Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy dilemában van a család?...

Nagy dilemában van a család? Ti mit választanátok? ne kövezzetek megszakad a szivem.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy van egy családi kutyánk 12 éves elmúlt . Az utobbi 6 évben kezdett el megváltozni.

Mellette volt egy tüzijáték innen indult a dolog. Azóta retteg a vihartól petárda minden ami durrog. A baj az hogy nem csak ezektől fél. Fél a szomszéd ha fújja a kocsi kerekét ha a szomszéd gyerek hangosan hallgatja a rádiót ha a szomszédok kerty partyznak a nevetésektől zenétől. A héten egyedül volt otthon anyanak dolga volt. Viharnak semmi nyoma nem volt igy kint maradt.

Mire haza ert szetragta a bejarati ajtot a teraszon az aszatlon orjongott be akarta torni az ablakot... a szomszedok probaltak nyugtani . az ablakot csak akezrt nem torte be mert az asztalrl le esett valami amitol megijedt. nagyon szeretjuk a kutyat de ez mar nem allapot. Ha vihar van vagy barmi amitol fel beengedjuk....

ha nincs otthon senki eddig mindig megszokott ( atmaszik a hatalmas keritesen ) ....

Anya azt mondta ezt mar nem lehet igy idegekkel birni uj ajtot kell venni... nem mer elmenni sehova nehogy legyen valami a kutyaval...fel attol ha ilyen onkivuleti allapotba kerul es igy szokik meg eluti egy auto vagy neki megy valakinek..

Azon gondolkodik hogy el lesz altatva... A szivem szakad meg de lehet tenyleg ez lenne neki a legjobb?

Mit tegyunk??? jol van tartva soha nem vertuk apukam halala utan kezdodott minden,..akkor 3 napig csak sirt .. mint mi..


2010. júl. 22. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

ilyesmiért elaltatni? A ti döntésetek de ez szimplán egy nevelési probléma ami odafigyeléssel, ha ténleg akarsz tenni az ügy érdekében, megoldható.

Csak rendesen utána kell járni(nem itt kérdezgetni és választ várni) és munkát fektetni bele.

2010. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

ilyen okokból nem fogja elaltatni az állatorvos

Van biztonságos kutyaháza?

Az ilyen félős kutyák szeretik bevackolni magukat egy sötét, hűvös helyre.

2010. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

12 éves. miután mellette tűzijátékozott a szomszéd azóta retteg mindentől...

ennyi idősen hiába viszem iskolába se a vihartól akkor is retteg. de elég bármilyen hagnosabb zaj. Nem hiszem hogy ez nevelési baj lenne... de ha van ötleted hogy szoktassam a viharhoz és minden egyéb zajhoz amitől retteg várom az ötleteket!

