Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csökkentsek a kutya...

Hogyan csökkentsek a kutya súlyán?

Figyelt kérdés
Van egy Husky szuka kutyám, 2 éves. 1 éves korában ivartalanítva lett, azóta szinte folyamatosan hízik. Főtt húsokat (csirkemell, máj, farhát) stb. kapott, de tényleg nem sokat. Vettem Eukanuba diétás tápot, betartom az etetési útmutatót (illetve figyelem azt is, ő mennyit mikorra eszik meg), kb. 1 hónapja semmi eredménye. Gyakran sétálunk, túrázunk, nagy kertben magától is sokat rohangál. Tudom, többet kellene vele sportolni, de minden hétköznap estig dolgozom, nincs sajnos időm minden nap rá. Aki használt már diétás tápot, mi jött be? Lehet a táp minősége nem megfelelő?

2020. jan. 9. 12:36
1 2
 11/19 anonim válasza:
91%
Ez cukorbeteg állatoknál szokott előfordulni. :(
2020. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Írd már le hány kiló. Mert az én szuka huskym 17 kg 2 évesen. Nagyon kíváncsi vagyok.
2020. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 31 kg. A szüleit nem ismerem, lehetséges kevert, mert nagy testű is, elég magas, ahhoz képest nem látványosan kövér. Állat orvos szerint nem vészes (megnézte méreteihez képest mindent). Ezért is gondoltam máshova viszem, mert séta közben megjegyzik, hogy dundi.


Főleg kint van. Éjszakára is. Napközben hetvegen, illetve hétközbe estenként bejön, ha van kedve. Dús nagy bundája van.

2020. jan. 9. 18:13
 14/19 anonim ***** válasza:
A fajtastandard mindenképp kevesebb, de ha dundinak látszik, akkor lehet rajta túlsúly így is, hogy azt írod, nagyobb testű, és dús bundás. Esetleg egy képet töltesz fel róla valahova?
2020. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értik meg a gazdik.


Ahhoz,hogy a kutya fogyjon a kevesebb kaja kevés, sajnos minden egyes nap mozgatni kell,mert hiába fél adag kaját kap,ha fekszik egész nap.


Sőt ha egy hétig nem eszik,akkor sem fog fogyni,mert sajnos a mozgás is szerves része a fogyásnak,ahogy az embereknél is csak a diéta kevés.


Brit Care nyulas tápja még ami szénhidrát csökkentett.

De sajnos több mozgás.


Túlsúlyos kutyával kirándulni,túrázni nem szerencsés,mert az izületei elég hamar tönkre mennek majd,szívének se tesz jót.


Naponta 2x legalább fél órát elkéne vinni sétálni, fél adag kaja. Semmi de semmi nasi!!


Aztán ha már fogyásnak indul akkor lehet növelni a séták számát.


Majdnem hogy 10 kg plusz súly lehet rajta,az rengeteg.


Még egy észrevétel, husky egy aktív nagy mozgásigényű fajta,tehát ha te reggeltől estig dolgozol,nem volt éppen jó választás neked.


Családban senki nem tudja reggel-este elvinni fél órára a kutyát sétálni?


Nagyon fontos,hogy naponta legalább kétszer kicsit meglegyen mozgatva.

Különben az életben nem fog fogyásnak indulni.

2020. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap megpróbálok képet feltölteni. Az utolsó válasz igen hasznos volt. Mindenképp megpróbálok több időt mozgatással tölteni. 2 éve még sokkal több időm volt, minden egyes nap mentünk hosszú sétákra. Akkor én meg többet fogytam, mint ő:) A munkám nem változott, csak a munka körülmények, több a túl óra, plusz munka és elvárások. Nem szeretnék bele menni, nem egyszerű, de miatta keresem persze a lehetőségeket. Van segítségem a foglalkozásban, a párom.
2020. jan. 10. 21:56
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

21:41es vagyok


Jó dolog ha van segítséged,próbáljátok meg megbeszélni.

Lényeg napi 2x kezdettben mindenképpen mozogjon,persze ha 3x is megoldható az is szuper lenne. De nehezen indul meg a fogyás sajnos. Nem egyik napról a másikra.


Illetve lehet egy vérkép sem ártana,mert a cukorbetegség is okozhat kövérséget simán. Nem lehet tudni mi van a háttérben.


Jutifalatok is felejtősek, jelen esetben még néhány szénhidrát csökkentett juti falat is rárakódik.


Ha majd vissza nyerte formáját akkor csínján lehet jutalom falatoztatni,addig inkább ne.

2020. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

[link]


Köszönöm! Úgy hittem, a diétás táp megengedhető, de akkor az sem.

2020. jan. 11. 19:26
 19/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem látszik nagyon kövérnek, de a 31 kiló tényleg sok.

Nálam bevált, hogy a fele táp helyett puffasztott rizst vagy kukoricát (kutyakajás boltokban kapható) adtam. A hasa is tele és mégis fele kaját kap. És persze sok séta, a kertben meg labdázás. És semmi jutifalat!

2020. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!