Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fülgyulladás súlyasabb...

Mik a fülgyulladás súlyasabb tűnetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ezt a kérdést most nem magam miatt rakom ki.

Van egy barátom akinek a van egy idösebb kutyája.

Még a múlthéten voltam náluk és láttam hogy a kutya rázza a fejét elég gyakran de nagyon jó kedve volt csak a füle volt érzékeny.

Én megemlítettem neki hogy vigye el az állatorvos mert szerintem fülgyulladása van.


(Az én kutyámnak is hasonló tünetei voltak és onnan sejtem)


De ő nem akarja elvinni mert szerinte majd magától meggyógyul az. Pedig Budapesten elég sok doki van. Akárhogy is probáltam rábeszélni hogy vigye el de ritka egy makacs ember.

Mondtan neki hogy ha minden jól megy akkor már február első hetében kapok szabit a fönökömtől és akkor én magam elviszem.


Azért tettem fel ezt a kérdést hogy valahogyan ráijesszek hogy milyen komolyabb tünetei is lehetnek és hogy elvigye ő maga minél hamarabb dokihoz. Hátha...


Válaszokat és megértéseket elöre is köszönöm mindenkitől!



2020. jan. 16. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ami fülgyulladásnál gyakori az az othaematoma. Ahogy vakarja/rázza a kutya a fülét, elpattan egy ér, a porc és a bőr között vérömleny alakul ki.

De maga a gyulladás is mélyebbre tud terjedni. A legdurvább amit láttam az egy bulldog volt akinek evekig nem kezelték a fülét, megvasatagodott a bőr és konkrétan eltűnt a hallójárat.

2020. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt a r*hadt. Nem semmi. Szegény bulldog.

Azért még a haveromnak nem hiszem hogy ennyire súlyos lenne mivel amikor náluk voltam nagyon aktív volt és étvágya is volt rendesen :D kis haspók.


Végül amúgy milett szegény bulldognak a sorsa.

2020. jan. 16. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már nem lesz étvágya és nem lesz annyira aktív a kutyája, akkor már olyan szinten lesz baj, hogy akár elzáródik a hallójárata és jöhet a hallójárat irtás.

Legalább annyit megtehetnétek, hogy vesztek egy fültisztító folyadékot. A leírás aszerint használjátok, majd ki kell törölni a fület.

A kijött cuccból némileg lehet következtetni, milyen fertőzés van a fülben. A kis lapos darabok gomba. A zöld-sárga, stb genny, a feketés barna atka. Persze, lehet vegyesen is.

Ezek csak némileg irányadók.

Kezeletlen fülnél egy idő után sebesre vakarja a kutya a fájós fülét.

Még egy bűzmirigyet is érdemes megnézetni.

Csakhátugye az a fránya orvos kellene hozzá.

2020. jan. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezten akkor a fültisztitó oldattal meglehet akadályozni hogy a hallójárat teljesen elzárodjon? vagy azt csak azért írtad hogy lehessen következtetni hogy milyen fertőzés van a fülében (színek alapján)
2020. jan. 17. 06:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Fülrázás, érzékeny fülek, ha a gyulladás beljebb megy, akkor már a rágás is fájdalmas, félre tartott fej, kótyagos járás, belső fülnél pedig már neurologiai tünetek végül elhullás.


A fül nagyon nem vicc. Ha a hallójárat beszűkül, a cucc nem tud kifelé ürülni, hanem ott gyűlik bent, és csak befelé tud terjedni. Pokoli fájdalom.

2020. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Eddig ahogy láttam ennyire még nem súlyos.

Vidáman futkározott és evett és akit látott elmenni az utcában azt megis ugatta.


Ez lehet hogy most hülye kérdés lesz de amig az állatorvos nem látja addig lehet belecsepegtetni olyan szert ami embereknek van? Itt most a kövirózsa cseppre gondolok.

2020. jan. 17. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csepegtetünk összevissza semmit addig, amíg az orvos nem állapítja meg, hogy a dobhártya nem sérült..
2020. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor ha szerzek valahonnan valamilyen fültisztító oldatot akkor azzal sem?

(mert az egyik válaszoló azt mondta hogy azzal lehetne)

2020. jan. 17. 19:34
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ő nem fogja elvinni.

De szerencsére a szabit megkaptam és február 3-án hétfőn lesz időm elvinni.


Mik a kilátások? Ez a fülgyulladás már súlyosnak számít hogy rázza a fejét elég gyakran meg hogy érzékeny a füle?


Kezeléssel megcsak annyi lenne még a kérdesem hogy ott kell majd hagynom vagy felirja a gyogyszereket és lehet majd otthon kezeltetni?


Válaszokat előre is köszi!

2020. jan. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!