Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyàm ellett, ès most...

K09 kérdése:

A kutyàm ellett, ès most nincs jó bőrben, mitcsinàljunk?

Figyelt kérdés

A kutyànk 2 èves, ès december 27èn volt az első (ès az utolsó) ellèse. Tudjuk hogy mit kellett volna meg hogy stb szóval az okoskodàst tartsàtok meg magatoknak, köszi. Az első 2 hètben elèg szèpen gondoskodott róluk, de ahogy màr nőnek a fogaik egyre inkàbb csak menekül előlük, vettünk tàpszert de azt valahogy nem akarjàk elfogadni, viszont a kutyànknak meg sok a teje ès fèlünk baja lesz ha ez így megy tovàbb (ugye hogy nem akar szoptatni).6 kutyusunk van, mostmàr 3-4 hetesek, próbàljuk levàlasztani őket, de ahogy megèrzik az anyjuk közelsègét egyből mennek rà, màst meg nem akarnak. Mit tegyünk? A màsik, hogy a kutyànk màr rosszul van, felborult benne minden, meg mintha depressziós lenne. Elbújik, màr nem èrdeklődik úgy semmiirànt, enni eszik inni iszik, sokat visszük ki a levegőre de ott is csak van. Ma viszont nagyon megijesztett minket mert magaalà pisilt ès összeesett. Látta màr doki az ellès utàn, de nyílvàn ezek utàn megint visszük, ahogy a piciket is!

Kaját kap, tàpot , meg kap hàzikosztot, a vize folyton elötte van, a piciket most akarjuk valami pèpesepre szoktatni hàtha, meg max egyszer oda engedni az anyjukhoz felvàltva..

A felborultat úgy èrtem hogy èjjel többszőr felkelt minket hogy kiakar menni pisilni, meg olyan fura.. Ahogy màr a picik beèrik a 6heteskort meg màr nem fog vèrezni a kutyànk stb.. kifogjuk ivartalaníttatni, de egyenlőre mèg nem lehet!

A piciknek màr van gazdi jelöltjük, ès amúgy mind egèszsèges dundi kiskutyàk lettek, már mikor vilàgra jöttek nagyon dagadtak voltak :D..

Na mind1, ettől eltekintve aggódunk szóval bàrmi tanàcs jóljönne ezekben a hetekben!



#kutya #kiskutya #nem akar szoptatni
2020. jan. 19. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos. Mást nem tudok tanácsolni. 8 hetes korukig az anyjuk mellett kell legyenek a törvény azerint.
2020. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Még ne válasszátok le a piciket. 8 hetes korukig az anyjuk mellett a helye.Az anya kutya valószínűleg beteg. Dokihiz kellene vinni minél hamarabb.
2020. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Állatorvos, én is ezt tudom tanácsolni. A piciket meg ivartalanítási kötelezettséggel adjátok örökbe. 8 hetes kort mindenképp várjátok meg.
2020. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Pont egy hete vasárnap kötözésen voltunk a kutyánk lábával az állatkórházban. Több, mint egy órát csúsztunk, mert folyton beesett valami szaporítással kapcsolatos sürgősségi eset. A rendelési idő felét kajakra az elb4szott elletéssel kapcsolatos komplikációk tették ki (pl. behoztak egy pici babakutyát, aki nyitott hasfallal született és kilógtak a belszervei). Egyszerűen döbbenetes számomra, hogy még mindig mennyi buta ember van, akik csesznek ivartalaníttatni, de ha már elletik a kutyájukat, legalább néznének utána normálisan a dolgoknak! De nem! Te is most itt írkálsz a gyakorira, ahelyett, hogy fognád a szukádat és elvinnéd egy normális orvoshoz! Már napokkal ezelőtt vinni kellett volna, ez teljesen nyilvánvaló! Nem tudom mi a francra váratok eddig, de komolyan....
2020. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Mit értesz az alatt, hogy "ha már nem vérzik a kutyánk"?

Ha a szuka 3 héttel az ellés után még a pérájából vérzik, ott valami komoly baj van. Nem a kölykeiből van elege a kutyusotoknak, hanem valami gyulladás van a szervezetében. Gyorsan el kellene orvoshoz juttatni őt.

2020. jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Volt ultrahangos vizsgálat ellés után?
2020. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha az én kutyám lenne, most azonnal vinném az ügyeletre. Nyilvánvalóan fáj neki valami, nem is kicsit, ha a babáiról sem akar gondoskodni.
2020. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát figyeljetek, mi tudjuk hogy mennyire szeretjük a kutyànkat, ès hogy mennyire aggódunk ha valami èri! Sokszor visszük àllatorvoshoz , vagy kèrünk tőle tanàcsot ha úgy van! Az ellès utàn is egyből hívtuk ès az adott időpontra vittük is, ahol meglett röngenezve, meg kapott mèhösszehúzódàsos inekciót! Ennyi,elmondta mikor vigyük legközelebb,meg a piciket is meg elmondta mit kell hogy kell etetni majd meg odafigyelni ennyi.. Eddig nem volt látszólagos problémája a kutyànknak azon kívűl hogy mèg mindig vèrzik , aztse úgy mint az elejèn mostmár enyhèbb.. De a doki azt is mondta hogy fog is elvileg mèg 2 hónapig ès nèzni kell hogy bűzős-e vagy van-e valami elváltozàs pl ha zöld..

De tény hogy amilyen kis vidàm volt most olyan komorkàs meg kedvetlen.. Sok mindennek utàna szoktam olvasni ès hát a sejtèsem az az hogy depressziós.. Demár lett beszèlve a dokival ès holnap beisvisszük!

Tudjuk hogy meddig kell nàlunk maradnia a kiskutyàknak, de az elvàlasztàst úgy èrtettem hogy elkell különítenünk az anyjuktól mivel az anyjuk nem bírja, ettől mèg odalesznek engedve hozzà csak nem àllandóan rajta fognak csüngeni!

De ha alaposan elolvasnàtok hogy mit írtam akkor esetleg nem kène 20szor leírnom, vagy át fogalmaznom a leírtakat! (De lehet èn fogalmazok rosszul)

Ami lènyegèben engem èrdekelne hogy hogyan tudnànk visszaszoktatni a kutyànkat a megszokott kerèkvàgàsba, hogy ne kelljen èjjel többszőr is kivinni pisilni.. ?

Hogy van e ötletetek mit tudnànk csinàlni azzal hogy van teje de szoptatni nem akar..?

Vagy esetleg mivel tudnànk kiràngatni ebből a depiből?

2020. jan. 19. 14:28
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mentálisan is megviseli, nem minden szukánál van meg az anyai ösztön. De az nem "depi" miatt van, hogy összeesik.
2020. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem sem.. Èppen ràmentek a picit hogy szopni akarnak, mikor ő elmenekült èppen a bejàrati ajtónàl volt ahol bepisilt ès összecsuklott.. Az anyósom kiabált nekem hogy menjek gyorsan! Soha nem csinàlt mèg ilyet, szoba tiszta a kutyànk velünk alszik (aludt) konkrètan..

Felsegítettük, behoztam a szobàba ahol elaludt. A piciket levittem a garàzsba hogy nyugta legyen..

Azóta màr evett , meg egyszer kivittem pisilni, kakilni mert kikèretőzőtt, most alszik megint..

2020. jan. 19. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!