Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy Rottweiler a...

Dobermann vagy Rottweiler a jobb kutya?

Figyelt kérdés

Azt hallottam dobermannt könnyebb tanítani, meg a fürgébb is mint egy roti, azt mondják az nagy behemót. Olyan kutyát szeretnék, akit majd megtaníthatok mindenre, meg majd elvinni suliba, képezni öv-re. Többen mondták a dobit, hogy a roti keményebb kutya, meg néha makacskodik.

Szerintetek a dobermann jobb választás lenne?


2010. júl. 21. 14:10
1 2
 11/17 5130 ***** válasza:
0%
Az apukamnak egy baratjanak van egy roti-ja es egy dobi-ja es mindig a kapuajtot nyitva hadja es sose megy be oda senki.Attol fug hogy mire akkarod tartani?Hazorzesre inkabb a roti mert szelesebb nagyobb darab es erosebb.A dobi is jo hazorzesre de nem annyira nagyon.Benne az jo hogy gyorsabb es furgebb.De azzert en inkabb egyiket se tartanam mert amire megnonek akkor megharapjak meg a gazdajukat is.De ha egy kicsit durvabb vagy vele akkor nem fog megharapni.
2010. dec. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Dobermannt jobban tudod képezni ez igaz, nekem is az a kutya a kedvencem, de agresszívabb is mint a rottweiler.
2010. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
ha vinni akarod ide-oda inkább dobermann. rotit nem véletlenül nem látni sokat hogy sétáltatják... De csak ha nem az első kutyád lesz. Kezdésnek egyik se jó, ezeknek kemény falkavezér kell. Meg 40-50 kg izom, mert ezeket(főleg rotweilert) még felnőtt férfi se biztos hogy meg tudja fékezni.
2010. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha a külalak nem számítana, én így tennék:

1.Átolvasnék mindent, amit csak lehet mindkét kutyafajtáról.

2.Csinálnék egy-egy listát mindkét fajta alapvető (jellemző) tulajdonságairól.

3.Számba venném, melyek azok a tulajdonságok, amelyek nekem s a közelállóimnak jobban megfelelnek.

4.Melyik kutyafajtának tudom az igényeit könnyebben (jobban) bíztosítani.

4.Összevetném s pontoznám a két listát; így lenne egy összképem és könnyebben tudnék dönteni.

S még egy: -nem is annyira a kutya fajtája dönti el, hogy melyikből lesz a jobb kutya, hanem az, hogy hogyan neveled! [link]

[link]

 

2010. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
minden kutya jó kutya!
2010. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Neked kell döntened!


Egyik kutya se jobb a másiknál. Olyan lesz amilyenre Te formálod.

Gondold át hogy mit akarsz a kutyával.

Sportolni? Vagy csak házőrzésre képezni?

Vedd figyelembe a genetikát mind két kutyánál. A testi adotságait. Esetleg a betegségekre való hajlamát.

Vagy hogy hol lesz tartva. Mennyire bírja az időjárás viszontagságait.

Ha átgondoltad akkor már tudsz dönteni.

A kölyköt meg olyanra formálod amilyenre akarod. :-)

2010. dec. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"sztem jobb a dobermann mert sokkal sportosabb alkat és szófogadóbb is"


ja, csak nem házörző

ha védeni akarod az ingatlanod, akkor rotit vegyél

2012. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!