Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba való olcsó kutya?

Csakegyember75 kérdése:

Lakásba való olcsó kutya?

Figyelt kérdés
Szeretnék már pár éve egy kutyát és most jött el az ideje hogy tudjunk biztosítani neki mindent de a probléma csak az hogy nem tudom melyik kutya fajták azok akiket be lehet olcsón tenyésztőtől szerezni és nem igénylik a túl nagy teret.Nem kicsi a lakásunk de azért mégis teljesen más egy csaladiház és egy lakás.Az áráról pedig csak annyit hogy a szüleim szerint felesleges 200.000 forintokat költeni egy kutyára,és már próbáltam rávenni őket olyan kutyákra akik tényleg megérik az árukat, de a szüleim kitartanak ez álláspontjuk mellett.

2019. dec. 27. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
100-150ezer alatt nincsen törzskönyves kutya. Ha elmondanád, miket tudtok biztosítani a kutyának, könnyebb lenne segíteni. Mégis mekkora legyen? 0-3kg, 5-10kg? Szőr? Mennyi séta? Mennyi tanulás? Sokan azt hiszik pl, hogy a yorki kistestű, jó lesz az a lakásba. Pedig terrier, igényli a mozgást és a foglalkozást. Szóval kicsit több infora lenne szükség.
2019. dec. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Menhelyről 0 ft.
2019. dec. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Keverék menhelyről. Csak el kell mennetek egy menhelyre elmondani milyent akartok és fognak mutatni hozzátok való kutyákat.
2019. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Menhely. Nulla forint, esetleg egy minimális támogatást kérnek, mert a kutyáknak enni kell. Megmondjátok mik a feltételek nálatok, és ajánlanak kutyust. Nem fajta alapján, hanem maga az állat személyisége alapján. Ami azért sokkal jobb. Én járok menhelyre segíteni, és elfogulatlanul mondhatom, vannak ott tényleg egyszerűen gyönyörű kutyák, ráadásul rengeteg fiatal is, bár az idősebbekkel könnyebb. Ja, és ezzel egyszerre két életet teszel szebbé: azt akutyáét, akit elhozol, és azét, aki pedig bekerülhet a menhelyre, biztonságba.
2019. dec. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Menhely, gyepi, fajtamentések. Max támogatást kérnek, esetleg ivartalanítás, oltások árát. Szaporítót ne támogassatok.
2019. dec. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Menhelyről.Nem a pénzről szól az állatszeretet.
2019. dec. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen teljesen jogos hogy nem a pénzről szól de a menhelyi kutyáknak lehet akármi problémájuk (tudom mindegyik kutyának lehet akárhonnan szerzem be) és nem tudom mennyire megbízható egy ilyen mert tenyésztőtől véve 2 féreghajtással meg oltásokkal lehet venni olyan kutyát ami fajtatiszta.És a körülmények pedig hogy 4 szobás lakásban lakunk és a nap folyamán délutántól estig akármikor le tudom vinni sétálni,és egész nap tudok vele foglalkozni.Akarmilyen kutya jó ami jól érzi magát lakásban is és nem túl nagy testű inkább egy kisebb vagy közepes termetű kutya lenne jó.Barmit tudok neki biztosítani ami szükséges
2019. dec. 28. 02:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nem akarják kifizetni a tenyésztős kutya árát, a szapis kutya annyi egészségügyi ellátást sem kap, mint a menhelyesek. Nekem fajtamentéstől van kutyám, szívféregre szűrték, ha pozitív lett volna, kikezelik ott, követem a munkájukat, az enyém tesztje negatív volt, megkezdték az oltási programot, én folytattam.
2019. dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Kapott chipet, ivartalanították, és egészséges, már szobatiszta is volt. A többire nekem kell figyelnem. Nincs törzskönyve, nem érdekel, mentettem egy életet, nagyon kötődik, remek sporttárs, nyugis.
2019. dec. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyit azért hozzátennék, hogy menhelyről sincs ingyen kutya. Kb egy 20 ezer forint értékű támogatást szoktak kérni, ami fedezi a kutya eddigi ellátását.

De mindenképpen menhely! :) Vannak cuki aranyos kölykök ott is, ha a tenyésztő nem játszik, akkor mindenképpen csak és kizárólag menhely vagy gyepi az opciók, kérlek bármennyire is könnyű lehetőségnek tűnik szaporítót ne támogassatok! És igen, a szomszéd bácsi is az, aki "csakegyszerszüljön", meg anyaság örömeivel dobálózik, aztán férgesen, oltatlanul adja boldog boldogtalannak a kicsiket.

2019. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!