Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal sétáltatás közben...

A kutyámmal sétáltatás közben találtam egy kidobott elég rossz bőrben lévő kutyát. (Többi lent)?

Figyelt kérdés
szóval bevittem az állatambulanciára akiről kiderült, hogy tele van kullanccsal, babéziás, televolt bolhával és féreggel. Az én kutyám elkaphatta a férget vagy a bolhákat? azért kérdezem mert nyalogatta a kutyám és sokáig együtt volt vele. A kutyámon egyébként van scalibor nyakörv, és kb 2hónapja kapott drontal féreghajtót. Köszönöm!
2014. jún. 18. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, bolhát szinte biztos, a férget talán. Nem árt egy bolhátlanítás és egy féreghajtás.
2014. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az állatdokitól kérj új féreghajtót
2014. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ha holnap megfürdetem akikor a bolhairtás pipa? Féreghajtót nem szoktam kérni a dokitól én mindig drontalt használok ő mindig valami gagyit szokott adni. Vagy most az is megteszi?
2014. jún. 18. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel most történt a találkozás, max peték kerülhettek a kutyádba. Ha két-3 hét múlva Drontállal féreghajtasz, nem lesz semmi gond. Ha netán jön belőle féreg, mert fertőződött, két hét múlva ismételd meg.

Bolha ellen pedig csinálj egy Neostomosanos fürdetést.

2014. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bolhairtó szerrel mosd át (én neocidolt, vagy neostomosant használok. Előbbit 5 liter vízben, utóbbit 1-ben kell feloldani), illetve a környezetét, fekhelyét, stb. fújd le ugyanezzel. Ezt nem árt megismételni 2-3 hét múlva.


A drontalt én nem ismerem, mindig a doki ad, jó szokott lenni, nem gagyit használ.


1-es voltam.

2014. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Féreghajtásról annyit, hogy valóban most csak pete kerülhetett rá, így az első féreghajtás után ismételd meg 10 nap múlva. Fontos a 10 nap, nem 14, nem 7, hanem 10-11, mert akkor tudja kihajtani a már kifejlődött férget, ami még nem petézett le.

2014. jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
van ilyen bolhaírtó samponom azzal megfürdetem az nem jó? csak azért mert ha jó akkor sporolnék :)
2014. jún. 18. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nem tudom, hogy az milyen :) Ha használ, akkor jó,

de a helyét akkor is kezelni kell valamivel, azt meg samponnal nem lehet. Amúgy ez a neostomosan nem drága.

2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!