Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek az ilyen kutyásokkal?

Mit kezdjek az ilyen kutyásokkal?

Figyelt kérdés

2,2 kg-os, 3 hónapos kutyusommal szoktunk sétálni a közelben és vannak olyan kutyák/gazdik, akikkel nem tudok mit kezdeni. Az egyik kutya 2 éves és jóval nagyobb az enyémnél. Az első találkozásunk alkalmával nagyon durván játszott az én kutyámmal, amit addig hagytam, amíg az enyém el nem kezdett nyöszörögni. Szerencsére nem ijedt meg, de a másik egyszerűen nem hagyta abba. Teljes testével ránehezedett és a két mellső lábával lefogta az enyémet és többször átgázolt rajta, rám is felugrált. A gazdája simán elsétált és 10 percig hívogatta a kutyáját, amíg én próbáltam kikerülni az ugrásai elől a kutyámmal együtt. Végül felvettem az enyémet, de akkor rám kezdett felugrálni, úgyhogy letettem és megpróbáltam arrébb menni, de jött utánunk. 10 perc után jött oda a gazdája, hogy elráncigálja. Ez azóta többször fordult elő és már legutóbb a gazdája azonnal meg akarta fogni, de képtelen volt rá, mert a kutya őrült módjára ugrált, úgyhogy fogott egy botot és odacsapott neki, aztán megfogta a nyakörvét és morogni kezdett rá.:S Én szépen eloldalogtam, mert nem tudtam mit kezdeni vele.


A másik kutya 6 hónapos, szintén nagyobb testű és ugyanúgy átgázol az enyémen, de ha vele játszik az enyém, akkor nem nyöszörög. Viszont tegnap már jöttünk hazafelé, mikor találkoztunk vele. Mivel már jó ideje lent voltunk és fáztam, nem akartam, hogy leálljanak játszani, úgyhogy leguggoltam a kutyámhoz, hogy ott tartsam magam mellett és ne szaladjon utána. A másik kutya elkezdett felénk szaladni, de gondoltam majd kikerül, ahogy már többször is tette, de nem ... teljes lendületből nekem szaladt és konkrétan lefejelte az orrom.:S Megszédültem és hanyatt estem, az arcom pedig csupa nyál lett. A gazdája dobott neki egy labdát, aztán meg mondta nekem, hogy elnézést, de nem segített volna felállni, pedig nyilvánvalóan nem ment könnyen.:( Zavaromban csak annyit tudtam odanyögni, hogy semmi baj és hazajöttem, itthon pedig kijött rajtam az ijedtség és kisírtam magam.:(


A harmadik esetben a kutyusom odament ismerkedni egy idősebb, de kistermetű kutyához és szaglászni kezdték egymás orrát, aztán minden előjel nélkül, nagy morgások közepette a másik kutya beleharapott az enyém fejébe. Szegényem spurizott vissza hozzám és percekig sírt. Hazajöttünk és nem láttam rajta sérülést, de elég ijesztő volt.:S A másik gazdája szerint a kutyája nem kommunikál jól a kicsikkel és csak figyelmeztetés volt, de kapott már oda ezelőtt is kutya az enyémnek, de az nem ilyen volt... Szerintem csak szerencse volt, hogy nem lett belőle sérülés.:S


Szóval, mint kivehető ezekből az esetekből, irtó béna vagyok és nagyon rosszul kezelem az ilyen helyzeteket, meg úgy általában minden konfliktus helyzetet az élet minden területén. Próbálok ügyesebb lenni, ezért is érdekelne, hogy ti mit tettetek volna a helyemben ilyen esetekben? (bocsi, hogy hosszúra sikerült!:)


2012. jan. 10. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs veled semmi baj,jól kezeled a helyzetet.Én elküldeném őket a pcsába,hogy neveljék meg a kutyát.
2012. jan. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nagyon gáz, azt kerüld ki. A legtöbb, amit tehetsz úgy igazából az az, hogy a kutyádat megtanítod kezelni ezeket a helyzeteket. Ennek az is a része, hogy te nem stresszelsz be - sőt ez a legfontosabb része. Ne aggódj, láttam már jópár kutyát összeugrani (kutyaiskolában) és sosem volt komolyabb sérülés, maximum egy kis vér, de még csak az se sok. Ilyen előfordul, nem kell pánikba esni, maximum lekened betadinnal.

