Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát megtanítan...

Hogy lehet a kutyát megtanítani arra, hogy ne ugasson, ha egyedül van otthon?

Figyelt kérdés

8 éves a kutyusom (bichon havanese). Új helyre költöztünk, kezdetben sírt, de akkor már az utcán hallottam, kb. kilépve rákezdett, szintén mikor jöttem haza, hallottam. Egy ideje nem hallottam, hogy sírna, de kiderült a szomszédoktól, hogy ma jó 1-2 órát ugatott.

Van neki csomó játék hagyva, kaja keresős szőnyegek. Mikor elmegyünk, kap kinyalós játékot. Elmenetel előtt lemegyek vele labdát dobálni. Nyugtató gélt vagy sprayt is adok neki, hogyha tudom, hogy hosszabb időre megyek.


(Plusz infó lehet, hogy bár ott a sok játék neki, nem tudja magát elfoglalni, nem foglalkozik velük. Evős játékok is rövid ideig kötik le, ha túl sok macera már, megunja.)


2020. jan. 2. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem arra nem lehet megtanítani h ne ugasson, elvégre "bele van programozva" a kutyákba az ugatás. Ösztönösen teszi.
2020. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Ha betartod a falkavezersegi szabalyokat ,akkor nem ugat .

Sorrendisegi szabalyok. Fennel: Kutyqpszichologia

Etogus irta. Mukodik. Eszerint oktatnqk a kutyasulik!!!!

Ingyen letoltheto!!!

2020. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Kutya. Unatkozik. Ugat, ordít, megunja, kusba van.

Evvan.

2020. jan. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ez lehet szeparációs szorongás. Annak olvass utána. Mennyire van lefárasztva egyébként?
2020. jan. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ismerem a szeparációs szorongást. Szakemberek mostani állása szerint túl sok mindenre rámondják, túl gyakran dobálóznak ezzel. Ha az lenne itt a gond, folyamatosan, mindig ugatna. De sokszor tök normálisan viselkedik, ha nem vagyunk otthon. Ha lemegyek a sarki boltba, környékre, hallanám, ha ugatna, de mostmár egy jó ideje nem hallom. Ha meg hazaérek nyugodtan fekszik az ágyában.

De úgy látszik valamikor még is megkattan és elkezd ugatni.


Ha olyan nap van, amikor nem kell elmennem otthonról, kicsit kevesebbet vagyok lent vele reggel játszani. Ilyenkor is szinte egész nap alszik. Néha felkel, szétnéz, leviszem még 2x. Általában a nap végére leragadnak a szemei.

A szokásos napközbeni séta időkre otthon szoktam lenni, nem azért ugat, mert nem vittem le időben.

2020. jan. 3. 08:56
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd megszokja az új zajokat és abba hagyja szerintem.
2020. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem ugat állandóan, akkor nem szorong és nem unatkozik, hanem hall, lát valamit, és ezzel akar jelezni, erről én nem szoktatnám le, mert hasznos lehet. Ha olyat ugat, amit nem kell ugatni, azt természetesen meg kell tanítani neki, hogy azt ne ugassa (galambokat például), de a fontos dolgokat igenis jelezze (betörő, baromfit levadászni készülő másik állat, esetleg ha valaki rosszul lesz az utcán és nincs segítsége... stb.).
2020. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Az a baj, hogy nem ilyenekre ugat. Ha tényleg valami ingerre kezd el ugatni akkor azok olyanok, hogy valaki elmegy a folyosón, esetleg megáll beszélgetni. És nem hagyja abba. Nem jelző értékű ugatás, hanem hosszabb ideig (legalábbis a szomszéd elmondása szerint ő 11-től ugatgatott úgy 12.30ig legalább), de egy idő után le tud nyugodni.

Illetve nem gyakran megy a teraszajtóhoz, nem szokta az utcát kémlelni és azért ugatni. Az ajtóban ugat, ha ugat. És nem simán "kellemes" ugatással, jó erővel keservesen.

