Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyák a gazdát úgymond...

Ha a kutyák a gazdát úgymond alfának tekintik akkor is megvédik?

Figyelt kérdés

Egy kutyában ugyan úgy él a falkaösztön.A rangsor fontos a ma tartott kutyáknál is de egy falkában ugye az alfa védi meg az alárendelteket.Ez ha a gazda az úgymond "alfa" akkor megfordul?Tegyük fel ha mondjuk betörnek egy házba akkor a kutyát kell megvédenie a gazdának vagy a gazdát a kutyának?Hogy kéne úgy nevelni tudatosan egy kutyát hogy megvédje a gazdáját és a családját de elfogadja hogy nem ő áll a családi ranglétra tetején?

/Elkezdtem olvasni egy kutyanecelési könyvet de ez most összezavart kicsit/

A válaszaitokat előre is köszönöm🙂



2020. jan. 24. 10:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Igen ,megved,ha ugy iteli meg,h vki tamad felem.


Nincs olyan,h ,ha megengexem megtamadja az illetot.

Pl.: mult nyaron ultem a parkban a kigyurt orzovedo kutyammal a foldon a csaladtagjaimmal. Jott felenk egy 150 cm-es 60 eves no ,tul kozel jott es a kutyam raugrott ,de a baratom elkapta a porazt es az allkapcsa csattant a notol 10 cm-re. Nem volt ido ilyenkor utasitasra stb.

Nem is jonnek keregetok meg rosszkulseju embsrek a kozelunkbe 😂



Betoresre meg nem tudtuk tesztelni 😂 Nem akadt meg jelentkezo 😂 Tenyleg a verukben van az orzo vedoknek a terulet es szemelyvedelem . A csaadtagomen tapasztaltam mar tobb rossz mozdulatnal. 👌 Szerencsemre gyorsan kacsoltam es abbahagytam a mozdulatot .Puszipajtasok vagyunk a kutyajaval,rendszeresen etetem es viszem jatszani,de az orzo vedo funkcional nem tesz kivetelt.👌

2020. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Volt már kutyusom,sőt van is.A családban nekem szót fogad és elfogadja ha én mondom hogy nem míg mást ezért van hogy megmorog vagy figyelmen kívül hagyja mit mond.De ő csak egy pici testű kis padlócirkáló.Egy aranyos kis méregzsák😁Most viszont kertes házba fogunk költözni 2 nagytestű maci kutyával és mivel nekem eddig csak egy kis tappmancsosom volt nem tudom mennyire másabb a nevelése.Az ugrálást mindenképp lekell szoktatni mivel párom 60 kb a kutya pedig 80-100😂A kutyaovit és az eddigi hozzászólásokat tanácsokat is köszönöm szépen.A falkavezéres dolgot egy könyvben olvastam igazából.Nem tudom mennyire érdemes azt elolvasni.Szeretném hogyha ez a 2 maci harmonikus családi életet élhetne mellettünk😌Ha van valami tippetek a tudatos tanításra akkor azt megköszönöm.De az eddigieket is tényleg nagyon szépen köszönöm😁😁
2020. jan. 25. 08:33
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kutya parancs nélkül tàmad emberekre csak azért, mert közelebb jönnek, azzal foglalkozni kellene, nem mosolyogni rajta, mert nem normális dolog.
2020. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!