Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám hisztizik, ha egyedül...

Kutyám hisztizik, ha egyedül marad otthon? Semmi sem segít.

Figyelt kérdés
Szóval adott egy kistestű kutya, aki alapjából véve egy tündér. Sétánál teljesen behívható, póráz nélkül sétál, hallgat rám stb. Viszont amint munkába kell mennem, mint aki megőrült. Szobakennelbe kell zárnom, mert előző gazdájánál rombolt. Nem akarom, hogy széttépjen valamit. Amint bekerül a kennelbe elkezd hangosan lihegni, remeg, nyáladzik, mint aki teljesen kattos. Ehhez jönnek a hangok is, vinnyogás, néha ugatás, de azt hamar abba hagyja. Inkább vinnyog. Próbáltam már mindent, amit neten olvastam. Nem működnek. Amint a kennelbe kerül semmi sem hat rá, semmi sem érdekli. Naponta 2 órát sétálok vele, rengeteg időt fektetek bele, nem csak egy pisire megyünk le sétálni. Ma megpróbáltam azt, hogy bent hagyom a szobában 10 percre. Úgy csinálok mintha elmennék dolgozni. Egy hangja nem volt, mikor ajtót nyitottam a fekhelyéről futott hozzám. Viszont félek, hogy 8 órán keresztül neki áll rombolni, szétszedi a lakást. Ezt ugyebár nem akarom. Valami javaslat, ötlet?
2018. nov. 15. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá arra, hogy szeparációs szorongás.
2018. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, úgy kerestem és rengeteg mindent kipróbáltam, de semmi... egyszerűen mint akit megszállt valami démon, kifordul magából.
2018. nov. 15. 14:06
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém is angyal volt max fel órára amit lehetet es elért azt elpusztította.

Szobakenel jó dolog ne foglalkozz vele ha nyüszög előbb utobb meg fogja szokni.

Ha indulok dolgozni már magától megy a kenelbe van egy kis nyuszi de max 3perc ig.

2018. nov. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak az a baj, hogy elég hangos és sokáig csinálja. Félek, hogy szólni fognak a szomszédok, mert elhiszem, hogy zavaró lehet, de akárhogy próbálkozom, nem hagyja abba. Az normális ennél a szorongásnál, hogy remeg és annyira nyáladzik, hogy tócsákat hagy maga után? Vagy ez egyedi eset?
2018. nov. 15. 14:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt.

Mi kétféle dolgot csináltunk.

Hoztunk mellé egy hozzáillő másik kutyát menhelyről, aki haláli nyugodt, el lenne jól egyedül is.Innentől teljesen mintha kettévágták volna, nem nyüszített a kutyánk, jól megvannak ketten.

Még azt is csináltuk, hogy az egyik szobát feláldoztuk nekik.Berendeztük nekik úgy, hogy olyan bútorokat, szőnyegeket, függönyt, stb.tettünk a szobába, amit ha szétszednek, nem lesz baj.Plusz sok játékot nekik.Ez is bejött, mikor nem vagyunk otthon, de csak akkor, ide vannak bezárva.Elég nagy szoba, világos, meleg.Ha otthon vagyok is, sokszor ide bemennek, ilyenkor nyitva az ajtajuk, vagy én is beülök hozzájuk.

2018. nov. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem normális! Annyira retteg a kenneltől, hogy teljesen bepánikol.


Nem tudsz elpakolni, és először pár órára magára hagyni a lakásban? Meglátnád mennyire rámolós! Az ugatást meg nem akadályozza a szobakennel, a szomszédokat ugyanúgy zavarhatja, mintha szabadon lenne, sőt lehet akkor em nyüszítene, szava sem lenne!

2018. nov. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Van egy parologtato ami nekunk bevalt az a neve hogy DAP nem olcso de jo
2018. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Stresszeli a kennel. Volt egyáltalán hozzászoktatva, vagy csak be lett rakva aztán jóidő?
2018. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak simán bele raktad a kennelbe vagy hozzá lett fokozatosan szoktatva?

Ha nem lett hozzá szoktatva kennel is váltja pluszban,negatív élménye van. Nyálzik,remeg,liheg az teljesen a stressz jele. Főleg ha még akkor kezdi mikor még otthon vagy,de ő bent. Olyan mintha a bezártságnak szólnak.


Egyébként szeparációs szorongás ami lehetséges, ezt leginkább kutyasuliban oktató segítségével érhetitek el.

2018. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Szoktatva volt. Előző gazdájától kaptuk a kennelt is, szóval nem volt újdonság számára. Ott is eszik, olyankor minden gond nélkül bemegy magától. Megpróbálom bent hagyni egy olyan szobábán, ahol nem tud nagy kárt tenni. Aztán meglátom hogyan reagál.
2018. nov. 15. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!