon át se, pl. este, meg a kanapéra se, a földszintet viszont kíméletlenül bünteti), ahogy az ember éppen nem rá figyel és két másodpercet magában kóborol, már porszívózik az orrával és rogyaszt pisilni. Most az előbb voltunk otthon ebédelni és fél óra alatt háromszor is bepisilt a házba, mindezt úgy, hogy mielőtt hazamentünk volt kint, plusz ott is kivittem a kertbe egyszer. Ezért gondolom hogy valami valószínűleg rosszul rögzült a kis fejében, de nem igazán tudom hogy kellene ebből a szituból kijönni. Én három utat látok:

- figyelni itt bent nagyon a kis mozgását és ahogy kucorodik megpróbálni tiltani és szaladni vele ki, ott aztán ha elvégzi a kis dolgát akkor megdícsérni

- ha már itt bent kezdte hagyni hogy befejezze, de leszidni utána, ha meg kint pisil akkor ott megdícsérni és remélni hogy egy idővel beáll neki hogy benti pisi = leszidás, kinti pisi = dícséret

- itt házon belül olyan helyen tartani (pl. kis kennelje) ahova nem pisil, amíg meg nem szokja hogy kint végezzük a dolgunkat


Esetleg más? Az ilyen macskaalom meg kutyapelenka dolgokban marhára nem hiszek, arra akarom megtanítani hogy bent ne pisiljen egyáltalán, nem arra, hogy házon belül hova végezze a dolgát, mert sehova. Itt a kert, bármikor ki tudunk menni.


Köszi előre is annak aki megpróbál segíteni.


2020. jan. 1. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első.

Egy hét alatt nem várhatod el, hogy tökéletesen megértse, mit is akarsz.

2020. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, persze, erről nincs is szó, hónapok, mire biztonsággal szobatiszta lesz. Csak azért kezdtem el aggódni mert romlik a tendencia, az elmúlt 1-2 napban tényleg bárhova bármikor odapisilt, amit az első pár napban viszont nem csinált. És mondjuk mire az ember észreveszi, még akkor is ha egy szobában vagyunk, feláll, megfogja a kutyát és kiviszi addigra már rég túl van mindenen és csak néz hogy mit akarok tőle:)
2020. jan. 1. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

7 honaposan vettem az amstaffom. 1 het alatt szobatiszta lett.

Nem figyeltem a levitel ugyanakkori idopontjara. Benti pisi kakinal nem szidtam le.


Egyszeruen fel ev alart nincs meg a holyag koruli izmok fejlettsege. Majd felev utan sukerul.

2020. jan. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám 10 hetesen került kiskutya, az első két hét katasztrófa volt. Pisilt össze vissza, hiába raktam le neki pelenkát is, meg vittem ki sűrűn. Fel kellett tekerni a szőnyegeket, és állandóan figyelni. Aztán ahogy nőtt, úgy tanulta meg a rendet. Kellett neki egy rendszer, hogy mikor megyünk ki és így tudta tartogatni addig. Pl ébredés után mindig kiviszem, etetés után, nagyobb ugrándozás, játék után is azonnal. Néha volt hogy a játék hevében megfeledkezett magáról, nem jelzett, és bepisilt, de most már odaáll az ajtó elé és nyüszít ha mennie kell. 4 hónapos lesz, heti 1-2 baleset mellett kezdi megszokni a szobatisztaságot. Az éjszakát viszont második naptól kezdve kibírja, akár 8-9 órákat is, reggel úgy kell kikönyörögni az ágyából hogy menjünk ki pisilni.

Adj időt neki, nagyon kicsi még, javulni fog a helyzet később.

2020. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, nagyon jól látod a lehetőséget.

Én az elsô két utat ajánlom és sok türelmet.

2020. jan. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Idő kell neki még.. egy hét alatt nem fogja megérteni, mit akarsz.. folytasd tovabb 1-2 honap mulva mar biztos megtanulja,
2020. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tekerd fel a szonyeget

Vegyels tobbguriga papirtorlot

Vegyel ablaktisztito folyadekot


Talkaritasnal ez a legegyszerubb.

Sose ordits vele. Maradj mondig nyugodt. Turelem kell es nyugodt legkor.

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

2020. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kennelben tartás, nem túl sok tér adása neki eleinte pedig nagyon is hasznos ilyen esetben, a szakirodalmak is ajánlják. Persze korának megfelelő foglalkozás és mozgatás mellett. Ne szidd le, ha baleset történt, semmi értelme, érzékeny kutya esetén csak reaktívvá válik. Egyszerűen arról van szó, hogy még kicsi, a szobatisztasághoz meg idő kell.
2020. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!