2020. jan. 3. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző lakásban, amikor egyedül volt, akkor nem ugatott, vonyított?


Mi két éve költöztük új lakásba, akkor hat éves uszkárunkkal. Néhány hét alatt megszokta az új környezetet. Manapság már a szomszéd családot sem ugatja meg, csak igen ritkán, akkor is kizárólag addig, míg nem érzékeli, hogy ki az. Jelző ugatás van, ha idegen van a lépcsőházban, vagy új zajt hall. Szerencsére nincs rá panasza senkinek!

Viszont, azt tudjuk, sötétben nem szeret egyedül lenni itthon, illetve vacsoraidő után. (18:30 - 19 óra magasságban óramű pontossággal várja a vacsorát, majd a sétát). Ha esti programunk van, akkor kutyaszitterhez visszük. (a kozmetikusához) A felkapcsolt lámpa nem sokat segít, de mindig világít este kettő időzített, a folyosókon pedig vannak ledes mozgásérzékelősök arasznyi magasságban.

Be van kamerázva a lakás, így bármikor rá tudunk nézni, ill. visszatudjuk nézni, ha panasz lenne rá. Jól elvan egyedül is. Alszik a helyén, a nappali szőnyegen, ill. a pokrócán, amit mindig visz és megágyaz magának, estefelé közeledve pedig a bejárati ajtó előtt. Játszik a rágócsontjával, pokrócával. Van egy Mór teknősük, aki néha megnéz üvegen keresztül, de mivel nem tud bemenni hozzá, így hamar megunja. (amikor otthon vagyunk, akkor is megszokta látogatni, ha kitesszük a tekit, jól elvannak)


Érdemes lenne nektek is felszerelni kamerákat. Biztonsági szempontból is hasznos, de a kutya tevékenységét is meglehet figyelni.


Volt egy Dobermanunk régebben, akit egy évesen vettünk egy kollégámtól. Ő szintén nem bírta, ha otthon hagytuk. Igen erőteljes hangja volt, ugatott, vonyított. Szomszédok jelezték. Kiderült, a régi lakhelyén még volt két kutya, ráadásul a nagymama is otthon volt egész nap. Így nőtt fel egy éves koráig. Újdonság volt számára az egyedüllét. Állatorvos barátunk javasolta, hozzunk mellé egy kiscicát. Imádták egymást! Onnantól nem volt problémánk, ha otthon hagytuk őket. Nem volt vonyítás, ugatás is csak, ha jelzett a kutya.

(mielőtt valaki felveti, nem, nem ette meg a cicát) De mivel ő még kölyökkutya volt, ha nem is kicsi, könnyem megszokta a macsekot.

2020. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is ezt szeretném, hogy elszórakoztassa magát, de sajnos nem tudjuk megtanítani rá :(

Egyetlen labda van, amivel hajlandó foglalkozni, de azt is dobálni kell neki (plusz nem hozza oda, csak szomorúan néz 2 méterről, hogy dobd el neki). Régen még úgyahogy elrágdosta magában, de mostmár azzal se szokott magában játszani. Más játékokkal nem akar foglalkozni. Néztem egy videót, hogy lehet idősebb kutyát játékra bírni. Ma kipróbáltam rajta, azóta még jobban kerüli a többi játékot :(

Étellel kapcsolatos játékok is csak pár pillanatig érdeklik vagy ameddig nem túl nagy macera.

Magának való kutya igazából. Nem szereti ha simogatják, nem szeret ölben lenni, nem szeret érintkezni senkivel. De az emberi jelenlétet igényli. Más élőlényektől se szeretik, ha belépnek az aurájába. Észrevétlen próbál lenni, olyan kutyákkal jön csak kik, akik békén hagyják.

(Kicsiként majdnem napi szinten volt féltesója mellett, aki pont az ellentéte, elnyomta, mindig a háttérbe tolta, ha együtt voltak.)

2020. jan. 3. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!