Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a mindentudó...

Mit lehet tenni a mindentudó kutyásokkal ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 2 hónapja örökbe fogadtunk egy két éves mentett kutyát. Szegény két évig az utcán és erdőben húzta meg magát, majd állatvédők fogták be úgy, hogy le kellett szedálni, mert annyira vad volt. Jártunk hozzá kb. egy hónapig, magunkhoz édesgettük (nagyjából), majd hazavittük. Először laposkúszásban közlekedett, ha a kezünket emeltük valamiért, akkor is nyüszítve feküdt a hátán. Komolyan mondom, hogy a 6 hét alatt álomkutya lett belőle, annyira hálás, hogy mindent megtesz nekünk, amit várunk tőle. Pórázon gyönyörűen sétál már, egyáltalán nem rángat, más emberekre, kutyákra rá se hederít. Teljesen kiegyensúlyozottnak tűnik ránézésre. Persze az elmúlt évek nem tűntek el nyomtalanul, csak akkor magabiztos utcán, ha pórázon van, mellettünk. Ma délután a kisfiam könyörgött, hogy vigyük be a kutyafuttatóba, úgysincsen bent senki. Bementünk, majd elengedtük. Nemsokára jött egy család egy kutyával, kértem őket, mielőtt bejönnek, befogom a kutyát, és elmegyünk, Elkezdtek erősködni, hogy az ő kutyájukkal nagyon kedves, nem lesz semmi gond, hadd játszanak egy kicsit. Mondtam, hogy az enyém meg pánikrohamot fog kapni póráz nélkül, elengedve. Végül engedtem a kérésnek, és maradtunk. A másik kutya játszani akart vele, de a miénk egyre idegesebb lett, őrülten morgott, próbálta harapni. A család csak nevetgélt, hogy nem lesz semmi. Ekkor megérkezett még két kutya, és mondtam nekik, hogy egy pillanatot várjanak, hadd menjünk ki. Kb. tojtak a fejünkre, bejöttek, a kutyám ekkor már nagyon ideges volt, ugatott, próbált a kutyák után kapni. Ekkor elindultunk, és még alig akartak elengedni, hogy a kutyának szoknia kell a társaságot, ne vigyem el, bármi van. Magyarázkodtam elmenőben, hogy mentett kutya, nemrég van nálunk, ez így túl sok neki. Amikor egy nagyon okos nő kioktatott arról, hogy "rosszul van szocializálva a kutyánk", akkor már nem vesztegettem a szót és eljöttünk, de baromi rosszul esett. Igazából teljesen véletlenül keveredtünk ebbe a helyzetbe. Olyan életet élünk, hogy nincs igényünk arra, hogy kutyás társaságban legyünk, és úgy látom a kutyának sincs. Tulajdonképpen azért jár ki, mert futni kísér el, azt tökéletesen csinálja. Otthon a kertben boldog, hogy végre van egy családja, játszik a macskákkal, boldogan tűri, hogy a gyerek nyúzza, szeretjük, foglalkozunk vele. Nem értem miért kellene erőszakolni a kutyák társaságát. Ismétlem, hogy tök normálisan viselkedik kint pórázon, nem morog, nem ugat, még a fejét is elfordítja idegen emberek és kutyák láttán. Otthon pedig egy angyal, aki hozzánk jön, mindenkivel barátságos.
2020. jan. 4. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szoknia kell a társaságot, de nem így. Ti ismeritek a kutyátokat, máskor ne hagyjátok magatokat rábeszélni. Most még elég lenne utcán találkozni más kutyákkal és szokni a társaságot, később, ha már oldódik, futiban is jobb lesz.

Nekem is mentettem van, fokozatosan haladtam vele. Eleinte futiban is csak pórázon sétáltam vele körbe, aztán elengedtem kis időre, majd kimentünk, futin kívül ismerkedtünk más kutyákkal, aztán futiban is. Volt, amikor közbe kellett lépnem. Tudom, hogy mit nem szeret, ezt egyeztetem a többi gazdival is.

Kitartást, majd alakul.

