Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kiskutyát, de...

Szeretnék egy kiskutyát, de nem tudom milyen illene hozzám? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék egy kiskutyát, de nem tudom milyet. Egy 6 emeletes lakásban, legfelső szintjén lakunk (tégla+panel keverék az alapja), közelünkben több park is van. Társa egy Maine coon keverék cica lenne, aki 1 éves jelenleg. Próbálnék minnél többet lemenni vele parkba, nevelgetni és kirándulni menni, meg hasonló. Jelenleg még iskolába járok és kb. 8:00-14:00-ig egyedül lenne a cicával (általában, kivéve ha szüleim itthon maradnak 10 körülig) a lakásban. Fontos, hogy kis termetű legyen és ne legyen túlságosan aktív lélek :) Előre is köszönöm a válaszokat!


15/F



2013. dec. 10. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nézz szét egy menhelyen és fogadj örökbe!
2013. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én is a menhelyet javasolnám. Egy felnőtt kutya (2-3 éves) már nem szedne szét mindent maga körül amíg egyedül vagy. Egyből láthatod a kutya személyiségét, olyat is találsz ami már szobatiszta. Szerintem a szüleid is ennek örülnének a legjobban.
2013. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mármint a kutya van egyedül, nem Te.
2013. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Ha egyetlen fajtába sem szerettél bele, akkor tényleg irány a menhely. Rengeteg kutyus várja, hogy jó helyre kerüljön.
2013. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is már felnőtt kutyát javasolnék. Menhely is jó ötlet, de szerintem fajtamentőknél is érdeklődj (pl bichon fajtamentés). Terrier fajtákat nem javaslom, mivel nagy a mozgásigényük.

Még annyit, hogy ha mégis venni szeretnél és kölyköt, akkor most szólok, hogy ami előtt ott van, hogy "mini", azt ne vedd meg.

Fajtának gondolkodom, hogy ajánljam-e a mopszot, mert az kicsi is és nyugis is és nincs nagyon vadászösztöne, de az a baj, hogy érzékeny, kidülledő szemei vannak, ha össze talál veszni a cicával, lehet nagyobb baja lenne, mint más fajtának (de ez csak elmélet).

2013. dec. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy eddig Mopszot néztem, csak nagyon drágán lehet egy ilyen kutyushoz jutni :( Valószínűleg a menhely lesz a helyes megoldás... :)

Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 10. 15:17
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Minden kutya nagyon drága, ezért jó a menhely. Sok sikert!
2013. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!