Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olvastam itt régebben hogy...

Olvastam itt régebben hogy valakinek a kutyájának a lábujjai között begyulladt, piros volt. Ki volt az?

Figyelt kérdés

Mert az én kutyámnak is olyan, egyfolytában nyalogatja. Mi volt a tiédnek a problémája? Már nem emlékszem.

Remélem elolvasod.

Vagy ha nem, valaki más tudna segíteni?


2010. júl. 22. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs benne toklász (hegyes végű növény)? vagy esetleg szálka? nem látsz valamit közelről? nem gennyesedik?
2010. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Az én kutyámnak is volt ilyen:(A bűnös a toklász volt.Szetterem volt,a toklász begbökte,és a pici tüske vége befúródott a bőre alá,begyulladt,dagadt gennyes volt,mindig nyalta.Doki lett a vége :(Utána már okosodtunk,nyár elején kiborotváltuk neki az ujjak között,plusz még minden nap ellenőriztük is neki.Utána sose volt gond...
2010. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyámnak volt ilyen,én is írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban,nem tudom rám gondoltál-e... :) Sajnos az én kutyám már nem él,így a probléma oka se derült ki... Először toklászra gyanakodtak,többször felvágták és kitisztították neki,de nem javult.Aztán próbálkoztunk kaját váltani,hátha arra allergiás,de ez se segített...

Milyen fajta kutyád van amúgy?

2010. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Többek között az én kutyámnak volt ilyen.Én is irtam oda.

Disznó húst, böröket, mücsontot ilyesmit ne egyen!!!

Hosszú idö amig rendbejön.

Amikor egyedül hagytuk rá kellett húzni a nyakkarimát(vagymit)mert maint kitettük a lábunkat a lakásból, rögtön véresre szopogatta a lábujjak és a párnák közti bört.

Segit a viszketés ellen a szódabikarbónás vizzel mosogatás, ez enyhiti a viszketést. Esetleg be is lehet finoman hinteni vele. Ez nem mérgezö, de nem kell túlzásba vinni, hogy az egész zacskót lenyalja a lábáról. Segit a hipermangános vizbe való áztatás pár percig (én gumikesztyüt vettem fel mert nem akartam, hogy elszinezze a kezemet ahogy mosogatom a lábát).

Mindig rá kell szólni, hogy ne nyalogassa, esetleg ellökni onnan a fejét ovatosan. A miénk annál jobban harapdálta, amikor észrevette, hogy jövünk, azt az egy másodpercet ki kellett használnia, mielött ellökjük onnan a fejét.

2010. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
...mégsem irtam arra a kérdésre, amit az egyik válaszoló küldött, de igen, lehet toklász.. mi állatorvoshoz vittük el és ö tanácsolta ezeket a kúrákat. Disznóhús, disznófül, mücsont- ettöl volt, elmúlt mostanra. Két és fél hónapja jött ki neki kb, de azért még figyelgetjük.
2010. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez volt, és toklász okozta.
2010. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Nem toklász, már nagyon alaposan átnéztem, és igazából a jobb első lábánál az ujjai között nagyon piros, gyulladt, de nem gennyes, és a másik mellső lábánál meg csak sötét rózsaszín. Szóval mindkét első lábánál ez a gond.

Igen, én is mikor észreveszem, rászólok. De hiába.

Műcsonttól is lehet ez?!?!? Ú-ha! Szerintem a kutyám (tacsi-pincsi keverék) műcsont függő. Elég sokat megeszik belőle! Bár most egy nagyot vettünk neki, és azzal küzd, de a kb 15 centiset 2-3 nap alatt elfogyaszt. (de nem kap mindig utána mikor megette) Lehet arról kéne leállni?

Vagy esetleg allergia lehetne? Mert elég sokat vakaródzik. A doki azt mondta, hogy hát mi is vakaródzunk, de szerintem ez már nála túlzás.

2010. júl. 22. 13:55
 9/10 anonim válasza:
A toklász icipici vége ha bekerül,beletörik,nem veszed észre :(És egyszerre mind a 2 lábán lehet,nálunk mind a 4-ben volt!Szerencsére csak az egyik gennyesedett be,a többi később került bele,nem jutott a genny-fázisig,és a doki kiszedte.
2010. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, hosszabb idöre le kellene állitani a mücsonti meg egyéb ilyesmiröl. Helyette sok séta, figyelemelterelés kell. Nekünk az is sokat segít, hogy egy hónapja kibéreltünk egy kis telket tölünk 5.1 kilóméterre, amit a kutya a saját lábán tesz meg, bicikli mellett jön (kocog)földesúton. Ö nagyon mozgásigényes, de szerintem a tiédnek napi többszöri séta, játék elveszi a vakarózáskedvet, mert még mozog is a lábi, meg szellözik közben.

Én azt mondom, hogy kajával óvatosan, pulykás csirkés marhás okés, DE vadas és sertés ne legyen a menüjében. És a godis-okat (finomságok-at) felejtsd el jó idöre, add oda másik kutyásnak.

2010. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!