Igazából ölbevenni, simogatni sem kell utána, hanem teljesen természetesen kell viselkedni, és azt mutatni, hogy minden a legnagyobb rendben, ura vagy a helyzetnek.


A kutyádnak pedig figyelned kell a kommunikációját, és reagálni rá. Közbeavatkozni a kutyák közötti kommunikációba akkor kell, ha az egyik kutyának be van húzva a farka, láthatólag menekül, és a másik ennek ellenére sem hagyja békén. Ha egy másik kutya rámordul a kutyádra, akkor arra kell tanítanod, hogy forduljon ki a helyzetből, ha kifordul rádícsérsz. Minden jelzést figyelni kell, dícsérheted ha játszani hívja a másik kutyát, dícsérheted ha hozzád megy védelemért, sőt ha hozzád megy védelemért, akkor el kell tudnod küldeni a másik kutyát, bevédeni a sajátod.


Én már alapból nagyon odafigyelek, ha olyan kutya közeledik, aki húzza a pórázt, mert ott általában más gond is van, tehát abból már gyanús, hogy a másik gazdára nem számíthatok.

2012. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szia!


Látom, Téged is megtalálnak az idióta kutyások...nekem sincs hiányom bennük :(

Az első esetben a kiskutyád nyüszítése után szólhattál volna a gazdinak, hogy AZONNAL fogja meg a kutyáját...ha nem tette volna, határozottan elzavarhattad volna a kutyát.

A második esetben a gazdit lehetett volna kicsit kioktatni, hogy nevelje meg, vagy ne engedje el a kutyáját, mert ha legközelebb egy gyereket lök fel, akkor annak következményei is lehetnek.

A harmadik esetben pórázon volt a másik kutya? Csak mert ALAPSZABÁLY, hogy pórázon lévő kutyához nem engedjük oda a sajátunkat. Tudom, hogy még pici a kutyád a feltétlen engedelmességhez, de próbáld ismeretlen kutyáknál először megfogni és a gazdit megkérdezni, hogy a kutyája tud-e NORMÁLISAN kommunikálni a kicsikkel is.


Én MINDEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT MEGVÉDEM a kutyámat, illetve az érdekeit...bár roti-nj mixként simán megvédi/megvédte magát már szerencsére :) Az elmúlt hónapokban érte számtalan támadás hirtelen: kapun kirontó kutya, kóbor kutya a sarkon...mindig hirtelen ugrottak a torkának, persze, hogy megvédte magát...szerencsére a másik kutya hamar odébbállt.

Aztán sajnos keveredett balhéba is néhányszor, és nem akarta abbahagyni rászólásra sem, ami talán azért is lehetett, mert a korábbi támadások miatt úgy érezte, hogy ha abbahagyná a balhét, akkor a másik támadja tovább.

Szóval keményen kellett kezelnem a kutyát, de 1 hónapi szigorú szabályok betartatásával ismét normális a kutyákkal, elég rászólni rizikós szitukban.

Ha olyan kutyával találkozunk, aki ugrál rá, meg akarja hágni és a gazdi "csak játszik", "még kölyök" megjegyzéssel nézi mosolyogva, akkor először szólok, hogy nem lesz jó, aztán ha tovább hagyja, akkor én hessegetem el a kutyáját, különben az enyém rendezné le :)

Ha beszólnak póráz-szájkosár miatt olyan szitukban, mikor a kutyám az illetőre sem néz, akkor is kiállok magunkért.


Tehát ilyen esetekben próbáld először udvariasan-határozottan képviselni az igazadat...aztán ha nem használ, akkor állj a sarkadra és zavard el a másik ebet, keményebben szólj a másik gazdinak!

2012. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

A 2. hozzászólóval tökéletesen egyetértek!

Mindig legyél nyugodt, ne pánikolj, mert a kétségbeesésed átragad a kutyára is. Nem kell felkapkodni, elrángatni minden nála nagyobb kutyától, hagyni kell ismerkedni mindenféle méretű kutyával, de azért résen kell lenni...az írásodból az jött le, hogy jó gazdi vagy, aki hagyja a kutyáját másokkal kommunikálni, úgyhogy csak így tovább! :)

2012. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk szerintem az, hogy leguggolsz, az egyértelmű jelzés a másik kutyának, hogy menjen oda. Nem véletlenül hívjuk úgy a kutyát, hogy leguggolunk. Ha mondjuk nézek egy kutyát, és leguggolok, akkor 90%, hogy elindul felém.
2012. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gyakorlott gazdik már éltek át ugyanilyeneket:)

Eső eset, ha a másik gazdi ennyire suttyó, hogy nem veszi észre, amikor közbe kell avatkoznia, akkor szólok neki, hogy fogja meg. Ha azt mondja, hogy "de nem bánt" akkor hátra arc, és gyors léptekkel elindultok a másik irányba. A kutya vagy visszamegy a gazdájához, vagy a gazdi bekattan, amikor látja, hogy mentek, és a kutyája veletek tart. Te szóltál neki, tehát egy szót sem szólhat. Legközelebb meg kikerülitek.


