Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű, nyugodtabb,...

Milyen kistestű, nyugodtabb, közepes mozgásigényű fajták vannak?

Figyelt kérdés

A már meglévő kutyusom ilyen kaliberű, így hasonló jellemű kutyát szeretnék mellé.


-panel lakás (60nm)

-napi 2 óra séta + játék, tanítás

-kirándulások hétvégén (jó időjárás esetén)

-télen kutyaruha

-napi 9 óra egyedüllét


8 kilónál nagyobb kutyát nem szeretnék, mert a mostani is csupán 3kg.


Nálam jelenleg a mopsz és a yorkshire terrier a befutó. Róluk mit gondoltok?


Nézegettem a bichonokat is, de valahogy nem fogtak meg.


Esetleg más javaslat?



2020. jan. 24. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Mopsz mellé egy szavazat! Milyen kutyád van?
2020. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Rövidszőrű csivavám van.
2020. jan. 24. 18:59
 3/15 anonim ***** válasza:
32%
Én a boston terrierre szavazok. :)
2020. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek pár boston terriert. Minden, csak nem nyugodt kutyák :D


A mopsz és a yorki is jó választás lehet. A mopsz elég nyugis fajta, ne hízlald fel és akkor bírni fogja a kirándulásokat is. A yorki temperamentumosabb, de labdával vagy más kutyák segítségével könnyen lemozgatható. Esetleg még a kaninchen tacskót javasolnám, ők 4kg alattiak. Illetve a papillon is szóba jöhet, de ő ritkább fajta, emiatt drágább is. Maximum 5 kilósak, de vannak egészen csivava méretű példányok is.

2020. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
A tacskó munka kutya, a yorki pedig terrier mivoltából nagy mozgásigényű, mérete ellenére. Ha 9 órát kell egyedül lenniük, lehet hogy számíthatsz meglepetésekre a berendezést illetően. Én a mopszra szavaznék inkább.
2020. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
A tacskó és a yorki sem az a kutya már, ami régen volt. Jó néhányat ismerek és jó, ha fele annyit foglalkoznak velük, mint amit a kérdező írt. Remekül elvannak. Tacskóból, ha nem vadászó ősöktől vesz kutyát, teljesen rendben lesz. Főleg a kaninchen. A yorki már régen öleb, nem eget rengető a mozgásigénye. Idős emberek is tartják. Nekem a yorki messze nem nagy mozgásigényű. Akkor nem tudom egy mudi minek számítana. Csivava és yorki gyakori páros, jól kijönnek. De a mopsz is tökéletes. Mindhárom fajtával van tapasztalatom. A papillont csak felületesen ismerem, mondhatni látásból, de szerintem ő is esélyes.
2020. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

De, ugyanazok, mint régen, csak máshogy tekintünk rájuk. Nem a kutyák változtak, a szemlélet. Ezért van annyi elhízott Beagle és spániel, mert ők ugyanúgy vadàszkutyák maradtak, csak házikedvencként bánnak velük. Ugyanez a helyzet a tacskó és a yorki esetén is.

A mopsz jófej kutya, de figyelni kell nagyon, hogy megfelelő tenyésztőtől származzon, mert irdatlan sok betegsége van.

2020. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Persze. A németjuhász sem változott semmit az elmúlt húsz évben... Jah, de.


Nem hiába vannak munka és show vonalas kennelek. Van, amelyik jellemre, munkára szelektál, van amelyik külsőre. Tacskónál biztos van egy-két vadászó, kotorékozó kennel is, de nem ez a jellemző. Főleg nem a rövid vagy hosszú szőrű változatnál. Amelyik évtizedek óta küllemre tenyészt, onnan családi kutyák kerülnek ki. Nem véletlenül. Yorkinál meg abszolút nincs munkavonal. Kimondottan panelkutya. Csivava mellé tökéletes. De a tacskó is.

2020. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Yorkie és mopsz is van a környékünkön panelban, bár velük nem járnak túrázni. Esetleg egy törpespitz vagy kisspitz is jó lehet.

Honnan hoznád? Tenyésztő, fajtamentés? Menhely szóba jöhet?

2020. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem tacskóm van. Nem munkavonalas. De csak menne. Menne, és menne. Akkor érzi jól magát ha megyünk. Én már régen elfáradtam, de még mindig megyünk. 2 órát, hármat. Fél óra mély alvás után mehetünk. A yorki detto ugyanez. Nem szabad abba a hibába esni, hogy kis testű, rövid lábú, akkor igénye sincs a mozgásra. Ráadásul a tacskó ugatós, és igényli az ember társaságát, így nem érezné jól magát 9 órán át egyedül minden nap.


Kérdező, esetleg érdeklődj gazdiktól, akiknek ilyen típusú kutyáik vannak, hogy mik a tapasztalatok, honnan hozták, stb.

2020. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!