Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek van border colli-ja...

Akinek van border colli-ja leírná a jellemzőit? Hpgyan viselkedik, milyen rossz és jó tulajdonságai vannak, mennyire aktiv stb.

Figyelt kérdés
2020. jan. 23. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

8 éves, szuka border collie gazdája vagyok. Ha egy légtérben vagyunk, velem van, de nem foglalkozok vele, akkor elvan. De ha egyedül van, és esetleg nem tudok sétálni vinni, jól lefárasztani, akkor besértődik, nem fogad szót néha, ugat vinnyog és rázza a kerítéskaput. Szóval igyekszem rendszeresen sétáltatni. Teszi ezt egyébként úgy, hogy van mellette egy másik kutyánk akit egész nap terel az udvaron, szóval lefárasztják egymást. Nem magát a mozgást hiányolja tehát, hanem a foglalkozást, jelenlétet.

Úgy általában véve szuperintellgens, bújós, pacsiosztó, trükköző gyönyörűség. De ha mozgáshiánya van, akkor azért tud idegesítő lenni :D A szomszédok se örülnek akkor.

Még pár éve jártunk rendszeresen terelni, akkor olyan fáradt volt hogy hangját nem lehetett hallani. Most már kicsit lelassult, de még mindig vannak unatkozós hisztijei.

Azt mondanám, hogy borderhez képest elég nyugodt személyisége van. Rossz tulajdonságot nem tudnék mondani, mert az én hibám ha nincs lemozgatva és emiatt ugat.

2020. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már 12 éves, ivartalanított kan. Az elején napi 2-3 órát foglalkoztam vele(séta, labda, frizbi, trükkök, biciklizés, futás), ha egy nap kimaradt, vagy pár napon keresztül csak egy órás pórázas séta volt, keletkezett egy lyuk a kertben. A házban szuperül elvan, amíg mellette vagyok, fekszik-alszik, ha egyedül van hagyva, akkor pakol, keresi, hogy mit lehetne megenni. Későn lett ivartalanítva, ezért is az elején más kanokkal nem jött ki jól és össze-vissza jelölgetett mindent. Ez idővel (és sok munkával) megszűnt. Kicsiként a kocsikat is akarta volna terelni, erről gyorsan le lett szoktatva. A labdázásnál pedig figyelni kell, mert képes túlhajtani magát, addig fut, amíg össze nem esik.

Ha nem fárasztod le, fizikálisan és szellemileg rombolni fog és nem fogja a szabályokat sem betartani. Valóban intelligens fajta, de ez nem azt jelenti, hogy magától megtanul mindent és be fogja tartani az összes szabályotokat, hanem, hogy hatalmas érdeklődése van minden iránt, amit a gazdájával csinálhat, várja a feladatot, a munkát és ha ez a vágya nincs kielégítve, akkor majd talál magának elfoglaltságot, leginkább olyat, amit a gazdi kevésbé fog értékelni.

2020. jan. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!