Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám mit tehetek?

Agresszív a kutyám mit tehetek?

Figyelt kérdés

Mikor még nem volt ivartalanítva a szuka kutyánk, amikor tüzelt teljesen rá volt szállva az öreg ivartalanított szukánkra és volt, hogy verekedésbe torkollott. Azt még megértem mivel tüzelt ez ilyenkor természetes hogy vetélytársa volt az öregebbik. De miután ivartalanítottuk kb. Már fél éve azóta vannak ilyen kirohanásai. Például ha a kukát kitoljuk teljes transzba esik, felpörög és akkor is nekimegy az idősebbnek, vagy véletlen nekimentem egy picit az idősebbbek akkor is rossz vége lett, ez meg gondolom a védelmezés mert azt szűrte le, hogy bántott engem. És még egy konkrét eset, hogy udanyúltam az öreghez és random rátámadt. Nagy kárt nem tud tenni benne mivel kisebb, de mivel az öreg nagyon beszari nem tesz semmit csak nyüszít vagy fut előle pedig kétszer akkora. Mi a kicsire rászólunk, közbeavatkozunk, mindent úgy csinálunk ahogy a suliban mondták, de nem hat, máskor is random nekimegy a másiknak.

Mit lehet tenni a kuka (guruló tárgyak) esetével? Esetleg pórázon vigyük ki és próbáljuk korrigálni a viselkedését? Vagy mit csináljunk?

És hogy ne támadjon rá az idősebbre?

Kérlek ne kezdjétek hogy milyen neveletlen. Én úgy érzem mindent megtettem és sikerrel jártam bár ezzel a két dologgal meggyűlt a bajom és azért is írok, hogy még kieggyensúlyozottabb és boldogabb legyen a kutyám.

Előle köszönöm a válaszokat.



2020. jan. 16. 22:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Még azt hozzátenném, hogy első tüzelés után ivartalanítottuk amint lehetett, hogy ne történjen meg az eset újra. Amúgy egy másfél éves terrier ről van szó.

Így utólag belegondolva lehet hogy első tüzelés előtt kellett volna ivartalanítani. Bár nem lehet tudni.

2020. jan. 16. 22:38
 2/10 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, iskolában is voltatok.

Mit mondtak ott, ami nem lett eredményes?

2020. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Terriernél ez meglehetősen tipikus. Be van gyulladva, ezt kell csökkenteni.
2020. jan. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy határozott nem után szétszedtem őket és lenyomtam a Földre amíg meg nem nyugodott. És ezután még azért bármikor visszaeshet abbba az állapotába ahol sekép sehang szóval ott hagyjuk egy kicsit az elő szobába.
2020. jan. 17. 08:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem passzol a két kutya személyisége. Szerintem egy próbát kéne tenni elektromos nyakörvvel, és amikor terrorizálja a nagyobb kutyát(már akkor amikor a fejében megfogalmazódott, és elindul felé, ezt nyilván felismeritek), akkor büntetni. Nem vagyok híve, de az se állapot, hogy kénye kedve szerint a másikon tölti ki a fölös energiáját.
2020. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a földre nyomkodást, meg a határozott nemet tedd zsebre.

Fogd meg azt a kutyát, és úgy tedd arrébb ilyenkor, hogy nyekkenjen, legyen annak a tiltásnak súlya, mert idáig úgy tűnik nem volt.


A tiltás akkor jó, ha nem kell minden alkalommal elővenni ugyanarra a dologra. Inkább egyszer keményebben, mint minden alkalommal ejnye bejnye és semmit nem ér.

2020. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A büntetés is kevés lehet, ha ez visszatérő. Például bevezethetsz olyan szabályt, hogy amíg a kukát kitolod, tilos a teraszról vagy sarokból, ajtó mellől, stb eljönnie. Ha a másik kutyát simogatod, nem jöhet hozzátok.


De jó esélyjel gond lehet a lefárasztással is. Vagy kevés, vagy akár nem elég intenzív az ösztönszintű lefárasztás. A legtöbb ilyen esetben ez feszkó levezetés is a kutyánál.

2020. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az elektromos nyakkörvnek nem vagyok a híve, inkább sokkal keményebb vagyok. Amikor kitoljuk a kukát bent van az előszobában, de inkább hozzá fogom szoktatni hogy ne is érdekelje ha valami gurul. Akkor amikor simogatom a másik kutyát nem fogom odaengedni.

Próbálom lefárasztani minnél jobban ahogy időm engedi, testileg a futásra gondoltam, amúgy is sportos vagyok jó lesz egy partner. Agyilag meg minden kajálásnál megvan.

2020. jan. 17. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Terrier meg fiatal! Fussatok egyutt es minden ok lesz! (Egy volt terrieres gazdi :D )
2020. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 6-os szepen leirta. Volt ilyen kutyam nekem is, aki egyszeruen nem ertett masbol, csak ha nyekkent es volt olyan is, amelyik ha mar csak felemeltem a hangomat fulet-farkat behuzva egybol viselkedett.

A sulis oktatassal semmi baj, az oktato mellett biztos szepen is viselkednek a kutyak, de sajnos nem mindenki Cesar Millan. Szoval az eszkozoket ne feld hasznalni. Nyilvan ne vidd tulzasba sem, de ennek gatat kell szabnod, nem teheti azt a kutya, amire epp kedve szottyan. Most kepzeld el, hogy setalsz vele az utcan, elhuznak mellette egy kukat es ugyanigy ratamad egy szembe jovo kutyara? Vagy ha kifut az utra es majdnem elutik?

Ez a kutya erdekeit szolgalja, neki is egyszerubb lesz ha a kis primadonna nem hiszi magat a haz urnojenek! Sok sikert!

2020. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!