Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az esélye a veszettség...

Mekkora az esélye a veszettségnek?

Figyelt kérdés

Nagyon buta kérdést fogok feltenni. Kezdő gazdi vagyok és a kutyával kapcsolatban mindentől félek (mármint betegségek). Pláne ha olvasok valamit a neten.

Most például felugrott a veszettség és annak tünetei.

Pl. hogy földet, kavicsot eszik, közbe bevadul..stb.

3 hónapos örökbefogadott kutyusról van szó. A menhelyen nem tudom, hogy volt e lehetősége beteg állatokkal találkozni.. gondolom biztos.

A veszettség elleni oltást még nem kapta meg.. várnunk kell rá még 2 hetet. Viszont ha kiviszem az udvarra, mindent rágcsál.. múltkor minden áron meg akarta enni a kavicsokat, bár sikerült tőle elvennem. De a falevelet állandóan felfalja, ahogy a bogarakat is, ha nem figyelek.

Plusz néha csak nyugodtan ülünk a kanapén és bekattan. Random elkezd morogni és csipkedni. Persze ilyenkor rászólok és abbahagyja. Csak megijeszt hogy néha így bekattan.

Iszik rendesen, a hangulatával nincs probléma.

Csak ez a két dolog, ami aggaszt.

Valószínűleg túlreagálom. Szóval elnézést a buta kérdésért és légyszíves a bunkó válaszok kerüljenek.

Csupán megnyugtatásra lenne szükségem.



2020. jan. 16. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez a kutya nem veszett, hanem kölyök.

Mindent a szájába vesz, mert meg akarja ismerni. Minden kölyök ezt csinálja. Plusz az ember gyerekek is...

A bekattanást FRAP-nak hívják, túlteng benne az energia:


[link]


Nyugodj meg, itthon a kedvtelésből tartott állatok körében fehér holló a veszettség, majdnem 0 az esélye. A menhelyen meg az összes felnőtt kutya oltott ellene (ezzel kezdenek amikor bekerül), veszett vadállat itthon nagyon ritka, az sem olyan idióta, hogy bemenjen egy nagy halom kutya közé...

2020. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen - igen.

Nagyon szépen köszönöm. Én is erre a következtetésre gondoltam.

Csak szükségem volt a megnyugtatásra! :)

2020. jan. 16. 09:16
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

A veszettség nem terjed így, hogy a földről felszedegeti a leveleket stb. Mindenesetre azért igyekezz őt erről mindenképpen leszoktatni, mert baj lehet belőle, ha olyasmit eszik fel, ami veszélyes (pl. méreg, dög).

Adj neki sok rágcsálnivalót, például préselt bőr, marhacsont.

A morgás, csipkedés játék, de azt ne engedd, hogy téged, ruhádat csipkedje. Játssz vele rendszeresen rongyozósat - erős rongyot fogsz, a másik végét meg ő haraphatja, húzhatja, tépheti. Ezzel (is) levezetheti az enerigáit, kiélheti az ösztöneit. Sok játékra, ilyen jellegűre is szüksége van. Nézz videókat, a kölyökkutyák hogyan játszanak egymással :)

Szóval, minden rendben lesz, ne parázz. :)

2020. jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A veszettségnek elég jellegzetes tünetei vannak és hála a folyamatos vakcinázásnak, egyáltalán nem jellemző Magyarországon.


A 3 hónapos kutya még nagyon kicsi, ismerkedik a világgal. Mindent a szájába vesz, mindent megkóstol, harapdál.


Azért "kattan be", mert játszani akar és így hív téged is játszani. De nyugi, az enyém 8 éves és ugyanúgy elkezd előttem pattogni, ha játszani szeretne.

Szóval ne ijesszen meg, tizenévesen is "be fog kattanni" ha játszani szeretne veled. :D

2020. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Kolyok a kutyad.

Magyarorszagon nincs veszettseg

2020. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, tudom hogy csak kölyök. És hogy rendkívül ritka betegség itthon. Csak a sok szar amit az ember a neten olvas...és én tipikus paranoiás vagyok 😀


Oo annyi játékunk van mint a csuda... Lassan nem fér el a szobájában 😀

Napi 5xfel óra minimum futkozós, tépős játék... Plusz hogy szellemileg is lefaradjon fel-egy óra tanulás. És az ember azt hinné hogy kifárad és elfekszik mellette. De egyszer csak nekem ront 😀

Aztán persze én vagyok a gonosz hogy raszolok. 😀

2020. jan. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!