A másodikon jót mosolyogtam, de ilyet is éltem már át, és tudom, hogy nem vicces. Hozzám felugrott egy boxer, és úgy megfejelt, hogy elkezdett vérezni az orrom + eközben végigkarmolta a hasam úgy, hogy egy hétig be volt kékülve.

Erre nincs recept, óvd a fejedet. Ő nem akart bántani, véletlen volt. És ha megütötted magad, akkor ne érezd cikinek, szólj a másik gazdinak, hogy legyen szíves segíteni.


Harmadik eset, ez a leggyakoribb. Ha tényleg bele akart volna harapni a másik, akkor azt nem ússza meg sérülés nélkül. A Te kutyád gondolom megijedt, azért sírhatott, édes szívem:)

Az én 5 kilósomat szombaton egy 40 kilós kutya borította fel, egyértelműen a dominanciáját fejezte ki felé. A másik gazdi is, és én is egyszerre ordítottunk a boxerre, és semmi baj nem történt. A lényeg, hogy legyél ura a helyzetnek.

Ilyenek még lesznek, de ne görcsölj előre, mert a kutyád megérzi, és ettől ő is nyugtalan lesz.

2012. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen kicsi a kutyád, ezeket a kutyásokat nagy ívben kerüld el. Nem szabadna egy kölyök kutyának megélnie, hogy a másik kutya letarolja, durván játszik vele, netán fájdalmat fog okozni. Csak olyanokkal engedd játszani, amely kutyák nem túl nagyok hozzá,akár felnőtt, normális kutyával, mert azok tökéletesen tudják, egy kölyökkel miként szabad játszani.
2012. jan. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezekkel nem tudsz sokmindent kezdeni. Nyugodtan fegyelmezd meg finoman a kutyáját, ha nagyon útban van, például megfoghatod a nyakörvét, amíg a gazdája oda nem ér, vagy ha nem veszi a lapot, oda is viheted neki. A nagyon gázosakat meg majd elkerülöd :)
2012. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is csak két dolgot tudok javasolni:

Az egyik az elkerülés, a másik pedig, hogy nyugodtan védd be a kutyádat! A leírásodból az derül ki, hogy ezek nem agresszívv nagykutyák, csak kicsit neveletlenek vagy szocializálatlanok vagy mindkettő. Szóval attól nem kell tartani, hogy megharapnának. Ilyen esetben a gazdájának kellene látni, hogy a kutyája már sok a másik kutyának és le kellene tudnia állítani. Ha eza gazdinak nem megy, nyugodtan megteheted te is helyette! Akár úgy, hogy határozottan lezavarod a saját kutyádról, vagy ha erre nem vagy képes, akkor megfogod a nyakörvénél és megvárod, amíg a gazdája odaér és elrendezi. Azt nem állítom, hogy népszerű leszel a többi gazdinál ha bevéded a kutyádat, de néha nincs más lehetőség!

2012. jan. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 compactegon ***** válasza:

szia.

fő a nyugalom és a határozottság. ha látok kutyát rohanni felénk, akkor határozottan hátrébb húzom kutyám és rászólok, majd fenyegetően rászisszenek a közeledő kutyákra. néha az ujjamat is bevetem és mutatom nekik az helyes utat :D

végső esetben pedig ha tovább morognak és közelednek (általában többen jönnének rá), akkor elkezdek morogni (inkább hörögni), és toppantok, vagy megindulok feléjük fenyegetőzve. ez általában elriasztja őket.

szarul járnának, mert egy elég domináns staff szukám van, valószínűleg a másik járna szarabbul.

ha meg látom, hogy idióta gazdi (pl. húz felénk a kutya és morog/ugat az enyémre), a gazdája meg csak idióta módon vigyorog mert nem tudja kezelni a helyzetet, akkor nem bírok ki egy "mért nem neveled meg a kutyádat, te?" felkiáltást :)

2012. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!