Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, akinek vérvétel...

Van itt olyan, akinek vérvétellel derült ki, hogy a kutyája szívférges?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a dokinál szokásos féreghajtóért és a külső-belső élősködők elleni Simparica-ért. Ajánlotta a Next Guard-ot, ami ugye védene a szúnyogok által terjesztett szívféreg ellen is (meg kb. minden ellen, kivéve a galandféreg), csak ugye mielőtt felírhatná egy negatív tesztre lenne szükség.

Természetesen olcsóbb és kíméletesebb a megelőzés, mint a bajt orvosolni.


Viszont picit félek, mi lesz az eredmény. Amióta velünk van (2 hónapos kora óta) kapja a Simparicát és a féreghajtókat rendszeresen. Állatorvos szerint gyakori a szívférgesség, én gazdis kutyánál még nem találkoztam vele, de most eszembe jutott, hogy minden második menhelyi kutyát ezzel kezelnek...


Amikor nálatok a vérvizsgálat mutatta ki, akkor mik voltak a teendők? Mennyibe került össz-vissz a kezelés? (Ugye mire is lett pozitív...?) Hány kg-s kutyára értve? (Az én kutyusom 30 kg) Remélni merem, hogy ha ilyen korán észreveszik (még amikor nincsenek "tünetek"), akkor valamivel olcsóbb, mint amivel riogattak (1M).


Illetve mennyibe kerül egy ilyen vérvétel és vizsgálat? (-tól -ig, mert tudom, hogy helyenként változik)


U.I.: Nem spórolni akarok a kutyám egészségén, de még nincs saját keresetem (tanulok, szüleimmel élek)ezért nagyon érdekelnek az anyagiak, hogy is kéne számolni ezekkel, esetleg már most félretenni a legrosszabbra számítva... Vagy csak én aggódom túl?



2020. jan. 14. 16:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyorsteszt úgy emlékszem 3000 volt, viszont több helyen láttam már ingyenes szívférgesség szűrő akciókat :)

És sajnos én is ismerek gazdis, szívférges kutyát, aki mára már meggyógyult szerencsére, de megviselte.

2020. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj el diakmunkara vagy inkabb ‘modellkedni’ es par alkalommal meglesz a penz.
2020. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!