Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan, mondjátok már...

Most komolyan, mondjátok már meg nekem, hogy miért tartanak azok az emberek kutyát/állatot, akik nem tudják őket eltartani? Vagy éheztetik? Attól nekik jobb lesz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
azért mert szeretik az állatokat vagy hasznot akarnak valahogy húzni belőlük. bár ha annyira szeretnék őket akkor inkább jobb gazdihoz adnák. ("akit szeretsz,azt elengeded")
2010. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom. :S

de biztos nem szeretetből, tudja, h nem jó a kutyának ha nem kap enni.

Szerintem, mert kell neki aranyos, cuki, de mikor megunja, már le sem sz.rja.

2010. júl. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én mindig csodálkozom azokon a hajléktalanokon, akiknek nincs mit enniük, de kutyájuk van. Sajnálom szegény állatokat, mert lehet hogy szereti őket a gazdájuk, de nem tudja megfelelően ellátni.

Utálom akik csak azért tartanak pl. vidéken kutyát, mert az szokás. Aztán szegény csak csontot, vagy moslékot kap, és egész nap láncon van. Nagyon sok a felelőtlen ember.

2010. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az a bizonyos állat annak a bizonyos gazdának valamilyen formában hasznos. Pl.: házörzőnek tartja, vagy vadászatra "használja" vagy szaporít beteg kutyákat ...stb. Tehát nem társként tartja a kutyát szeretetből és hobbiból, hanem valamilyen konkrét céllal. Az ilyen embereknek a kutya "csak" egy állat. És ezek az emberek méltatlan körülmények között tartják az állataikat, amit Magyarországon (sajnos!) meg is tehetnek.
2010. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinteük joguk van hozzá. Kb. ahogy a nők szerint joguk van a semmire is gyereket szülni. Az már nem baj ha rossz az élete, hisz a szeretettől jól is lehet lakni meg az oltás is abból fizetődik...
2010. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én is meglepődöm azon mikor a hajléktalannak kutyája van. láttam már oylan esetet, hogy az egy falat ételt si odaadta a kóbor kutyájának. de sajnos oylat is hogy kikötötte a talicskájához a kutyát és huzatta vele és a talicskában meg egy kölyök volt,alig 5 hetes :S és tele bolhákkal és kihulott szőrrel :S
2010. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ez valamilyen szinten ösztönös, vagy jobban mondva bele van írva a génekbe. Minden állat, sőt élőlény, igyekszik a lehető legtöbb, illetve legértékesebb erőforrást az ellenőrzése alá vonni. Ezért lesz aztán versengés pl a táplálékért a terészetben. Namost, ha valaki számára a kutya érték, ésha esélye van megszerezni, akkor valszeg meg is próbálja előbb-utóbb. Ezért fog az a nyamvadt fű is kinöni a legkisebb repedésben a betonban, mert bármennyire mostohák a körülmények, kényszere van rá, hogy megpróbálja.

Bár az ember intelligens, aki nem elég objektív - és állatartás esetén sokan nem azok- azok nem is fogják elnyomni az ösztönt. Ennyi.

2010. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mert az ember "vonzódik" egy társhoz, és akinek ugye nem jut ember, annok jó a kutya is, csak a kutya nem tud ellenkezni, hogy elválok/elszökök, mert rosszul tartanak/bánnak velem...
2010. júl. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
amm azért mert mert vannak emberek akiknek eggy ideig hű de jó h állatuk van meg minden aztán megunják a napmint nap etetést meg a szar szedést meg stb stb.amm meg az sem igaz h valamijen cél miatt....mert hogy attól még kaphatna inni/enni és szeretet... Csak vannak emeberek akiknek ez a "szórakozás"amikor látja hogy eggy másik élőlény szenved.
2010. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Azért a hajléktalan más tészta, ismerek olyan csövit (szoktam neki vinni kutyakaját) aki az utolsó falat száraz kenyerét is megosztja a kutyájával. Azért kéri mindig, hogy a kutyát etessem, mert így neki marad, tehát olyan mintha, őt etetném. És az a ritkább, amikor a kutya ki van kötve, a gyakoribb, hogy eszébe sem jut elmenni a gazdi nélkül. Ők nagyobb harmóniában élnek a természettel, mint mi városi civilizált emberek, ezért ösztönösen jól nevelik a kutyáikat. De mindjárt ki is írok egy ilyen kérdést, mert érdekel mások mit gondolnak/tapasztalnak a témáról.
2010. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!