Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor hozzám el a kiskutyát?

Mikor hozzám el a kiskutyát?

Figyelt kérdés
Tavasszal, vagy nyáron? Melyik hónapban?
2020. jan. 19. 18:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem az hogy nem tudok vele foglalkozni télen. Inkább, hogy a melegben odakint sokkal inkább tudna játszani, mint a lakásban.

Persze értem mit mondtok. Még egyeztetek a tenyésztővel.

Az eddigi válaszokat köszönöm.

2020. jan. 20. 21:11
 12/15 anonim ***** válasza:

A 12. hetes oltás az utolsó alapimmunizálós oltás, annak egy hét amíg hat, szóval ha biztosra akarsz menni 13. hetes koráig úgysem érdemes utcára vinni, főleg ha sok másik kutya is van a környéken, ilyenkor még könnyen elkaphat komoly betegségeket, igaz macerás, de szerintem jobb megelőzni a bajt.

A helyedben minél előbb elhoznám a kutyát, úgyis kezdetben a lakás is nagyon új lesz neki, ott is lehet tanítgatni, játszani vele, az alap dolgokra pedig minél hamarabb kezded el tanítani (mit szabad, mit nem stb.) annál jobb. Másrészről én nem is biztos, hogy tudnék még hónapokat várni a kutyámra, de ez már teljesen egyéni vélemény :D


Egyébként a 2. kutyámat 3 hónaposan hoztam el a tenyésztőtől, mert féltem, hogy a másik kutyámtól elkaphat valamit, hiába mosom le a lábát a szőrén, száján haza hozhat valami olyan bacit, ami árthat a kicsinek, ezért én inkább az 1000%-os biztonságra mentem, inkább kapja meg az összes oltást védett környezetben. Beismerem, ez már túlparázás, valószínűleg szükségtelen volt ennyire elővigyázatosnak lenni, de a tenyésztő is kicsit paragazdi, szóval megértette és semmilyen plusz tartási költséget nem kért el, pedig felajánlottam neki. Tehát ha több hónapig még nála akarod tartani, azért szerintem illik a további oltások és az etetés költségeinek árát felajánlani, ha megértő és megteheti, akkor úgysem fogja elkérni. Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy ilyen indokkal ne várj még hónapokat, hidd a lakásban bent is le lehet kötni egy ilyen pici kutyát, a szobatisztaság meg olyan, hogy úgyis hónapokig tanulja, 10-15 perces séták alatt pedig nem fog megfázni.


Jó kutyázást kívánok neked :)

2020. jan. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan ilyenkor is hoznak el kiskutyát,mindenki megoldja :D Amúgy a téli születésű kiskutyák sokkal erősebbek,ellenállóbbak lesznek a hideg miatt! ;)


Többek közt nekem is február 8.án érkezik a kicsi. 9 hetesen. Elvileg most valami új oltási progi van,mert 2 kombija meg lesz,illetve mivel előtte kedden kapják a kombit, szombatra teljesen védett lesz.


Régen emlékeszek így volt parvó-kombi-kombi ismétlés utána lehet utcára vinni aztán jött a veszetség elleni.


De náluk kombi-kombi ismétlés majd veszettség..


Veszettség nincs jelen az országban. Így simán kivihető. Mi is kivittük annó. Annyi hogy full ismeretlen kutyához nem engedtük oda. Csak akiket ismertünk.


Sőt én kutyás munkahelyen dolgozok,szóval mivel nem hagyom itthon 8 órára a kicsit, jön velem dolgozni :)


Milyen fajta lesz?

2020. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hiába van hideg 15-20 percre simán kiviheted,feltéve ha nem kistestű kölyökről van szó vagy rövid szőrűről. Bár akkor sem fog megfagyni ha 10 percre kiviszed kicsit.


Enyém közepes testű lesz és már most napi 3-4x 15-20 percet kint van velük az udvaron a tenyésztő.. mivel mozognak nem fáznak,így szokják a kint létet,az időjárást


Amelyik esetleg lefekszik azt rögtön beviszi meg ne fázzon.


Azt nem szabad hagyni,hogy feküdjenek. míg mozognak nincs baj


Amellett bent is lehet fárasztani. Első 1-2 hét úgy is a lakás felfedezéséről szól,játékról szoktatásról. Hidd el elfog fáradni. Aztán bizony már ilyenkor is ellehet kezdeni az alap parancs szavakat. De nyilván nagy figyelmét még várj :D

2020. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
még ne várj*
2020. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!