Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy Dobermann?

Németjuhász vagy Dobermann?

Figyelt kérdés
Temperamentumban mi a különbség a kettő között? Aki benne van az öv képzéses dolgokban, és kutyát kellene választania mi szólna az egyik és mi a másik mellett?
2020. jan. 8. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A dobi joval temperamentumosabb!!! A nemetjuhasz a rendorkutxa tipikusan.

De artol fugg,mikyen az energiaszintje. Idosebb szulokrol alacsonyabb energiaszintu egyedek szuletnek. Torzskonyves paroztatas szabalyainal ilvastam. Figyeld meg a szuloket!!!!!

Az energiaszint hataritza meg a szofogadosagot es megado tipus vagy nem!!!

Mindig a falkavezernek a legmagasabb az energiaszintje!!!! Ugyh ,ha a kutyae az,akkor vegig kuzdeni fogsz.

2020. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szuper, esetleg válasz a kérdésemre? ...MAGYARUL?!
2020. jan. 8. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Dobermann:

[link]


Németjuhász:

[link]


Már bocs', hogy videóval válaszolok, összességében 30 perc alatt megnézhető mindkettő, ezekben olyan emberek mondanak véleményt, akik évtizedek óta az adott fajtával élnek/dolgoznak együtt. Pl. a dobermannál az idősebb nő 1987 óta tart dobermannokat, kiállításra is jár velük.

2020. jan. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy a német juhásznál a munka-vonalra gondolsz, vagy sem.

Temperamentum, munkakedv, wesen tekintetében a sorrend show nj, dobi, munka nj. De a show vonal mérföldekre van lemaradva a másik kettőhöz.


A legnagyobb különbség talán a habitusban van.

Egy dobi örök életére kölyök marad, ha épp bal lábbal kelt, vagy a kutyavezető kelt azzal (amit átvesz a kutya) egy magasan képzett is otthagy a pályán és nekiáll marhulni. Sokkal hullámzóbb a teljesítményük, nagyon függ a kutya és a gazda pillanatnyi állapotától. Olyanok mint egy lőporos hordó, ha épp olyanja van elsodor a lelkesedése (amit könnyű szép munkába átfordítani), máskor meg nincs hangulata dolgozni és csak utálkozva nézi a pályát. Fontos neki a gazda kedvében járni, de nem mindenek előtt van. Ha a dobi keverékem azt érzi hogy rossz a kedvem, vagy úgy csinál mintha 0-24 ütve lenne vagy megpróbál játszani hívni. A pályán. Menetelés közben...


Egy jó nj sokkal kiegyensúlyozottabb munkát ad, neki tényleg lételeme a gazdájának való megfelelés, minden körülmények között.

Természetesen mindkettő remek kutya, szóval innentől az a kérdés, hogy mi cél. Ha versenyzés, professzionális munka magas szinten, akkor nj (vagy még inkább malinois), ha e mellett szereted a magas hőfokon égő temperamentumot és a 15 éven át tartó bohóckodást, akkor dobermann.


Egy dobi-imádó

2020. jan. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Én öv-re inkább a munkavonalas németjuhászt ajánlom. Mindkettő nagyon jó kutya, de én ha dolgozni szeretnék vele, akkor inkább a németjuhász mellett döntenék.
2020. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor maradok a németjuhásznál
2020. jan. 9. 10:25
 7/8 anonim válasza:

Nekem két németjuhász kutyusom van, első kutyám is németjuhász volt, csak kan.

Kitűnő munkakutyák az szent, de nem szabad őket elhanyagolni, minden nap több órás foglalkozást igényelnek! Rettenetesen okosak, szófogadóak, csapatban tökéletesen dolgoznak. Viszont kötelező a rendszeres orvosi ellátás. Nekünk az orvos 3havonta ajánlotta az oltást plusz féreghajtás. Napi 20dkg csirkehús fejenként mivel húsevő. Konzervet tilos nekik adni. Én semmi pénzért nem vennék más kutyát, csak is németjuhászt. Tökéletes társ mindkettő számunkra, bár néha kicsit féltékenyek egymásra 😃

A dobermann is nagyszerű kutya, de én saját tapasztalatból csak a németjuhászt tudom ajánlani! Mi a rendőrségtől vettük őket, bár az egyik szerintem farkassal lehetett keresztezve mert a fogazata, bundája, jelleme is sokkal másabb mint a másik kutyánknak. De kitudja 😂

2020. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mi a jóistent kell egy kutyán 3 havonta oltani? Köszi amúgy.
2020. jan. 10. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!