Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szállítása külföldre?

Kutya szállítása külföldre?

Figyelt kérdés

A tanulmányaim miatt külföldre költözöm és szeretném a kutyámat is majd kivinni. Élőszőr persze itthon hagyom a családdal amíg elhelyezkedem, felmérem a terepet, hogy tudom megoldani a kutyás szállást, sétáltatást stb...

A gond az hogy én fapados géppel megyek (easyjet) de azon nem lehet kutyát szállítani, viszont a rendes gépek meg nagyon drágák azt nem tudnám kifizetni mindkettőnknek. Még régebben hallottam egy olyan lehetőségről hogy az állatot lehet egyedül elküldeni. Valami cég ami állatok szállításával foglalkozik. Valaki tud erről valamit? Vagy van valami ötletetek hogy oldjam meg?


2010. júl. 21. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha easy jettel mész akkor nem mehetsz olyan emsszire... A legolcsóbban úgy jössz ki ha kocsival viszitek ki. Ha hosszabb távon maradsz külföldön akkor a repülőn megengedhető kilogrammba úgyse férsz bele a csomagjaiddal (tapasztalat :oP), így azt is jó ha utánad hozzák.


De úgy tudom a Malévnál is van olyan h a kutyát egyedül adod fel. Malév Cargo. A menhelyek rendszeresen így röptetik Németországba az örökbeadott kutyákat.


Illetve szoktam látni magánszemélyek hirdetéseit h elviszik a kutyát - bár azzal kb ugyanott vagy mintha te vinnéd magaddal.


Valamint az easyjeten kívül más fapados járat nem megy arra? Germanwings? Wizzair? Skyeurope? (bár lehet h ez utóbbi már nincs is... :o/)

2010. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Párizsba megyek, oda én csak az easyjet-et tudom.

megnézem ezt a malev lehetőséget, köszi.

2010. júl. 21. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyusod van? Hany kg? A malév járatokon lehet kutyust szállítani. Azt hiszem 6 vagy 10 kg-ig az utastérbe is felviheted szállítóketrecben. Túlsúlyt kell a kutyusért fizetni a reptéren. Repülőjegy foglalásnál érdemes bejelenteni, hogy kutyust viszel, így pár napon belül visszaigazolnak, hogy van e hely a kutyusnak a repülőn. Sokszor vannak akciós jegyek a malévnál, uh érdemes nézegetni. Az útlevél, chipszámot és a ketrec méretét kell bediktálnod a foglalásnál. Én is most fogok a kutyusommal utazni!


Sok szerencsét:-) Remélem tudtam segíteni!!

2010. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Küldöm a linket: [link]
2010. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:

Az a gond, hogy a cargoként szállítás ugyanannyiba kerül, mint egy normál repülőjegy. Ha viszont nem fapadossal megy ki valaki vele, akkor poggyászként lényegesen olcsóbb.

Pl. Dániából jött kutyám, cargoként 400 euro lett volna, jött valaki onnan és 50 euroból megúsztuk.

Mikor szándékozol magad után vitetni? Jövőre világkiállítás Párizsban, sokan megyünk, biztosan akad valaki, aki bevállalja.

2010. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Yorki, 3kg. Én most utazom, de nem tudom még mikor jöhetne ki, egy bizonytalan helyzetnek nem szeretném kitenni, előbb mindent elakarok rendezni, egyetem mellett meg kell néznem hogy tudom megoldani a sétákat, ne legyen sokat egyedül stb...

Köszönöm a válaszokat, annyit még hagyj kérdezzek hogy ez mennyire viseli meg a kutyát? Ha fent van velem a fedélzeten az gondolom kevésbé, de ha lent szállítják? Ráadásul ő egy menhelyi elég lelki sérült, tehát ha idegen vinné attól is kikészülne, de ugyanakkor ez a pár óra kellemetlenség megéri, ha utána velem élhet nem?

2010. júl. 22. 10:49
 7/9 anonim ***** válasza:
A barátnőm a pici két hónapos kutyusát vitte a repülőn. Fapados gépen, uh nem vihette fel az utastérbe. Semmi baja nem lett a kutyusnak, nagyon jól viselte. Párizs nincs messze, nem olyan hosszú az út. Szerintem érdemes lenne felvinni magaddal ha van rá lehetőséged, ha nincs akkor sem lesz semmi baja szerintem:-)
2010. júl. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Ekkora kutyát sok légitársaságnál fel lehet vinni a fedélzetre. Meg van szabva, hogy mekkora kutyának mekkora box kell és ha az akkora, hogy befér két ülés közé lábhoz, akkor fel lehet vinni. Malévnál biztosan, más társaságokat nem tudom.
2010. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is költöztem kutyával Brüsszelbe, megkértem, anyukámat, hogy vigyen ki kocsival, vezettünk felváltva, és fizettem a benzint. Így is olcsóbb volt kettőnknek, vagy kb ugyanannyi, mint a repjegy lett volna, de legalább nem adtam fel a kutyám, egy nyomásszabályozás, és fűtés nélküli kabinba a turbina mellé. De szerintem olyan embert simán találsz telekocsi oldalakon is, aki némi benzinhozzájárulásért elvisz egy Yorkit. Vagy rendes gépen, vagy kocsival, én fapadosra nem mennék kutyával.
2010. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!