2020. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem miért vitted a kutyafutattoba a kutyat, ha tudtad hogy mas kutyákkal nem jon ki. Elkerülhetetlen szituáció, lehetett volna számítani arra, hogy mások is lesznek ott, hiszen erre valo a hely. Máskor ne vidd, és tartsd pórázon, ha nincs még kellőképpen megnevelve. A nőnek igaza van, hogy szocializalatlan a kutya, foglalkoznotok kellene azzal, hogy fejlődjön, mert előfordulhat, hogy nem saját döntés miatt mas állatok között kell időt eltolteni, pl állatorvosi varoterem, és ha ott is hasonló szituáció alakul ki, akkor kellemetlen helyzetbe kerülhetsz.
2020. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért mentünk be, mert senki nem volt ott, egyébként nem mentünk volna. A hangsúly azon van, hogy nem engedtek kijönni, mert annyira okosak voltak, és úgy gondolták, hogy majd kiszámítják minden lépését egy idegen kutyának.
2020. jan. 4. 22:51
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le.

De akkor még egyszer leírom, hogy pórázon nincs probléma más kutyákkal, ha a lábam mellett van. Az állatorvosi rendelőben nyilván nem szaladgálnak a kutyák póráz nélkül.

2020. jan. 4. 22:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell magyarázkodnod senkinek sem. Legyél határozott, ha olyan szituba kerülsz, ami számotokra nem megfelelő. Tudod, ma már a 10 millió focihoz értő ember mellett lett 10 millió kutyához értő ember is.

A "kedves" kutyások pedig megtanulhatnák a futtató etikettet--ha valaki bent azt kéri, ne hozzanak be másik kutyát, akkor várják meg, amíg kijön.

Szerencsés a kutyád, hogy betette a popóját egy remek családba .

2020. jan. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnyugtat, sokszor többedik kutyásokon is látom, hogy nem értenek a kutyákhoz. Nekem első kutyám a mentettem, sokat elértem nála, de ha hallgatok a "tapasztaltabbakra" nem tartanánk itt. A menhely is adott olyan tanácsot, ami hozzá nem volt hasznos.
2020. jan. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ignoráld. Manapság mindenki jobban tudja hogy neveld a kutyádat, a gyerekedet, magadat, a konyhakertet meg mindent mint te magad. Te tudod, hogy nektek mi jó, hogy jó az ilyen kéretlen “jótanács” meg itt be ott ki. Legközelebb nyalábold fel a kutyát ha látod rajta, hogy ez sok neki és menj ki nyugodtan a futiból. Lehet, hogy egy év múlva már komfortosabban fogja érezni magát más kutyákkal de erőltetni semmit nem szabad mert a visszájára is elsülhet.

Volt egy kutyám aki az embereket gyűlölte mert kölyökként nagyon aranyos volt volt és persze “senki sem bírta megállni, hogy meg ne simizze a kis cukimukit” nyilván mindezt kéretlenül, kérdezés nélkül hirtelen a semmiből halálra rémisztve a kutyát. Őrjöngött minden idegenre és csak rosszabb lett ha próbáltam beleerőltetni szituációkba emberekkel. A kutyasuli sem segített hiába szóltak be rengetegen nekünk is amikor sértődötten nyugtázták, hogy a kutyám nem kér belőlük; neveletlen, szocializálatlan, vigye suliba az majd segít, mondták. Ja, legalább annyit segített mint a kéretlen tanácsaik...

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a suli nem hasznos mert az, csak vannak esetek amikor nem elég és egyéni trénerre van szükség, ugyanis a suliban nincs idő minden egyes kutya sajátos problémáira hanem végigmentek egy nagyrészt az alapengedelmességre épülő tanterven és ennyi. Ha azok a feladatok oldják a problémát az szuper de egy mélyebben gyökerező problémára nem megoldás. Nekünk nem segített konkrétan semmit azon amiért mentünk, ülni, feküdni meg maradni pedig anélkül is tudott a kutyám.

2020. jan. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Azt csináld ilyenkor, hogy behívod a kutyát, elköszönsz, és kimész. Felesleges velük belemenni a vitába, mert úgyis te leszel a hülye. Én az oktatóval mentem be (+kutya) futtatóba, mert agresszív kicsit. Sokan voltak bent, beszélgetésbe is kezdtünk a többiekkel. Az oktató is elmondta mit kell tenni. Na a következő alkalmaknál már mindenki okosabb volt... úgyhogy nem is járok már a kutyával futtatóba.
2020. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én első évben nem vittem suliba sem. Egyrészt volt egy váratlan nagyobb kiadások a lakásban (nem a kutya miatt), másrészt annyira félős és bizalmatlan volt kutyákkal, emberekkel, engem első találkozásnál elfogadott, ki akartam ismerni mások megjegyzései nélkül. Meg merném kockáztatni, hogy tudom, mi történt vele, mielőtt a megtalálójához került, de van, aki szerint hülyeség ez is.
2020. jan. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatás és a kedves szavakat!
2020. jan. 6. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!