Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom hozzá a 3...

Hogyan szoktathatom hozzá a 3 éves, tegnap befogadott nagyobb testű kutyát a lépcsőzéshez?

Figyelt kérdés
Tegnap fogadtam be egy német juhász keverék fiúcskát. A baj az, hogy teljesen szobatiszta vagyis csak kint végzi el a wc-s dolgait, ami tök jó is lenne, de emeleten lakom és nincs lift, ergo valahogy le kell jutnunk az udvarra. 2 lépcsőforduló van, a fenti sima ügy fel is és le is, de az alsón az istenért sem menne le, ami már az udvarra vezet. Próbáltam mindennel: táp, parizer, labda, de csak megáll a tetején és megmakacsolja magát vagy nyüszög és lefekszik.

2020. jan. 12. 11:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Van kutyas baratod? Jojjon oda a kutyajaval es menjenek le folz azon a lepcson,h lassa a kutyad


Mas: jut falat a nyershus nyershal... nem a parizer 😂

2020. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Körfolyosós bérház, első emelet. Mivel gerincsérvem van, így 5 kg-nál többet nem, hogy nem emelhetek, de nem is tudok 😕
2020. jan. 12. 17:12
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Piros lezerfennyel ?? Azt sok kutya szereti .
2020. jan. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sikerült este és ma reggel lemennünk. Leraktam a 2 mellső lábát és nem engedtem vissza. Aztán ment magától. Felfele meg sima ügy volt. Köszönöm a tippeket :)
2020. jan. 13. 06:19
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a 16 éves lány is elbír 40 kilót erősen túlzás, 35 éves vagyok, 30kg volt eddig a legtöbb, amit cipeltem, úgy, hogy odafigyelek az emelés helyes módjára, tehát leguggolok és úgy emelem meg, de azt már a gerincem is érzi, és több hónap kell regenerálódni, pedig nekem még nincs is olyan egészségügyi gondom, mint a kérdezőnek, és sportolok rendszeresen hobbi szinten.
2020. jan. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy megoldódott, sajnos az ilyen épületek patthelyzet, ha nincs akadálymentesített rész. Esetleg egy javaslatot tehetsz akadálymentesítésre, másnak is szüksége lehet rá.
2020. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Fogd össze az első, hátsó lábát úgy emeld meg(nagytestű kutyát csak így szabad). Ezt megcsinálod 2-3szor utána magától le fog menni, mert tudja, hogy jobban jár vele.


Nekem így volt 12 éves jucimmal, nem akart beszállni a kocsiba, és orvoshoz kellett vinnem. Utált kocsikázni, de ha emelgetem azt még jobban. :D

2020. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!