Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis méretű fiú kutyát...

Milyen kis méretű fiú kutyát ajánlanátok nekem egy kis lakásba?

Figyelt kérdés

39m2 lakásom van 1,5 szobás, egyedül élek benne.

Teljesen kezdő vagyok,sose volt kutyusom.


Napi 2 sétáltatást tudok vállalni, vagy ha ügyesen oldom meg munka mellett akár hármat is.


És ami nagyon fontos nagyon szeretném.


29 F



2020. jan. 15. 12:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

Mert honnan veszed hogy ha megkérdeznék a kutyát nemet mondana a benti tartásra? Falka állat. Valószínűbb, hogy a kirakott "elég neked ez a kert" tartásra mondana nemet ahol egyedül van.

Érdekes, hogy a kerti kutyánk is a nap nagy részét átalussza a garázsban, vagy a hátsó ajtó előtt várja mikor nyílik már az ajtó. Nem rohangál körbe-körbe hogy mozogjon, nem egy hörcsögről van szó.

Alapból sokat alszanak fekszenek, és ha már választaniuk kell hát inkább választják a gazda közelségét. Ez abból is látszik, hogy a kinti kutya folyton befele sóvárog, a benti meg csak akkor akar kimenni ha én is megyek vele.

Ennyit az offról.


Ha 12 órát dolgozol akkor nem nagyon ajánlom a kutyát. Ha 8-at, akkor gondolom csak kb 9 órát kell kibírnia. Az nem vészes. De inkább 3x vidd le, munka előtt, után egy kicsit, meg egy alvás előtti hosszabb séta/futtató.

Kicsi kutyával elég nehéz az elején, úgyhogy én is egy 1-másfél éves szobatiszta kutyára szavazok. Vadász kutyát nem ajánlok, mert nagyon önfejűek (terrierek, tacskók stb) egy társasági ölebet kéne választanod bár nekem a bichonom is nagyon makacs egyed. Ezekhez fajta mentésnél érdeklődhetsz. Vagy ha menhelyre mész biztos ajánlanak neked könnyű természetű/ alacsony energia szintű kutyát.

Sokan nem foglalkoznak vele, de nem túl jó ha sokat lépcsőzik egy kutya, úgyhogy én a helyedben olyat választanék amit elbírok már ha a sokadik emeleten laksz és nincs lift.

2020. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%

Napi 2 sétáltatással semmilyet sajnos. (Gondolj csak bele, ha 24 óra alatt összesen kétszer mehetnél vécére).

A minimum a napi 3 sétáltatás, kistestűnél inkább 4. Ebből elég, ha az egyik séta hosszabb (1-2 órás), de minimum háromszor akkor is le kell vinni üríteni.


Ha ez megoldható, akkor érdemes egy fiatal felnőtt, kistestű menhelyi kutyust választani, hatalmas a választék. Ha lehet, olyat válassz, amelyik élt már lakásban vagy most is ott él (ideiglenes befogadónál), valamint - mivel kezdő vagy - olyat, amelyik barátságos, kiegyensúlyozott.


Ha fajtatisztát szeretnél, bichonok, törpe uszkár megfelelő lehet számodra.

2020. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Egy 10 eves menhelyi bull tipusu kutya. Az nem akar futni mar (‘mindenkepp mondjad,h lusta kutya kell meg oreg). Fiatal kutyat NE valassz,mert mindegyiknek keves a setad.


Orommel jon hozzad egy oreg kutya,nagyon halas esz neked,nem tesz tonkre semmit a lakasban,szepen setal stb.

2020. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%

A 10-esre ne hallgass, marhaságokat ír. Sokan tartanak lakásban kutyát, és köszönik szépen, jól érzik magukat. Rövid szőrűek nem is tarthatók csak kint, főleg télen. Én is hasonló méretű lakásban tartok kutyát, és teljes munkaidőben dolgozom is, mentett kutya, kistestű, most is itt fekszik a lábamnál. Nagyon "szenved" szegénykém, főleg, ha valami olyat eszek, amit ő is szeret (virsli, sajt, májkrém...), akkor úgy néz, mint akit éheztetnek, szóval igen, tud ám nagyon szenvedni. :-D De nem attól, hogy lakásban él.

Nem írtál ugyan a kérdés óta, de pár dolgot megosztok. Én sportolok a kutyámmal, kocogunk, túrázunk, viszont esőben utál kint lenni, nyáron a hőségre kell odafigyelni, és nincs olyan tömött bundája - annak ellenére, hogy hosszú szőrű -, mint mondjuk egy kuvasznak, illetve ő kistestű, szóval van az a hideg, amikor ő már fázik. Amikor dolgozom, olyankor 5-kor kelek, felöltözök, tisztálkodok, és viszem egyből, utána reggelizünk (a kutya is séta után kap enni), aztán megyek dolgozni. Munka után, mikor hazaérek, akkor viszem le egyből, és attól függ, hogy van-e harmadik levitel, hogy a második sétánál mennyi időt töltünk lent, milyen az idő. Ha mondjuk az esti séta 1,5-2 óra, akkor harmadik séta már nincs, a kutyám is elvonul akkor már, ha rövidebb a séta, akkor még egy harmadik rövid séta van elalvás előtt. Ha szabadságon vagyok, vagy hétvége van (és nem munkanap a szombat), akkor az adott napi programunktól függ, hogy miképp telik a nap. Van olyan, hogy ugyanúgy, mint egy munkanap, de van olyan is, hogy egész nap túrázunk, akkor reggel indulunk, késő délután vagy este érünk haza, olyankor nincs plusz séta, a kutyának egész túra alkalmával van lehetősége dolgát végezni, ilyenkor általában én járok rosszabbul WC tekintetében, mert sokszor kihvás kutyával megoldani, viszont legalább egyikünket sem kell utána altatni.

Egy idős kutya általában már nem igényel sok mozgást, ráadásul sokan nem akarnak idős kutyát örökbe fogadni, úgyhogy ők általában esélytelenebbek, mint a kölykök, akik nagyon népszerűek, de azért velük kapcsolatban is jó egyeztetni a menhellyel, hogy hozzád passzoló kutyát tudj választani.

Az megint csak marhaság, hogy kihozhatsz próbára kutyát menhelyről, aztán visszaviheted. Ez nem így működik, és bármelyik menhely élből elutasítana, ha így mennél hozzájuk. Ideiglenes befogadóként lehet ugyan "kísérletezni", de ez meg nem azért ideiglenes, mert azt mondod, hogy mondjuk 2 hétre kipróbálnál egy kutyát, hanem a menhelyek arra törekednek, hogy amíg gazdára nem talál a kutya, addig maradjon idinél, és ez lutri, mennyi idő, a kutyának egyáltalán nem jó, ha összevissza dobálják, a menhelyeknek ez nem céljuk.

2020. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek menhelyi kutyát fogok választani.

Napi 3 sétálás menni fog.

Megsétáltatom reggel munka elött 30-40 perces séta,munka után akkor egy hosszabb séta.

És este akkor is egy rövidebb séta 30-40 perc.

2020. jan. 15. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!