2010. júl. 22. 10:27
 4/9 A kérdező kommentje:
ilyenkor nem megy be neki! a kenneljet mar lebontottuk mert nem maradt meg benne. van neki egy lakosztalya ahol fotelja van neki. egy mellekepuletben lakik ... szonyeggel mindennel... jo helye van de ha fel sose oda megy be...
2010. júl. 22. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát...Nem könnyű eset.Talán próbáld meg-ha szereti a hasát-nagyobb zajok esetén rögtön dicsérni és kajával jutalmazni.Akár kérd meg a szomszédot,vagy valakit hogy csináljon hirtelen zajokat,pl dobjon el egy konzervdobozt,ilyesmi-olyankor pedig hívd magadhoz és adj neki finom falatokat.Talán így megpróbálja az erősebb hangokat a kajához társítani...De ilyen idős kutyusnál már nem biztos,hogy beválik.Még esetleg annyit lehetne,hogy a házára ajtót rakni-a mi kutyánk házán is van,mert fél a vihartól,és olyankor örül,ha még az ajtót is rácsukjuk.Úgy pedig nyugodtan otthon tudnátok hagyni,ha be van zárva.
2010. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen ezt neveléssel lehet megoldani,még 12 éves kutya is tanulhat,nem kell ezért elaltatni.Persze zavarja az embert hogy sok kárt csinál,de ő csak fél,nem tudja hogy nektek ez anyagi vonzattal jár.Fél és unatkozik,el akar menekülni ezért rongál és keresi a menekülési utat. Amit az előző válaszoló írt az nagyon is jó ötlet.Kezdetben lehet kérni valakit,hogy csörömpöljön,zörögjön...amikro a kutya megijed,akkor jutalmazd meg,dícsérd meg és esetleg vezesd is oda a zaj forrásához,hogy lássa,nem fogják bántani.Ezt persze sokszor kell csinálni,hogy megértse ténylegesen.Aztán bővíthetitek azzal is,hogy pl edényekkel zörögtök,vagy kiabáltok,és akkor is mindig alaposan megdícsérni,megjutalmazni.Vagy azt is meg lehet próbálni,hogy pont elvonjátok a figyelmét róla valamivel,de azt ugye nem lehet mindig csinálni,pl viharnál. De ezt sem értem,hogy mi az hogy nem marad meg a kennelben? egy normális kennelből hogy tudna kijönni? Az én kutyám is néha a kennelben lakik,pl ha nem vavgyunk itthon,vagy nagy vihar van,vagy tüzijátékoknál(mert ő is félős).van egy jó nagy kennelje,benne egy nagy ház meg felette egy kis rész ahol van tető.Bebújik a házába és nincs is semmi gondja.Szilveszterkor kint hagytuk,nem is érezte magát biztonságban,hiába voltam kint vele,csak mászkált össze vissza meg szűkölt.Be tudott volna menni ilyenkor is a házába,de csak akkor ment be amikro bezártam.Próbáljátok ki ezeket.

El ne altassátok már ilyesmi miatt...

2010. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha te úgy látod, hogy ez nem jó neki, voltaképp rá lehet mondani, hogy szenved, sőt, szerintem a döntés meg is van, csak rejtve, nyugodtan vidd el. Az állatorvos dönti el úgyis. Főleg így, hogy 12 éves...találhat oly mértékű idegrendszeri problémát, ...lehet gond a látásával, nem kell, hogy vak legyen, elég ha beleillene egy mínusz 8-as dioptriába...

És lehet, hogy veled együtt köveznek, de ha nem lehet normálisan, nyugodtan, biztonságosan együtt élni vele...

De mindegy is, hogy mit írok, szerintem te döntöttél, a válaszadók ítélkeztek, és az állatorvos fog végsőt dönteni.:)

Két kutyám lett elaltatva öregség miatt, másik kettő (ők befogadottak) mert nem voltak képesek együttélésre...egyik az összes többi állatot nyírta, a másik rajtam kívül minden embert...ott is az állatorvos döntött, pedig akkor én még nem.:)

Bárki bármit mond, ez nektek sem jó, de az ebnek sem.

2010. júl. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sőt, azt is mondhatnám, hogy a humanitás nem mindig jó dolog.

Itt mindenki írja, hogy szegény eb, ...de ténylegesen balesetveszélyes...

A másik meg, hogy 12 éves kutya, emberben mennyi is...?! Tökre változik az ember is ennyi idős korában, nem? Lehet tanítani ennyi idős kutyát, persze, főleg ha nem szenilis ő is, stb.

Állatmentés címén így is csinálnak iszonyatos dolgokat, rád meg most rád mondják, hogy nem bírod a terhet, egyből szabadulni is akarsz, ...12 évig nem akartál.:)

És most sem akarnál, ha normális lenne minden.

2010. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

láttam hogy valaki az altatásról írt borzasztó de féltem hogy ha átmászik ilyenkor a kerítésen és elüti egy autó vagy elveszik és nem találjuk meg???

lakásba lenne jó neki de ez meg nem megoldható.

Úgy találtuk mert kidobták egy autóból pár hónaposan kidobták meg se állt csak kilökték...

Testvérem hozta haza!!!

Bárki bármit mond nagyon szeretem Őt!!!!

de én már nem lakom otthon...

Az én kutyámmal nem jön ki.

A másik kutyánk is kint volt vele de az sem nyugtatta meg.

A szomszédok is féltek át menni mert úgy viselkedett :(

most is sírok :(

együtt nőttünk fel még kis iskolás voltam mikor hozzánk került.

2010. júl. 22. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!