Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van a...

Most akkor hogy is van a kutya buszon történő szállítása?

Figyelt kérdés
Novemberben megyünk távolsági busszal az Őrségbe (kb. 70 km) a kistestű kutyámmal. Kell fizetni a jegyért, és ha igen kb. mennyit? Ha szállítóboxban vagy kutyatáskában lesz az ölemben, akkor is kell rá szájkosár? Utána olvasgattam ezen a honlapon, de egyértelmű választ nem találtam, mindenki mást írt/másolt be. Én magam sem nagyon utaztam még buszon, nemhogy még kutyával! :)
2010. aug. 12. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Kell jegyet venni de ez sokban függ a sofőrtől. És ha boxban van akkor nem kell szájkosár. Ha a kutyatáska nem nyitott akkor szerintem abban sem kell.
2010. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. aug. 12. 21:45
 3/3 Akiteki ***** válasza:

volan.hu


VIII. Autóbuszba bevihető élő állatok


1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,


b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,


c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,


d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,


e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva. Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.


3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.


5. Az élő állatban bekövetkezett, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint.

2010. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!