Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitcsináljunk hogy ne nyüszítsen?

Mitcsináljunk hogy ne nyüszítsen?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy kiskutyust. bevittük a lakásba szaladgált meg minden. este azaz most pedig becsuktuk hogy éjjel ne járkáljon a lakásba. viszont egyfolytába nyüszít. kaparja a ketrece ajtaját. kicsit elhalgatott,kimentem vízért és megint elkezdte. tudom idegen hely első éjszakája. de mitcsináljunk hogy ne nyüszítsen?
2015. okt. 16. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha elhallgat, jutalomból vidd be magatokhoz és hadd aludjon ott, amíg megszokja az új otthont. Fokozatosan kell kiszoktatni a helyére, mondjuk úgy 1 hét után. Nekünk ez vált be.
2015. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nyüszít, nincs mászkálás. Vigyél be magadhoz vizet éjszakára. Pár nap és abbahagyja. Tegyél be a ketrecébe rágni valót neki.
2015. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez most még természetes. Pár napig sajnos ez lesz.

Este lefekvés előtt játssz vele sokat, amíg jól el nem fárad, de egy ideig még akkor sem fogja végigaludni az éjszakát. Ez nem is elvárható még tőle.

A nyüszítést ki kell bírni, mert ha kimész hozzá ilyenkor, akkor pláne nem fogja abbahagyni. Pár nap, 1-2 hét és meg fogja szokni a rendet.

Másik megoldás, hogy veletek alszik a kutyus, ha nem is az ágyban, de az ágy mellett egy pokrócon például. De ezt csak akkor engedjétek, ha később is ott alhat. Ha nem, akkor nincs más megoldás, ki kell bírni ezeket a napokat. Füldugó, késői lefekvés, előtte nagy játék, reggel korán kelj fel hozzá és engedd ki.

2015. okt. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az ágyon feküdtem és a kezemet lelógattam a földre, a kutya odafeküdt a kezemhez és akkor csendbe maradt. A első pár napban ezt csináltam, mert ugye nemrég lett elválasztva a testvéreitől és jó hogy sírt.
2015. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!